Hirdetés

Philips 227E3LPH, hová is tegyelek?

Válaszidő, betekintés, fogyasztás

Válaszidő

Az adatlap szerint a g2g válaszidő 2 ezredmásodperc, a tipikus pedig 5 ms, ami b2b-t jelenthet. A menüben van egy Smart Response beállítási lehetőség, ami elvileg csökkenti a válaszidőt, ezért mindkettővel kipróbáltuk a kijelzőt.


Válaszidő Smart Response nélkül


Válaszidő Smart Response beállítással

Igazából említésre méltó különbséget nem véltünk felfedezni a be- és kikapcsolt állapotok között, mindkét esetben hozza a gyors, TN+film paneles kijelzőktől elvárható szintet. Az input lag méréséről most sajnos le kell mondanunk, ugyanis nem volt kéznél használható katódsugárcsöves monitor, amivel a mérést el tudtuk volna végezni.

Betekintési szögek

Itt a képek magukért beszélnek. Már pontosan szemből nézve is jól látszik, hogy a panel a sarkok felé sötétedik, de alulról nézve a legrosszabb a helyzet. Felülről vizsgálva a panel erősen világosodik, fakul, oldalról nézve pedig a színek is torzulnak egy picit. TN+film paneltől nem is vártunk jobbat. Mindenesetre videóra is felvettük a horizontális betekintési szög változásával járó kontrasztvesztést.

Fogyasztás

A gyártó 24 wattos maximális fogyasztási értéket ad meg, ami természetesen mindent maximumra állítva értendő, de ezt a legritkább esetben használjuk, tehát szokás szerint a kalibrált beállítással végeztük el az erre vonatkozó méréseket. Az eredmény 16,5-18,5 watt között váltakozott képtartalomtól függően, tehát a LED-es világítás hozza 10 wattos előnyét a hasonló méretű, de CCFL háttérvilágítást alkalmazó kijelzőkkel szemben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés