Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BennyRay

    tag

    Sziasztok, én is segítséget szeretnék kérni, nem túl meglepő módon :)

    Jelenlegi LGA 775 foglalatos Pentium D 3,0 GHz (95, vagy 130 W TDP, nem sikerült kitalálnom :B ) processzoromhoz keresek hűtőt, az alábbi paraméterek mentén:

    - kifejezetten halk legyen, a hálószobámban van, néha megy éjjel is (olcsón meg akartam úszni a kérdést, vettem nemrég valami alap CM-et, olyan hangja van, mint egy felszálló repülőnek :((( )
    -LGA 1155-tel is kompatibilis legyen, az év vége felé tervezek gépet fejleszteni
    -régi Chieftec Dragon nagytorony házam van, ventillátorok nélkül, ha nem nagyon szükséges, nem is tennék bele, nagy a légtere és van rajta elég nyílás
    -léghűtést szeretnék
    -ár: bruttó 20 eFt fölé nem nagyon mennék
    -jó lenne, ha Bp-en megvásárolható lenne, utálok webáruházakkal esetleges garanciaproblémát intézni (félve kérdezem, nehogy a reklám miatt dá-dá legyen, hogy esetleg megfelelő boltot ajánlást is szívesen vennék, hova érdemes menni, tömegközlekedéssel könnyen megközelíthető helyen)

    A segítségeteket előre is köszönöm!

  • BennyRay

    tag

    Sziasztok, nem túl meglepő módon processzorhűtő beszerzésével kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni:

    1.: Mennyit szánsz a hűtőre? mondjuk kb 20.000 Ft
    2.: Milyen házba kerül? Jonsbo U2 (175 mm magasságú hűtő fér bele, oldalirányban korlátozott a hely Mini-itx miatt)
    3.: Milyen alaplapra lesz? Asrock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
    4.: Processzor típusa? Ryzen 2400G
    5.: Ramok típusa? Kingston HyperX Predator CL15 3000MHz DDR4 (42,2 mm magas)
    6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Alapvető célom, hogy a gép minél halkabb legyen (nyilván az adott lehetőséken belül, ez a ház pihent otthon pár éve...), nem tervezek semmilyen tuningot. Az a koncepció, hogy ebben a felső tápos házban folyamatosan forgó ventillátorú ATX tápot használok, ezen keresztül távozzon a meleg levegő, valamint van a házhoz egy 12 cm ventillátor. A befújó és a kiszívó ventillátor közé beraknám a létező legnagyobb torony hűtőt, ami befér és megnézem, hogy esetleg elegendő-e a hűtés saját ventillátor nélkül. Felmerülő probléma, hogy a mini-itx méretből adódóan kevés a hely mind a RAM-ok, mind a alaplapi csatlakozók felé.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák