A Logitech új G szériás egerei és billentyűzete

Próba: G19s billentyűzet

Nagy adag szkepticizmussal álltunk neki a Logitech G19s billentyűzet, főleg kijelzőjének teszteléséhez. Alapvetően elég fura ötlet a mára hatalmassá nőtt monitorok mellé – pontosabban alá –  egy nem túl nagy, 320x240 pixeles képernyőt tenni, ami játék közben azért alaposan kiesik az ember látóteréből. Ráadásul olyan „hasznos” funkciók vannak rajta, mint az óra, stopper, RSS-olvasó, e-mail értesítő és különböző médialejátszók, amiket úgyis sokkal elegánsabban használhatunk okostelefonunkon, vagy egyáltalán semmi szükség nincs rájuk játék közben. Tehát egy kis próbálgatás után át is váltottunk a többi, lényegesen hasznosabb részlet vizsgálatára.

Elsősorban annak lesz kényelmes a Logitech G19s billentyűzete, aki kedveli a laposan álló klaviatúrákat. Még magasabb állásban is elég kicsi a dőlésszöge, és számunkra még ebben a pózban is kissé magas a csuklótámasza. Az egerekhez hasonlóan jól vizsgázott a támasz és a billentyűk közti rész modern felületkezelése (előbbi nedvességálló, utóbbi olajtaszító). Több nap intenzív nyomogatás után sem alakult ki ronda lepedék a kurzormozgatók környékén, a csuklótámaszra pedig nagy hőségben sem ragadtunk rá.

A fő gombok membrános rendszerűek, egészen jó, határozottan érezhető, de nem túl kemény nyomásponttal, szép csendben működnek. Ugyanez jellemző a három darab négyes csoportban elhelyezett extra gombra. Jó ez az elrendezés, mert így kezdő felhasználóként is könnyen észben tudjuk tartani az egyes funkciókat, és ami még fontosabb, ki tudtuk tapintani a gombokat, ami két összevont oszlop esetén nehezebb lenne.

Szórakozás mellett munkában is jól jöttek az extra gombok, például a képszerkesztő vagy weboldalszerkesztő alkalmazás egyes funkcióit tudtuk felprogramozni az egyes profilokban. Ebben a programozásban sokat segített a menet közbeni rögzítés funkció, így nem kellett a Logitech szoftverében bányászni, ha új trükkre akartuk megtanítani a billentyűzetet. Hamar megkedveltük a másik oldal médialejátszóját is, elsősorban a hengeres hangerőszabályzó finom működése tetszett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés