PoV Mobii Tegra Tablet 10.1: kérem a következőt!

Belső értékek és tapasztalatok

Lássuk a hardvert! Az adatlapot látva rögtön arra gondoltunk, hogy a PoV hardvere a Tegra 250-nek hála bizony nem rossz, de nagyobb tárhely nem ártott volna, figyelembe véve, hogy microSD kártya sem jár hozzá – foglalat persze van, tehát igény szerint bővíthető. Mivel nem csúcskategóriás tabletről van szó, a hardveren is kellett spórolni 1-2 helyen, emiatt a Wi-Fi csak IEEE 802.11b/g szabványt támogat, és a kijelző 1024x600 képpont felbontású, szerencsére kapacitív és multi-touch képességekkel is fel van ruházva. Ez papíron rendkívül jól hangzik, ám a kijelző betekintési szöge gyenge, gyakorlatilag nincs olyan nézőpont, ahonnan a teljes képernyőn minden tisztán és élesen kivehető lenne, ráadásul már minimális billentésre csökken a fényerő vagy inverz színeket kapunk, tehát egyértelműen kijelenthetjük, hogy a PoV Mobii egyik leggyengébb pontja a kijelző.

Az operációs rendszer is csak 2.2-es Android (Froyo), ami nem meglepő, viszont az már annál inkább, hogy van Adobe Flash támogatás, ami igencsak jó hír, az viszont már kevésbé, hogy hivatalos Android Market nincs, be kell érnünk egy 3rd party megoldással, ami sok szempontból hiányos, a legkedveltebb alkalmazások beszerzése bizonyára nem ezen a csatornán fog történni. Sajnos az operációs rendszer a Flash támogatást leszámítva teljesen mezítlábas, a legjobb alap Google alkalmazások sincsenek gyárilag benne. Kezdőképernyőből, pontosabban az úgynevezett Launcherből kapunk egy hagyományos androidos, valamint egy 3D-s változatot, mindenféle widget alkalmazással megpakolva. Ez utóbbi hasznos, ugyanis az alap Launcher nagyon vérszegényre sikeredett, akárcsak a gyárilag megtalálható szoftverek, melyekből szintén nincs túl sok, a feladat tehát ránk, azaz pontosabban a vásárlókra vár, hogy egyedivé tegyék készüléküket. Véleményünk szerint nagy hiba volt ezt a területet elhanyagolni, ugyanis hiába van GPS a készülékben, ha például még a Google Maps sem található meg rajta – és nem is tölthető le.

Az adatkapcsolati szolgáltatásokban nincs hiány, USB, Bluetooth, IEEE 802.11b/g Wi-Fi, 3G modem áll rendelkezésre, illetve mint említettük, GPS is található a Mobiiban. Utóbbi minden bizonnyal egy 3G/GPS kombinált megoldás, ugyanis a menüben csak együtt lehetett a két funkciót ki- és bekapcsolni, külön-külön nem. A 3G-vel kapcsolatos tapasztalataink jók, a kipróbált szolgáltatók (Vodafone és T-Mobile) kártyáit jól kezelte, de a hozzájuk tartozó APN-t kézzel kellett a listába felvenni.

Nem volt ilyen jó tapasztalatunk az USB csatlakozóval. A csatlakoztatott USB tárolókat rendre felismerte és a tartalmakat is lejátszotta róluk, de eltávolításuk után csak akkor volt hajlandó másik eszközt felismerni, ha előtte a tabletet újraindítottuk – a memóriakártyák kezelése viszont rendben zajlott. A mellékelt USB-USB kábel értelmét sem láttuk, hiszen a tableteken leledző normál USB kapu általában nem arra használható, hogy PC-re csatlakoztassuk, de ennek ellenére kipróbáltuk; várakozásainknak megfelelően nem is működött. Erre a célra általában egy másik, külön port szolgál, például a dokkolóé, ehhez azonban kábelt nem kaptunk, így tabletünk nem volt képes kommunikálni semmilyen másik számítógéppel (így képet sem tudtunk lopni belőle, csak fotózásra volt lehetőség).

Tények, összefoglalás

A POV Mobii sajnos több sebből vérzik. Előnye, hogy a Tegra 2 hardverplatform gyors és kiválóan teszi a dolgát, a Full HD videók lejátszásával is elboldogul, de sajnos itt sem minden olyan fényes, mint amilyennek látszik, mivel sok videó- és audióformátumot nem kezel – például lossless és OGG hangfájlok lejátszása esélytelen. Az akkumulátor teljesítménye 3300 mAh, ami bekapcsolt mobilinternettel és közepes fényerővel kb. 6 óráig bírja.

Összefoglalva a tényeket és a tapasztalatokat, a 10,1 hüvelykes Mobii leginkább böngészésre használható, illetve a külső forrásból telepített játékokkal erős hardvere révén könnyedén elboldogul. A filmnézés-zenelejátszás sem gond, megfelelő kódolással nagyon jó minőségű videóanyagokat is lejátszhatunk, de zeneformátum terén ne legyenek túl nagyok igényeink és akkor nem fogunk csalódni. A Point of View Mobii Tegra sarkalatos pontja az ára, amiért már nem bocsátható meg a nem hivatalos alkalmazásbolt és a gyenge kijelző sem, mert ezekkel a negatívumokkal a PoV táblagépe nem más, mint egy félkarú óriás. 97 000 forintért pedig végszóként nem mondhatunk mást, mint azt, hogy: kérnénk a következőt!

Daywalker

A Point of view Mobii tabletet a Ramiris Europe Kft.-től kaptuk.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés