Tévék és hardverek

Olcsó tévék

Hamarosan elkezdenek érkezni a karácsonyi piacra szánt tévék, így a jelenleg futó modellek ára biztosan csökkenni fog. Szétnéztünk a belépő kategóriás vagy annak mondott tévék között, hogy tüzetesebben megvizsgáljuk, milyen most a friss kínálat az olcsóbb modellek között.

A Samsung életében idén a négyes széria jelenti az alsó kategóriát. A Samsung UE32D4010NW dizájnjában egyértelműen a tavalyi évet idézi, hiszen 2011-ben már jó pár olyan készülék elérhető, amelynek kávája különösen vékony, másfél centinél is keskenyebb. Bár itt a képen a feltűnőbb, fehér keretes darab látható, aki a konzervatívabb színvilágot szereti, az választhat feketét is. A 3D tartalmak megjelenítését nem teszi lehetővé, viszont azért jó pár képjavító eljárást megkapott. Ezek közül ki kell emelni Wide Color Enhancer Plust, amely elméletileg egy összetett algoritmus segítségével jelentős képminőség-javítást ér el: megjeleníti az olyan finom tónusokat és részleteket is, amelyeket sok más televízió nem képes visszaadni. Szintén fontos a digitáls zajszűrés, amelynek aktiválásával megszüntethető a zavaró képzaj jelentős része.

A körülbelül 135 000 forintot kóstáló LED háttérvilágítású LCD modell rendelkezik integrált médialejátszóval. Az USB porton keresztül elég csatlakoztatni a külső merevlemezt vagy pendrive-ot, és máris lehet zenét hallgatni, képeket vagy videókat nézegetni. A vállalat idei tévéiben megtalálható hasonló szolgáltatásokból kiindulva, a kötelezőnek mondható DivX, XviD formátumok mellett az AVCHD, illetve az MKV szabványok kezelése sem okozhat neki problémát. A 32 hüvelykes képátlóval rendelkező készülék maximum 1366x768 képpont megjelenítésére képes, rendelkezik a digitális adások közvetlen fogadására képes DVB-T/C tunerekkel, és elméletileg módot ad a virtuális térhatású hangzás megteremtésére.

Az LG 42LK530-at legjobban így lehetne jellemezni: semmi sallang. A 42 hüvelykes képátlóhoz Full HD felbontás társul, de a Smart TV funkciókat, azaz többek között az internetes tartalmakat, illetve a 3D megjelenítést el lehet felejteni. Az S-IPS panellel ellátott modell a jobb képminőség érdekében megkapta a TruMotion 100 Hz interpolációs technológiát. Ez fejlett algoritmusok segítségével alaposan elemzi a videojelet, majd automatikusan kiszámolja az eredeti képkockák közé beillesztendő plusz képkockákat, ennek köszönhetően pedig elméletileg csökken a kép elmosódása, és gyors jelenetek esetén is valósághű képvisszaadással számolhatunk.

Nem maradt ki belőle az LG-specialitásnak számító képvarázsló sem, ami teljesen laikus felhasználók számára is lehetővé teszi a kívánt képi beállítások elérését. Rejtett hangsugárzókat kapott, és a hangrendszer kialakításakor Mark Levinson tapasztalatait is figyelembe vették. Hasonló hozzáadott értéknek tekinthető a Clear Voice funkció, amelynek aktiválása után a tévé a megváltoztatásával kiemeli az emberi hangot, miközben csökkenti a háttérzajt. Ellátták beépített médialejátszóval is, amely bizonyos korlátok között képes zeneszámok megszólaltatására, illetve képek, valamint videók lejátszására. A LED háttérvilágítást alkalmazó, LCD tévé válaszideje 2,4 ms, maximális dinamikus kontrasztaránya 150 000:1, és már 135 000 forintért meg is vásárolható.

A Toshiba hagyományosan nem száll be az öldöklő árversenybe, így igazán nem meglepő, hogy hasonló méretben találhatunk olcsóbb darabokat is a piacon, mint a 46 hüvelykes Toshiba XV733. Ez a készülék 236 000 forintért vehető meg, amiért cserébe egy Full HD felbontású, CCFL háttérvilágítású LCD televíziót kap a vásárló. Ellátták a Resolution+ technológiával, amely a termékkommunikáció szerint képes feljavítani a gyenge jeleket, és élesebbé tenni az elmosódott képeket. A Meta Brain nevű chipnek hasonló feladatai vannak, és ezt kombinálva a már fennt említett eljárással állítólag kiváló képminőség érhető el. Válaszideje 6 ms, a betekintési szög pedig horizontálisan és vertikálisan is 178 fok.

Maximális fényereje 450 cd/m², a legnagyobb elérhető dinamikus kontrasztarány 50 000:1. Felszerelték egy szenzorral, amely aktiválása után képes a külső fényerő érzékelésére, és annak megfelelően a fényerő automatikus szabályozására. Rendelkezik saját médialejátszóval ez a készülék is, amely a képek nézegetése, zeneszámok meghallgatása mellett egyes videoformátumok lejátszását is lehetővé teszi, de természetesen egy céleszköz sokoldalúságával össze sem hasonlítható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Nyári hardvercsokor

    Házakat, notebookokat és egyéb érdekességeket kínálunk eheti hardverpiaci bemutatónkban.

  • Hardverhelyzet a kánikulában

    Forróság és fokozatosan áramló llanós termékek jellemzik az aktuális piacot.

  • Llano a hazai piacon

    Az AMD új platformja már asztali és mobil gépekben is elérhető a hazai piacon.

  • Új vasak július elején

    Friss alaplapokkal, médialejátszókkal, tabletekkel és egyéb érdekességekkel jelentkezünk a hardverpiacról.

Hirdetés