Philips BDP7600: okos 3D Blu-ray médialejátszó

Remek Blu-ray meghajtó

Mivel asztali és hordozható médialejátszóval tele van a piac, így ilyen eszközt értelemszerűen csak az fog vásárolni, aki lemezekkel is dolgozna, tehát kiemelt fontosságú, hogy muzsikál is az optikai meghajtó.

Kikapcsolt állapotból 11,4 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy elkezdje lejátszani a filmet, ami teljesen jó időnek számít, főleg hogy 6,4 mp alatt már a főmenüben voltam. (Egyébként amikor a stopperrel bénáztam, folyton ki-be kapcsolgattam, ezzel sikerült annyira megzavarni, hogy ne legyen hajlandó beolvasni a korongot. De egy áramtalanítás orvosolta a problémát.)

A Blu-ray jövőjét jelentő BDXL formátumot nem támogatja, a jelek szerint arra várni kell, hogy ez az eljárás asztali termékeknél is megjelenjen, így a BD videó mellett a BD-ROM, BD-R/RE 2.0 szabványokkal boldogul, és természetesen a DVD-k sem fektetik meg. Ez esetben a DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW típusú korongok jöhetnek szóba, emellett megbirkózik a Video CD/SVCD, CD, CD-R/CD-RW lemezekkel is, továbbá képes lejátszani az MP3 számokat tartalmazó CD-ket valamint DVD-ket. A térhatású hangszabványok közül a Dolby Digital Plus és a DTS mellett a Dolby True HD és a DTD-HD Master audioformátumokat támogatja.

Beletekerés, fejezetek, egyebek

A filmek vezérlése történhet a szokásos funkciógombok segítségével (akár százszoros sebességgel is bele lehet tekerni a videókba), de mód nyílik időpont szerinti keresére is, ilyenkor beírható, hogy másodpercre pontosan hova szeretne ugrani az ember. Ez végülis rendben van, hiszen egy pillanat alatt áttekerhető az egész, de azért a kurzorral irányítható virtuális csúszka nagyon hiányzik. Sajnos úgy tűnik, hogy ezt a megoldást elhagyják a gyártók, pedig ez volt a legkényelmesebb módszer nagy távolságok átugrására, és a kívánt pozíció viszonylag pontos belövésére. Ezzel párhuzamosan a virtuális fejezetekre bontást is el lehet felejteni, pedig az aztán pláne egy használható dolog.

Filmnézés közben közvetlenül elérhető egy menü, ahol lehetőség nyílik a hang és felirat nyelvének megváltoztatására, ez utóbbi elcsúsztatására, egy fájl adatainak lekérésére, a fejezetek kiválasztására, a már említett időpont szerinti keresésre, a nézpont megadására (amennyiben van erre mód), a lemezmenübe történő kilépésre, illetve négyszeres nagyításra is. Tehát a fontosabb paraméterekhez vagy funkciókhoz nem kell kilépkedni feltétlenül a főmenübe, ami nagy ajándék.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés