Hirdetés

Sharp 52LE830E Quattron 3D LCD tévé a tesztpadon

Képminőség

Van értelme a Quattron technológiának?

Mivel Sharp, akkor Quattron! Nem meglepő, hogy ez a készülék is megkapta a vállalat exkluzív képalkotási technológiáját. Ennek lényege, hogy kibővitették az LCD panel pixelszerkezetét. A korábban alkalmazott három alapszínhez, tehát a vöröshöz, a zöldhöz és a kékhez (RGB) negyedikként hozzáadták a sárgát (Y), ezért is nevezik RGBY technológiának. A vállalat szerint ez élénkebb, fényesebb színeket eredményez, emellett elméletileg a bőr, a sárga és az arany árnyalatokat még valósághűbben képesek visszaadni a Quattron eljárással megtámogatott televíziók.

Ez remekül hangzik, de azért érdekelt minket, hogy a valóságban hogy működik. Nos, az említett élénkséget és fényességet egyáltalán nem produkálta a tv, ami egyébként nem is baj, hiszen az élénkség általában nagyon műanyag képi világot eredményez. Így viszont sokkal természetesebb a hatás, egyáltalán nem hiányzik, hogy rikító tónusok uralják a kijelzőt. Egyébként a plusz alapszín hozzáadása kissé speciális színvilággal jár, amelyben a sárgáknak a korábbinál hangsúlyosabb szerep jut. Nem jobb vagy rosszabb a többi tévénél, csak más. Kell is egy kis idő, amíg rááll az ember szeme.

Sok arannyal kapcsolatos műsort nem néztünk, viszont az igaz, hogy az emberi bőrt tényleg teljesen valósághűen jeleníti meg. Ezen pedig jó pár konkurens modell elbukik, hiszen sokszor természetellenesen piros-lilás-rózsaszínes az emberek feje.

Képjavító eljárások

Nem tömték tele a tévét ilyenekkel, ráadásul ezek közül jó néhány, mint például a misztikus Sub Pixel Control, semmilyen hatással nincs a képre. Az Aktív Kontraszt azonban nem ilyen, ám ezt jobb kikapcsolni, mert aktív állapotában meglehetősen idegesítő villogásra készteti a készüléket, ha a sötét és világos képtartalmak gyorsan váltakoznak.

A kétszáz hertzes scanning backlight technológiát itt sem spótolták ki. Így ha valaki olyan adást néz, amelyben számíthat viszonylag kis objektumok gyors mozgására, akkor nem árt bekapcsolni. A DNR névre hallgató képzajcsökkentést alacsony felbontású tartalmak esetén érdemes "auto" fokozatra állítani, olyankor egész jól muzsikál. Viszont a "magas" már túl agresszív, ilyenkor az elektronika hajlamos össszemosni az egyes képrészleteket. Az OPC bekapcsolásával aktiválható a televízión elhelyezett fényérzékelő szenzor, mellyel elérhető, hogy ha nagy a külső fény, akkor automatikusan felemelje a fényerőt a készülék.

LCD sajátosságok

A régebbi modelleknél gyakran jelentkező utánhúzás effektus itt gyakorlatilag egyáltalán nem jelentkezett. Pedig billiárdot, pingpongot és teniszt is néztünk rajta, ezek pedig hagyományosan képesek előcsalni a csóvákat. Az Edge-LED háttérvilágításnak köszönhetően a felhősödés itt is tetten érhető, de egyáltalán nem vészes mértékben, tévézés, filmnézés közben egyáltalán nem is tűnik fel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sharp

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés