A Logitech új G szériás egerei és billentyűzete

Gaming szoftver

A Logitech egységes vezérlőszoftvert kínál termékeihez, ami egy összevont felületen kezeli az összes számítógépre csatlakoztatott perifériát. Indulásnak egy meglehetősen nagy ablakot (1600x1200-as felbontású képernyőn 1006x750 pixeleset) kapuk, ahol az éppen kiválasztott termék látható, melyre klikkelve elérhetjük a gombok beállítófelületét. Ugyanitt, ha van olyan, akkor a fedélzeti memóriát is láthatjuk, alul pedig a további Logitech termékek között kapcsolgathatunk, illetve néhány navigációs ikont találunk, melyekből a billentyűzetnél több, az egereknél kevesebb van.

Innen első utunk a gombok programozásához vezetett, amit elsőrangúan oldottak meg. Először is nagyon jól látni, hogy éppen melyik gomb funkcióját szabjuk testre, legyen szó egérről vagy billentyűzetről. Másodszor is az egyes paramétereket listából kiválasztva vagy fogd és vidd módszerrel is a kívánt gombra oszthatjuk.

Megadhatunk sima leütést, több leütést, hosszabb szöveget (gyakran ismételt üzenetet például), egérfunkciót (dpi állítás, görgő stb.), médialejátszó funkciót (play, pause, hangerő stb.), Windows gyorsbillentyűket (ablakbezárás, nagyítás, kivágás stb.), fájl vagy URL elindítását, közkedvelt alkalmazások (levelező, webböngésző, sajátgép stb.) elindítását, sőt még az online játékokban gyakran használt beszélgetőrendszer, a Ventrilo parancsait is. A billentyűzetfunkcióknál ismétlési módot is választhatunk: vagy addig csinálja a gomb az adott funkciót, míg lenyomva tartjuk, vagy újabb lenyomásig ismétli.


Ezen felül az egereknél az érzékelő felbontását állíthatjuk be, amit szintén elég ügyesen oldottak meg. A legfontosabb, hogy egy és öt között mi szabhatjuk meg, hány szintet szeretnénk használni, nem kell mindig mind az ötöt. Jelzésértékű, hogy a 8200 dpi maximális felbontású lézeres egereknél bőven a maximum alatt van a legmagasabb gyárilag beállított fokozat. Érdekes a Shift funkció, amivel beállíthatjuk, hogy az egér milyen felbontásra ugorjon, ha hosszan lenyomva tartjuk a felbontásváltó gombot. Ez mesterlövészkedés vagy precizitást igénylő kijelölés esetén jöhet jól, feltéve, hogy kényelmesen elérhető helyre tettük a váltót (G100s-nél erre nem lesz lehetőség, mert csak a görgő mögött van egy gombja, amit elég nehéz elérni).

A G19s billentyűzetet további három funkcióval látták el. Külön ablakban állíthatjuk be, milyen eszközök jelenjenek meg a GamePanel kijelzőn. Korábban, még a legelső kijelzős billentyűzetükhöz, a G15-höz sok egyedi kiegészítő készült, most viszont be kell érnünk a gyári kínálattal, amiben stopper és visszaszámláló, óra, videónézegető, e-mailfigyelő, RSS-olvasó, webkamera-megjelenítő, képmegjelenítő, Youtube kliens, médialejátszó, teljesítményfigyelő és profilváltó van. Az itt vagy a három előre beállított gombbal váltható profilok is külön ablakot kaptak, végül, de nem utolsósorban a gombok fényeivel is eljátszhatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés