Sharp 52LE830E Quattron 3D LCD tévé a tesztpadon

Kezelés

A tévégyártók egy része az elmúlt időszakban látványos erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy minél jobban leegyszerűsítse a kezelést, átláthatóbbá tegye a grafikus kezelőfelületet. Na, a Sharp pont nem tartozik közéjük. Ennél a modellnél is mereven ragaszkodtak a két évvel ezelőtt bevezetett saját, a többiekétől meglehetősen eltérő menürendszerhez.

Egy homogén, külön ablakban megnyíló megoldás helyett úgy döntöttek, hogy a menüpontokat a képernyő tetejére, illetve jobb oldalára száműzik. Ennek előnye, hogy közben a tévéadás nagy méretben fut tovább, azonban kissé komplikált a vezérlés, az egyes paramétereknek pedig nem jut kényelmesen elég hely. Azt talán túlzás lenne állítani, hogy logikátlan a rendszer, de az tény, hogy sokszor elég érdekes úton érhetőek el az egyes opciók, amelyek közül jó néhánynak egy józan paraszti ésszel gondolkodó felhasználó biztosan talált volna valami jobb helyet. El kell telnie pár napnak (hétnek?) amíg az ember teljesen megszokja, és készségszinten kezeli.

Az iparágra jellemző innovációt az is jól mutatja, hogy az a menürendszer, ami 2010-ben még kimondottan szépnek számított, ma már inkább a mezőny hátsó felében foglal helyet. Ami viszont ennél is nagyobb baj, hogy a konkurens termékeknél egyre gyakrabban megjelenő kislexikon-féleség, amely az egyes menüpontok, illetve paraméterek funkciójáról szolgál információval, innen szinte teljesen hiányzik. Csak egy-egy menüpontnál tűnik fel egy rövid magyarázó szöveg, ez pedig nagy kár, hiszen sokszor még a tapasztalt rókáknak is tud újat mondani egy ilyen segéd.

Távirányító

A távirányító hozza a Sharptól megszokott magas színvonalat. Borítása kétféle anyagból készült, melyek a térben eltérő síkban helyezkednek el. Látszik, hogy odafigyeltek a formatervezésre, a bibi egyedül az, hogy a felső rész fényes fekete bevonatot kapott, ami szépnek szép, ám az ujjlenyomatokat rosszul tűri. További negatívum, hogy a háttérvilágítást lespórolták róla. Érthetetlen, hogy miért ezen takarékoskodnak egy 52 hüvelykes tévé esetében, hiszen aki ennek kiköhögi az árát, az már igazán nem fog infarktust kapni egy kétszáz forinttal drágább távvezérlő miatt.

A gumiból készült gombok tervezésénél odafigyeltek, hogy az eltérő feladatra szántakat más méretre szabják, így vakon is viszonylag könnyen megtalálhatók. A legfontosabb funkciók közvetlenül elérhetőek a gyorsgombok segítségével is, a közöttük történő eligazodást a feliratok melletti apró piktogrammok is segítik olykor. Az elektronika sebességére egyébként sok panasz nem lehet, ami örvendetes, hiszen a Sharp ebben a versenyben sokáig hátul kullogott, most viszont már nem kell attól félni, hogy az embert megüti a guta a csatornaváltás vagy a menüpontok közötti lépkedés csigatempója miatt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sharp

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés