Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D@ny7

    aktív tag

    válasz ArthurShelby #80453 üzenetére

    Ma megérkezett az állapotfelmérés, a kocsiról, pár dolog kiderült róla amit én nem is feltétlen láttam.
    Lényegében: hátsó fékbetétek cserére szorulnak, féyezés karcos, szélvédőn kavicsfelverődések, első gumik cserére szorulnak, ezen felül esedékes 150E km szervíz, olajcsere szűrővel eggyüt, és még levegőszűrő, pollenszűrő.

    Nos ha midet megjavttatom akkor mindent egybevéve az autó kb 3,5 M lenne.

    Közben megkérdeztem 3 autószerelő ismerőst is hogy mi a véleményük, főleg a motorral kapcsolatban.
    A legoptimistább hogy ezekre az új dízel motorokra mindre költeni kell, és legtöbbnek van valami típushibája.
    A legrosszab vélemény pedig, ha jót akarok magamnak felejtsem el.

    Az eladó szerint pedig nincs ezekkel semmi baj, náluk nem kellett még egy zafirában sem motort cserélni, illetve insigniában sem. Példának felhozta hogy ő is egy insigniát hajt ezzel a motorral, és neki nem volt gondja vele. (ha jól emlélszem azt is említette hogy 180E km van benne).
    Rákérdeztem hogy mi van ha megveszem és 1 éven belül tönkremegy a motor, erre annyi választ kaptam hogy van rá egy év szavatosság, de szinte lehetetlen bebizonyítani hogy az konstrukciós hiba miatt ment tökre.
    Egy motor felújítás 1M-től kezdődik, egy új motor bele listaáron 2.5M. :Y

    Hát így tényleg elég nehéz a döntés, főleg hogy 4M-tól már új autót kap az ember igaz nem zafirát, de arra garancia van.

Új hozzászólás Aktív témák