Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabor970

    addikt

    válasz dgyuri0123 #113178 üzenetére

    egy húszezret érő lemezjátszónál (az említett akai, gyanítom milyen hangszedővel) egy húszezret érő CD játszó szerintem sokkal jobb hangminőség.

    Dißnäëß: Szerencsére én a digitálist is szívesen meghallgatom. Gondolom, ha a digitális eszközbe is belefeccoltam volna ugyanazt a kb 500e forintot, mint amit az LP lejátszóba phono fokozatig bezárólag, biztosan nagyobb örömöm lenne abban is. Nomeg az az öt év, amikor elborultan LP vásárlási lázban égtem (kb két évvel ezelőttig) s kb 3500db-os gyűjteményt raktam össze, minden bizonnyal bele is szorít az LP vonalba. A felvétel és master minősége nagyon sokmindent meghatároz. Amikor tele a polc Impulse, Verve, ECM, Deutsche Grammophone, stb kiadásokkal a hatvanas-hetvenes évek full analóg érájából. (nem beszélve a hatvanas évek legelejéig tartó időszak nyomatairól, amelyek csöves vágógépeken készült forrásról nyomódtak) akkor a legtöbb véletlenszerűen kézbe került digitális anyag rosszabbnak tűnik. Persze egy szimpla CD például... Hallgattam XRCD-ket, nna azoknál eleve a master is igényesebb, illetve eleve olyan anyagot adnak ki XRCD-n ami az, más más a leányzó fekvése, csak itt ismét belefutok abba a falba, hogy egy ilyen kiadvány 50 ojrónál indul... :(

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Új hozzászólás Aktív témák