Útravaló Wi-Fi hálózat

Beállítás

A webes kezelőfelület többféle módon is elérhető. Használhatjuk a mellékelt CD-n található kis programocskát, ami nem más, mint egy böngésző a készülék alapértelmezett IP címével, de beírhatjuk a címet megszokott böngészőnkbe is. A hálózatunkra csatlakoztatva különálló gépként szintén rátalálhatunk a hozzáférési pontra, és egyik könyvtárában a felületet indító html fájlra. A jelszó begépelése után az eszköz alapinformációit láthatjuk. A beállítást varázslóban vagy szokványos menüben folytathatjuk.

A kezelőfelületen három nyelv közül – angol, német, kínai – választhatunk.

A varázsló nulladik lépése a nyelv megadása, ami a merevlemezen használandó karakterkészlet miatt lényeges. Ezután az IP címek kezelését állíthatjuk. Az access point lehet DHCP-kiszolgáló, de -kliens is. Van automatikus mód, amikor egyéb kiszolgálót érzékelve kliensként, amúgy pedig szerverként funkcionál, de statikus IP-t is adhatunk neki. Ezután még a vezeték nélküli hálózatot és a merevlemezt konfigurálhatjuk.

Az általános beállításnál annyi a változás, hogy bal oldalt kapunk egy navigációs menüt, ahol az egyes funkciók között válogathatunk. Alapértelmezésben itt is az aktuális paraméterek látszanak. Mint a képen látható, a belső merevlemez mellé még két USB-s tárat csatlakoztathatunk; sajnos nyomtatót nem kezel az AP.

A hálózati részen a DHCP paramétereket és a Wi-Fi-t konfigurálhatjuk részletesebben, mint a varázslóban. Módosíthatjuk a gép hálózati nevét, állíthatjuk a kiosztható IP címek tartományát, a DNS-eket és az átjárót. A Wi-Fi-s rész legérdekesebb opciója a WDS. Az eszköz hálózatok összekapcsolására is használható, vagy a rá csatlakozott gépek külön, független hálózatként is működhetnek. Titkosításból WEP-et, WPA-t, WPA-PSK-t választhatunk.

Az adattárolós részen formázó és ellenőrző alkalmazásokat találunk.

A tárolókhoz nemcsak klasszikus windowsos (SMB) fájlmegosztással férhetünk hozzá a Samba szerver jóvoltából, hanem FTP kiszolgálón keresztül is. A módszer egyetlen korlátja, hogy legfeljebb öt klienst tud kezelni.

A biztonsági részen beállíthatjuk a legfeljebb öt felhasználót és jelszavukat. A folyamat meglehetősen egyszerű, de a titkos kódok megjelennek a képernyőn.

Az egyes fiókokhoz tartozó könyvtárak beállítása elsőre nyakatekertnek tűnt. Először listák sorozatáról kell kiválasztani a kívánt meghajtót és mappát, majd ennek alap (olvasási) vagy kiterjesztett (írási) jogot adhattunk. Új könyvtárakat is létrehozhattunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Megmozdult a VGA-piac

    Az NVIDIA újabb DirectX 10-es grafikus kártyája mellett Dell Latitude notebookokat és egyéb érdekességeket mutatunk be.

  • Hogy távolabbra elérjen a Wi-Fi

    A Level One routerét és két olcsó, de hatékony antennáját teszteltük.

  • Edimax Wi-Fi eszközök

    Az Edimax egy nyomtatószerveres routerét, egy Wi-Fi hozzáférési pontját és egy nagy antennás, USB-s Wi-Fi adapterét próbáltuk ki.

Előzmények

Hirdetés