GeForce 8600 és 8500 videokártyák tesztje

GeForce 8500 GT tesztek – II.

A Call of Juarezben észrevettük, hogy az árnyékok számolása nagyon visszafogja a kártyákat, ezért ezt az opciót kikapcsoltuk, cserébe viszont közepes minőségben futtatuk a játékot, és a 8500 GT-nek sikerült elérnie 31 fps-t, ami a játszhatósághoz már elég. Az már más kérdés, hogy ezúttal is csak a DDR2-es 7300 GT volt lassabb.

A Need for Speed Carbonban jó minőségi beállításokat (high quality) alkalmaztunk, de az elmosódott mozgást (motion blur) kikapcsoltuk. Kicsit meg is lepődtünk, hogy csak a 7300 GT nem érte el a 30 fps-t, a 8500 GT is épphogy lemaradt róla, de elmondható, hogy ezzel a sebességgel az NFSC már játszható.

A TDU-t low detail mellett teszteltük, ami szerencsére nem túl nagy érvágás a grafikát illetően (az élsimítás hiánya és az alacsony felbontás viszont LCD kijelzőn elég problémás), és nagyjából játszható értékeket kaptunk, a TDU ugyanis 30 fps-sel már elfogadható játékélményt nyújt (kivéve, ha kevés a memória, és emiatt szakadozik a játék). A 8500 GT itt sem tündökölt, viszont a tuning 37%-ot gyorsított a játékon, sőt, kipróbáltuk, hogy mi történik, ha a tuningolt 8500 GT-n low helyett high detailt állítunk be: így 32 fps-t értünk el.

A Company of Heroest ezekkel a beállításokkal teszteltük: a 8500 GT az utolsó lett. A tuning hatására 51%-ot gyorsult a játék, ám ez még mindig nem volt elég az X1650 Pro utoléréséhez.

A Supreme Commandert low fidelity beállításokkal teszteltük (ebben a módban sajnos rondácska a grafika), ám a 8500 GT még így is leszerepelt, a DDR2-es 7300 GT is 25%-kal volt gyorsabb.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés