Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #133 üzenetére

    De könyörgöm, szerinted egy PS-t hol használnak? Ahol van grafikai munka. Alapból nem értem mit problémáztok ezen, nagyon erősen kell koncentrálni, hogy ezt félre lehessen érteni, de nektek folyamatosan sikerül.

    Nekem is magyar volt az LO, miután azt adták az új kiadáshoz. Az egész hercehurca akkor volt, mikor megjelent a 4.0, és nem lehetett rendesen frissíteni. Azt sem mondtam, hogy ez a lehetőség az LO-ban hülyeség vagy felesleges, főleg, ha ingyenes. De azért ez elég gyenge érv pl. a kompatibilitással szemben.
    Nem a gyorskeresésről beszélek, hanem a start menüről és a kezdőképernyőről. A Vezérlőpult sem gyorskereső.
    A gyártós probléma a 8-as kezdőképernyővel meg van oldva, vagy éppen azzal, hogy tudod milyen programot telepítettél. Még ki is emeli az elején. Ha nem tudod, hogy mit keresel, akkor átfutod a szemeddel és megvan, de szerintem ez nem igényel magyarázatot.

    King Unique: Hát igen... és azért valljuk be, az esetleges érettségit leszámítva komolyabb igény a felsőoktatásban van egy megfelelő Office-ra.
    Elméletileg licenckorlát mindennél van, ami Tisztaszoftveres, MSDNA-s vagy Dreamsparkos, a jogviszony megszűnésével törölni kell a szoftvereket, de a 365-nél ezt folyamatosan lehet ellenőrizni.

    bambano: Arról volt szó, hogy egy ingyenes programmal is lehet helyettesíteni a vállalatoknál a szoftvereket. Erre mondtam példát, hogy hiába tud rengeteg dolgot egy GIMP, ha a vállalatnál PS van (ami a támogatástól kezdve mindenben jobb). Most hogy ebbe mit képzeltek bele, azt nem tudom, de kissé zavaró, hogy folyton ezen megy a rugózás.

    Gates biztosan jókat röhög otthon a markába (aminek a felét legalább jótékonyságra fordítja, másokkal ellentétben), és igen, monopólium van, satöbbi. De az nem megoldás, hogy csettintünk, és akkor ez meg ez meg ez a cég mostantól teljesen open source programokra áll át. Ez nem megoldás.

    Tudom, hogy nincs joguk telepíteni semmit, de ugye az volt a kérdésed, hogy mi van alapból Windowson, és mi van Linuxon. Na most pl. egy Thunderbird telepítése nem okozhat nagy problémát a gépeken. Elhiszem, hogy meggyőztél egy céget, és ha jól figyeltél, korábban írtam is, hogy van, ahol jobban bevált. De te az összes cégre ezt rá akarod húzni, pusztán abból a két dologból, hogy ingyenes és nem Microsoftos. De ez nem elég érv, ezermillió más dolog is van.

    Hol az a sok javaslat? "Legyen Linux, tanítsanak elveket, ne programokat", hát ezek közül egyik sem működik a mai világban, márpedig most kellene működnie a megváltó megoldásnak.

    #137: Hogyne, előfordulhat, hogy registry-be kell nyúlni, csak éppen baromi ritka, és nem alapfunkciók működésre bírása miatt, hanem pl. a Win8 ablakszegélyének zsugorítása miatt, amire amúgy programok is vannak. Ismétlem: azért kellett hosszasan a netet bújnom és imádkoznom, hogy ne kapjak valami hibaüzenetet, hogy működjön a többi csatorna az elsők mellett. A másik meg a friss telepítésre AMD driver telepítése. Jött a kernelfrissítés, hopp, pánikoltunk következő indításnál, aztán tty1-ből lehetett újra telepíteni a drivert.

    Azok a cégek, amik nem 10 fős Bt-k, azok hidd el, hogy megveszik azt a Windows-t, mert esetleg a farkukra lépnek. Én a programokról beszéltem, nem a rendszerről, hiszen a LO volt szembeállítva a fizetős MSO-val.

    Egyébként (miután Ti dobálóztok Winfanboy-os és hasonló jelzőkkel), el kéne gondolkozni, hogy talán nem az MS sara egészen, hogy a Linux desktopon hosszú évek óta nem tudja átlépni az 1%-ot. Talán valami nem jól működik, vagy rossz az eszme.

Új hozzászólás Aktív témák