Friss, ropogós hardvermix

Új MSI alaplapok, grafikus kártyák, nagy monitorok, gamer netebookok, laptoptáskák és sok más érdekesség.

MSI alaplapok


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Szépen alakul az MSI B250 vezérlőchipes alaplapkínálata. Ezek az emberibb árú, akár harmincezer forint alatt is megkapható modellek is fogadni tudják a nem tuningos Kaby Lake vagy Skylake processzorokat, kellő mennyiségű memóriát, egy izmos grafikus kártyát, emellett többnyire van rajtuk M.2 SSD foglalat és számos USB 3.0 kapu. A legolcsóbb MSI B250M Bazooka microATX formátumú, látványos színzésű a nyomtatott áramköre, és még LED háttérvilágítás is került rá. Hosszú PCI Express csatolója tövében ott a SATA vagy PCI Express támogatású M.2 foglalat, hátulján három hagyományos mellett egy Type-C formátumú USB 3.0 kapu is van, amit az MSI szeret USB 3.1 Gen1-nek hívni. A hálózati modul és a hangkodek is a Realtektől származik, a vételár pedig három év garanciával 28 960 forint.

Egy kicsivel komolyabb az MSI B250M Mortar, amely szintén microATX méretű. Itt már két hosszú PCI Express csatolót kapunk AMD CorossFire támogatással, de a második aljzat csak PCI Express 3.0 x4 sebességre képes. A Realtek Ethernet vezérlőt Intelre cserélték, a hangkodek is jobb egy kicsit, többféle kimenete van, ára pedig három év garanciával 30 990 forint.

Az MSI B250 chipes alaplapkínálatának csúcsán a B250 Gaming M3 áll. Az ATX méretű alaplapon nem csak hosszú PCI Express csatlakozóból, hanem M.2 SSD foglalatból is kettő van, igaz, a második grafikus kártyás csatlakozó vagy SSD foglalat közül csak az egyik lehet aktív. A fekete nyomtatott áramkört vékony vörös vonalak dobják fel, és persze itt is van LED világítás. Még jobb lett a Realtek hangkodek, az Ethernet vezérlő pedig játékra optimalizált Killer E2500. Itt már vannak valódi, 10 Gbps-os tempóra képes USB 3.1 csatlakozók, ezeket az ASMedia külső vezérlővel valósították meg. Az MSI B250 Gaming M3 alaplap a szokásos három év garanciával 42 410 forintba kerül. Van Intel H270 vezérlős MSI H270 Gaming M3 is, ami B250-es társától csak annyiban különbözik, hogy van RAID támogatása, hátuljára pedig kettővel több UBS 3.0 kaput tettek. Ára sem sokkal magasabb, 46 080 forint.

DJ fülhallgatók és videokártyák

Múlt héten a Hercules alkalmi DJ-knek való, PC-s keverőpultjaiból adtunk ízelítőt, most mutatunk pár hozzájuk illő fejhallgatót. A Hercules HDP AJ-Adv G501 hatalmas, vastag fülpárnáinak köszönhetően jól kizárja a környezet zaját. Fejpántját viszont úgy tervezték, hogy ki lehessen fordítani a fülhallgatókat egyfüles monitorozáshoz (amikor a DJ egyik fülén a keverőpult szekvenciáit hallgatja, a másikkal pedig a diszkóban megszólaló mixet).

Szállításhoz összehajtogatható, jack dugóban végződő kábele könnyen lecsatlakoztatható. Hangszórói 50 mm-esek, 10-25 000 Hz-es tartományban dolgoznak és 102 dB-es hangerőre képesek. Még egy fokozattal komolyabb a Hercules HDP AJ-Adv M1001. Külsőre a díszítő felirat színében különbözik csak társától, viszont már 5-30 000 Hz között dolgozik, maximális hangereje 107 dB, vezetéke pedig rugalmas spirálkábel. A Hercules DJ fülesek vételára 19 500, illetve 24 000 forint.

Ismét videokártya-akciót tart a PCX.hu webáruház. Ez a termékkör talán a legérdekesebb mind közül, hiszen minden játékot érint, a GeForce-ok és Radeonok pedig – a csúcskategóriát kivéve – nagyon éles ár-teljesítmény harcot vívnak egymással. Így aztán nem csoda, hogy a webáruház legkedveltebb, legjobban fogyó modelljei között megtalálhatóak az AMD és az NVIDIA versenyzői is.

A sort hatvanezer forint alatti árával az Asus GeForce GTX 1050 Ti 4 GB-os, tuningos változata nyitja, amiből komoly hűtésének köszönhetően még további megahertzek csiholhatóak ki. Alig drágább, de az esetek többségében lényegesen nagyobb teljesítményt kínál a Gigabyte Radeon RX 470, ami szintén jó komoly hűtést és 4 GB memóriát kapott. Természetesen a piac olyan, hogy még egy kicsivel többért – de még hetvenezer forint alatt – még nagyobb teljesítményt kapunk, konkrétan a Gigabyte GeForce GTX 1060 3 GB memóriás verziójával. Talán mondani sem kell, hogy a masszív hűtés itt is alaptartozék.

Ezután viszont már arányaiban sokkal többet kell fizetni, ha nagyobb teljesítményt szeretnénk. Az MSI Radeon RX 480-ja és a Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB-os változata már a 85-90 000 forintos kategóriában található, ami ugye nagyjából 30%-os felárat jelent a korábban tárgyalt kártyákhoz képest. Teljesítményben viszont jellemzően csak 10%-os többletet kínálnak.

Monitorok és olcsó notebookok

Ha videokártya-vásárlás után nem maradt már elég pénz a zsebünkben ahhoz, hogy valami komoly, gamer monitort vegyünk, akkor érdemes lehet szétnézni az Oázis Computer használt kínálatában, ahol igazi gyöngyszemeket is találni. A Dell Ultrasharp U2413 a maga idejében az egyik legjobb megoldás volt, ma pedig egy év garanciával, bár doboz nélkül 75 000 forintért hozzá lehet jutni. A 24 hüvelykes monitor panelje villogásmentes háttérvilágítású AH-IPS, 1920x1200 pixeles felbontással, állványa tág határok között állítható, hátulján pedig a képbemenetek mellett USB 3.0 kapuk is vannak.

Még eggyel nagyobb, tehát 27 hüvelykes a HP Z27i. Felbontása 2560x1440 pixel, a kijelzőpanel benne IPS technológiás, az sRGB színteret 99%-ban tudja lefedni. Állványának magassága és dőlésszöge állítható, sőt még portré módba is fordítható. A D-SUB, DVI, HDMI és DisplayPort képbemenet mellett öt USB 3.0 csatlakozó is került rá. Ára használtan, doboz nélkül 95 000 forint.

Február elején foglalkoztunk nagyon olcsó notebookokkal, amelyek kapcsán az aktuális Dell Vostro 15 3000 került a fókuszba. A 3568-os számmal azonosítható modell rengeteg verzióban kapható a hazai piacon, ennek az alsó szegmensében található a tesztünkben is jól muzsikáló konfiguráció. A Core i3-7100U processzor, 4 GB memória és 128 GB-os SSD kombinációja a legtöbb alapszintű számítógépes feladathoz bőven elegendő, a 15,6 hüvelykes kijelzőn az 1366x768 pixeles felbontás viszont kicsit kevés. A három év garanciával és jól használható Ubuntu Linux operációs rendszerrel felvértezett gépet 123 890 forintos ára teszi igazán érdekessé. Ha ugyanezt szeretnénk Windows 10-zel, akkor 154 890 forintot kell kifizetni.

Forintra pontosan ugyanennyibe kerül az előző generációs, Core i3-6100U processzorral és 1 TB-os merevlemezzel ellátott variáns is, amire Linuxot telepítettek, de az integrált Intel grafikus mag mellett Radeon R5 M420X grafikus alrendszere is van. A Core i5-7200U-val extra processzorteljesítményt és 8 GB memóriát kínáló modell 128 GB-os SSD-vel és Windows 10-zel 188 490 forintért kapható. Nagy kár, hogy Full HD kijelzőt csak a legdrágább modell kapott, ami Core i7-7500U processzorral, 4 GB memóriával, 1 TB-os merevlemezzel, Radeon R5 M420X-szel és Windows 10-zel 211 890 forintért lehet a miénk.

Gamer notebookok és táskák

A cseh piacról érkező Alza webáruház egyik érdekessége, hogy mivel a külföldi nagykereskedelmi kínálatra támaszkodik, olyan termékeket is a kínálatában tart, amelyek a magyar piacra még nem érkeztek meg. Ilyenek például a nagyon ígéretes, GeForce GTX 1050-nel és GTX 1050 Ti-vel szerelt laptopok. Igaz, hogy cseh billentyűzettel és korlátozott számban, de az Alza.hu kínálatában már megtalálható a legfrissebb Dell Inspiron 15 7000. A 15,6 hüvelykes masina vörös vagy fekete színű burkolattal kapható, hátsó részét fémbetéttel dobták fel.

A legolcsóbb konfiguráció négymagos, Core i5-7300HQ processzorral, 8 GB rendszermemóriával, Full HD felbontású kijelzővel, 1 TB-os SSHD adattárral és GeForce GTX 1050-nel 305 290 forintot kóstál. Ebben az árban két év garancia és Windows 10 operációs rendszer van. Aki a merevlemez helyett 256 GB-os SSD-t szeretne, annak 311 690 forintot kell kifizetnie. Kapható Core i7-7700HQ-val és 1 TB-os SSHD-vel is 351 090 forintért, a csúcsmodell pedig Core i7-tel, 128 GB-os SSD-vel, 1 TB-os HDD-vel és 4K-s kijelzővel 412 790 forintba kerül.

A szokásosnál nagyobb és nehezebb gamer notebookokat célszerű hátizsákban szállítani. A Rivacase 8490-es modellje egy igazi átalakulóművész, ugyanis nem csak hátizsák, hanem válltáska is lehet. Hátsó részébe rejthetőek a hátizsák vállpántjai, gurulós bőrönd fogantyújára is felfűzhető, ráadásul térfogata egy cipzáras betétnek köszönhetően két fokozatban állítható. Alapvetően 16 hüvelykes notebookokhoz méretezték, így a gamer 15,6 hüvelykesek is szépen elférnek majd benne. Van külön zsebe két nagyobb tabletnek, két okostelefonnak, A4-es méretű füzeteknek, könyveknek, és a szokásos apróságoknak is alakítottak ki rekeszeket. Ára 11 870 forint.

Még nagyobb a Rivacase 8460-as hátizsák, amit 17,3 hüvelykes notebookok fogadására készítettek fel. Laptoptartó rekesze hatalmas, és rengeteg más dolgot is belepakolhatunk, az A4-es füzetek például szinte elvesznek ebben a tágas zsákban. Rengeteg kisebb-nagyobb rekeszt alakítottak ki rajta, még külső, palackok tárolására való oldalzsebei is vannak. Vállpántjai vastagok és jól párnázottak, hogy nagyobb súlyt is komfortosan el tudjanak osztani a viselőn. A gurulós bőröndök fogantyújára fűzéshez szükséges keresztpántot sem hagyták ki. A Rivacase 8460 hátizsák fekete és kék színben kapható 8670 forintért.

Egyszerűbb, vidám, 15,6 hüvelykes laptopok hordozására való a Rivacase 8335 Biscayne válltáska. A többféle színben kapható, 6030 forintos modell cipzáras, központi rekeszében a notebook mellett nagyobb tablet és spriálfüzetek, könyvek is elférnek, kívül pedig még két nagy cipzáras és két kisebb, záratlan zsebe van további belső rekeszekkel tagolva.

rudi

Azóta történt

  • Hardverpiaci ízelítő

    Alaplapokat, nagy monitorokat, gamer széket, hűtőket, notebookokat és más újdonságokat válogattunk össze a hazai boltok kínálatából.

  • Új hardverek március elején

    Ryzenhez való alaplapokat, vékony kávájú monitorokat és sok más érdekesség a hazai választékból.

  • Hardverpiac Ryzennel

    Monitorokat, új AMD processzorokat, hozzá illő alaplapokat, notebookokat, SSD-ket és sok mást válogattunk össze a hazai kínálatból.

  • Hardveraktualitások tavaszra

    Processzorok és alaplapok, notebookok, konzolok és egy sereg más érdekesség a hazai boltokból.

Előzmények

  • Hardverkínálat februárban

    B250-es alaplapokat, gamer kiegészítőket, DJ pultokat, monitorokat és sok más újdonságot, érdekességet gyűjtöttünk össze.

  • Szemezgetés az aktuális hardverekből

    Alaplapokat, kevésbé ismert adattároló-márkákat, monitorokat és notebookokat ajánlunk.

  • Új vasak január legvégén

    Friss alaplapokat, látványos házakat, grafikus kártyákat és egy csokor notebookot mutatunk a hazai kínálatból.

  • Hardverek a téli hidegben

    Új alaplapokat, látványos házakat, notebookokat és további érdekességeket mutatunk a hazai boltok kínálatából.

Hirdetés