Philips BDP7600: okos 3D Blu-ray médialejátszó

Hirdetés

Végre megújult a kezelőfelület!

Már a főmenü sejteti, hogy némileg változtattak a grafikus kezelőfelületen, legalábbis ami a kinézetet illeti. Eltűntek a viszonylag nagyméretű képecskék és helyüket minimalista ikonok vették át, ami valahogy ma már jobban esik a szemnek.

Egyel tovább lépve, mondjuk a Beállítások menüpontra vidáman konstatálhatja az ember, hogy a szigorú, egyforma cellákra és hasábokra épülő GUI-t elengedték, és egy sokkal kisebb karakterekkel operáló, szellősebb megoldásra cserélték. Ez határozottan jót tett a kinézetének, ráadásul így egyszerre jóval több opció vagy paraméter fér el a képernyőn. Ennek köszönheten kevesebbet kell lapozni, ami leegyszerűsíti a kezelést.

Bár a külön kislexikon szekció kimaradt, azért az egyes menüpontokra "kattintva" egy rövid leírás jelenik meg a képernyőn azok szerepéről. Ez remek kis szolgáltatás, kiválóan használható. A már említett Beállítások menüpont alatt a netkapcsolat beállítása, gyerekzár bekapcsolása, menü nyelvének megadása stb. mellett a szoftverfrissítés is elindítható. Ezt értelemszerűen érdemes megjátszani rögtön az első bekapcsolás után, hiszen ez hatással lehet a támogatott formátumokra vagy a Net TV-n keresztül elérhető tartalomkínálatra. A frissítést a legegyszerűbb neten keresztül levezényelni, de az is működik, hogy a felhasználó letölti a szoftvert egy USB-s adathordozóra, és onnan másolja fel a készülékre.

Képjavító funkciók

A Video menüpont alatt módosítható a képarány, itt lehet válogatni az előzetes képbeállítások között is (Dinamikus, Megnövelt, Élénk, Normál). Azt persze nem szabad elfelejteni, hogy a megjelenített kép minőségét nagyban befolyásolja, hogy az ember milyen tévét vagy projektort használ. Mindenesetre néhány képmódosító és képjavító funkció is bekerült e modellbe, így lehetőség nyílik a fényerő vagy a kontrasztarány megnövelésére, fokozható a telítettség, egy négyfokozatú skálán szabályozható a hibacsökkentés, illetve a digitális anyagok zajcsökkentése. Bekapcsolható az ACE, azaz az adaptív kontrasztjavítás, ami feljavítja a sötét részek megjelenítését, és egy tízfokozatú skálán állítható a részletesség is.

Távirányító

A távvezérlő maradt a szokásos darab, amit közel két éve pakolásznak a Philips szórakoztatóelektronikai termékek mellé. De amíg a tévékénél és a hangprojektornál nagyon hiányoztak a dedikált gombok, addig itt szinte minden fontosabb funkció elérhető közvetlenül. Rendben-rendben, mondjuk a hang- és képbeállításhoz be kell lépni a főmenübe, de az úgyis inkább megjelenítő reszortja. Viszont a közvetlen beletekerés működik, a feliratok aktiválhatóak, és például a Lemez menü is csak egy gombnyomás.

A távirányító kinézetével egyébként korábban sem volt semmi baj, úgyhogy itt is csak a dizájnerek megtapsolása marad. Az ellipszis alakú periféria a félgömb alapú hátlappal alapból jól fest, és az éjfekete színvilág csak dob a dolgon. A készülék elektronikája kellően gyorsan reagál a gombok püfölgetésére, ami szerecsésen kíméli az ember idegeit. Sajnos a háttérvilágítás most is hiányzik, pedig az jól jött volna.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés