Eminent médialejátszók triója

Eminent médialejátszók

Úgy hirdeti a Flash-Point Számítástechnikai Kft. honlapján, hogy az Eminent multimédiás lejátszói a legkedveltebbek Európában. Megvalljuk őszintén, mi még nem hallottunk a márkáról, ezért is fogtunk neki nagy kíváncsisággal termékei vizsgálatának. Az biztos, hogy a gyártó nagyon felkészült. Mindhárom kipróbált termékben más-más gyártótól származó chipkészlet dolgozik, így minden szinten találunk nekünk kedvező modellt. Ráadásul lejátszóira öt év garanciát vállal az Eminent, ami egyedülálló a médialejátszók világában.

Tesztalanyaink közül a legkisebb, legegyszerűbb és természetesen legolcsóbb az EM7066. A tenyérnyi masinát kicsinysége ellenére nagyon jól ellátták csatlakozókkal. Elején bemenetek vannak – USB, kártyaolvasó, infrás érzékelő – hátulján pedig kimenetek – komponens, kompozit, analóg sztereó, HDMI – sorakoznak.

Burkolatának nagyobb része – teteje, alja és két oldala – fémből készült. Alatta a pici nyomtatott áramkörön a Sun Plus SPHE8203 lapkája dolgozik. Eredetileg DVD-lejátszókhoz fejlesztették ki, de rengeteg extra funkcióval is bír. Például kezeli a DivX és 720p felbontásig a DivX HD formátumokat, egyes változatai a 7.1-es hangot vagy a digitális tévéadást. A mi R utótagos variánsunk extrája a HDMI 1.3 támogatása.

Egészen korrekt körítést mellékeltek az apró lejátszóhoz. Dobozában találtunk komponens és kompozit kép-, valamint sztereó hangkábelt, sőt még egy SCART átalakítót is az utóbbiakhoz, viszont HDMI kábelt nem. Járt még hozzá egy rövidebb USB toldó, illetve az Egyesült Királyságban használható elektromos villásdugó a kis táphoz. A nem túl nagy távirányítót apró gombokkal rakták meg.

Komolyabb, HD képességekkel felvértezett lejátszó az Eminent EM7075. Kétféle, DTS és sima változat létezik belőle, melyek a DTS hangrendszer kezelésében különböznek. Mi az előbbit kaptuk meg. Formájában leginkább az Asus O!Play-re hasonlít, de belül lényegesen különbözik tőle. Előlapján pár LED és egy infrás vevőhöz való bővítőcsatlakozón kívül egy USB aljzatot találunk. Sajnos ezen kívül már nincs rajta több USB, sem eSATA, belsejébe pedig nem tehető merevlemez. Adatbevitelre ezen felül már csak a megszokott Ethernet aljzat szolgál. Kimenetek terén sem kápráztat el az EM7075, habár a leglényegesebb csatlakozókat megtaláljuk rajta. Van itt HDMI, kompozit kép-, illetve analóg sztereo- és digitális hangkimenet.

Belül a Sigma Designs SMP8655AD médiaprocesszorát találtuk, ami jó, de egyben rossz hír is. Jó, mert ez a lapka valamivel jobb videolejátszási képességekkel rendelkezik Realtek konkurensénél, illetve kezeli a 7.1 csatornás TrueHD hangot. Rossz viszont azért, mert vetélytársánál lényegesen drágább. Az EM7075 nyomtatott áramkörén még négy DDR2 RAM és egy flashROM modul látható, mellettük pedig egy mini PCI csatlakozónak készítettek elő helyet. A nyomtatott áramkör fonákjára került még egy IC Plus 10/100 Mbps-os Ethernet vezérlő.

Korrekt húzás az Eminenttől, hogy az EM7075 DTS minden csatlakozójához mellékelnek kábelt. Kapunk HDMI-t, kompozitképes, analóg és digitális hang, de még Ethernet köteget is a táp, kis távirányító, és némi használati útmutató mellett. A gépkönyv egyelőre nem tartalmaz magyar részt, de ezen már dolgozik a forgalmazó.

Legnagyobb számú Eminent tesztalanunk, az EM7080 egyben a legkomolyabb kiépítésű is. Keskenyebb, mint az EM7075, de magasabb, mélyebb és nehezebb is nála. Még fontosabb, hogy csatlakozók terén is jobban áll. Előlapján két USB és egy eSATA aljzat látható, hátulján pedig még egy, számítógépre kötéshez való USB-t találunk, emellett egy Ethernet aljzaton keresztül is kaphat adatot. Képet HDMI, komponens és kompozit, hangot analóg sztereó és digitális kimeneten szolgáltat. Egyetlen dolgot hiányolhatunk róla, a kártyaolvasót.

Oldalsó ventilátornyílása és magassága árulkodik róla, hogy az EM7080-ba merevlemezt tehetünk. Elsőre nem hittük el, de bizony 3,5 hüvelykes SATA tárnak alakítottak ki benne helyet. Éppen elfér benne keresztben; a tervezők kihasználtak minden rendelkezésre álló helyet. Kár, hogy csak a 3,5 hüvelykes mérethez alakítottak ki csavaros rögzítési pontokat, 2,5 hüvelykeshez nem.

Kizárásos alapon már kitalálhatták a HD lejátszók világában jártas olvasóink, hogy az EM7080 Realtek chipkészletre épül. Ennek köszönhetően annyira azért nem drága, bár a belső merevlemez és az eSATA csatlakozó jelenléte meglátszik az árcédulán. Érdekes, hogy a nyomtatott áramkörön csak egy memóriamodul árválkodott a szokásos RTD1073DD chip mellett. Fontos megjegyezni vele kapcsolatban, hogy egy tervezési hiba miatt nem kezeli a TrueHD 7.1-es hangot. Szerencsére ez a probléma nemsokára megoldódik, ugyanis a Realtek szép csendben kihozta a javított chipet, ami fokozatosan az összes lejátszóban felváltja majd a régit.

Ahogy illik, az Eminent az EM7080 dobozának megtöltésekor sem fukarkodott. Találtunk benne HDMI, komponens és kompozitképes, illetve analóg sztereó és digitális hangkábelt, illetve egy USB köteget, valamint európai és angol villásdugót a táphoz. A trió legnagyobb távirányítóját is ez a modell kapta.

Működés

Az Eminent EM7066-ban először járt nálunk Sun Plus processzor, így számunkra is új volt a kezelőfelülete. Egy kellemes, grafikus főmenüt kaptunk négy ponttal. Ebből három a médiatípusokhoz (film, zene, fotó), egy a beállításokhoz tartozott.

A következő szint már szöveges volt. A beállítások részén a narancssárga és a fekete dominált. Négy fülre osztották a funkciókat, kissé kaotikus elrendezésben. Az elsőn a televízió típusával kapcsolatos beállítások vannak, de a fényerőt, kontrasztot, élességet és egyebeket már a második fülön találtuk. Az elsőn volt még pár működéssel kapcsolatos tétel, de ilyeneket raktak a harmadikra is. Egyedül a negyedik maradt egységes, ott a hang opciói sorakoznak.

A különböző médiatípusoknál szinte teljesen egyforma kezelőfelületet kaptunk, ami két ablakra bomlott. Először a bal oldaliban böngészhettük a könyvtárstruktúrát mappa szintig, aztán a fájlokhoz már át kellett lépni a másik oldalra. Képeknél ekkor balra előnézetet jelent meg.

Ahogy már korábban a közkedvelt Western Digital TV-nél láthattuk, a Sigma Designs chipkészletes médialejátszókhoz nagyon szép kezelőfelület tartozik. Az EM7075-ben kékeszöld grafika köszönt ránk, amiben szépen animálva ötpontos főmenüben navigálhattunk. Ebből lefelé nyílt a második szint, például a hálózatos részen a különböző csatlakozási módok (UPnP, Youtube, Ethernet ). Érdekes, hogy a képernyő jobb harmada üresen maradt. Számunkra új, eddig nem látott részlet volt a két felső ikon, melyek a háttérben futó torrent és NZB adatátvitel aktuális sebességét mutatják.

A beállítós rész paraméterei ismerősek lehetne a WD TV-tulajdonosok számára. Nem csoda ez, hiszen az EM 7075 hardverileg azonos vele. Kicsit ésszerűtlennek tartottuk, hogy a többopciós Audio/Video lap után van egy külön Video is mindössze két tétellel, amit egy szintén kéttételes Music rész követ. Kaptunk még egy-egy fotókkal, rendszerbeállításokkal és hálózati funkciókkal foglalkozó lapot. Utóbbin kapcsolhattuk ki-be a Samba kiszolgálót, illetve a Bit Torrent és NZB klienst.


Lényegében egyforma felépítésű a filmes, fotós és zenés rész. Mindháromnál szöveges vagy ikonos listázási mód közül választhatunk. Ilyenkor a mappák képe, fotóknál kis előnézet, zene és filmes állományoknál a bekódolt ábra – már ha van ilyen – jelenik meg. Lejátszás közben egy kis opciós menüt hívhatunk elő, mely a zenéknél az ismétlés módjára korlátozódik. Itt ugyan vizuális effektet nem kapunk, de a menürendszer szép hátterén megjelenik az album art és az ID3 tagben tárolt információ. Sajnos ezek alapján nem csoportosíthatjuk a zenéket.


Egészen fejlett Youtube klienst telepítettek az Eminent EM7075-re. Nem csak a szokásos keresés és a kiemelt kategóriák (legkedveltebb, legtöbbet nézett, legmagasabban értékelt, legújabb) szerinti rendezés elérhető, hanem saját fiókunkba is beléphetünk, és engedélyezhetjük vagy letilthatjuk a HD tartalmak lejátszását.


Természetesen BitTorrent klienst is kapott az EM7075, a számítógépről böngészővel kezelhető fajtát. Szerintünk ügyesebb, mint a Realtek chipes modelleknél látott. A torrent fájlok elindítása mellett a fel/letöltés sebességét is szabályozhatjuk, sőt időzítve (például éjjelre) más korlátozást is megadhattunk.

Túljutva a nem éppen látványos, de hatékony főmenün, az Eminent EM7080 kezelőfelülete is régi ismerősünk volt. Hiszen már több lejátszóban (például Asus O!Play, A.C.Ryan Playon! HD) találkoztunk vele. Még mindig az a véleményünk róla, hogy hatékony ugyan, de grafikailag pár évvel le van maradva a Sigma Designs megoldása mögött. Persze az Emtec N200-nál láttuk, hogy ezt is lehet kicsit szebben csinálni.

Nem térünk ki újra a részletek bemutatására, akit érdekelnek, nézze meg korábbi cikkünket. Csupán néhány újdonságot találtunk a beállításoknál. Sokat fejlődött a hanggal kapcsolatos rész, ahol az egyes formátumok kezelését adhatjuk meg. Új a Blu-ray és DVD lemezek képfájljait kezelő rész is, ahol alapértelmezett nyelvet és automatikus lejátszást kapcsolhatunk be.

Fejlődött egy kicsit a médialejátszás közben előhívható információs tábla, és a feliratos rész további betűtípusokkal bővült, de ennél talán érdekesebb az internetes tartalmak bő választéka. Nem először láttunk Youtube klienst, ami ugyan nem olyan sokrétű, mint a Sigma Designs chipkészletes masinánál, de korrektül teszi a dolgát. Mellette van még Shoutcast rádióállományok gyűjteménye és még sok minden más. Például a kimondottan Realtek chipkészletes eszközökhöz fejlesztett Metafeed, ami mostani, kezdetleges állapotában is óriási mennyiségű tartalmat kínál filmelőzetesektől a különböző podcastokon és vodcastokon át ismeretterjesztő filmekig. Elvileg a rendszer képek és szöveges tartalmak kezelésére is jó, de ezek csiszolása még várat magára.


Kapunk még egy jó nagy adag olyan internetes tévéadószerűséget, melyekről még soha nem hallottunk, és mintha hollandul és németül szolgáltattak volna műsort. Ennél érdekesebbnek találtuk a Game Trailers adását, ahol mindenféle számítógépes és konzolos játékokból láthatunk demókat, bemutatókat. Emellett volt még pár, témákra bontott csatorna és két képnézegető kliens. A Flickrhez valóval csak nézegetni és keresgélni lehetett a feltöltött képek között, de a Picasással saját fiókunkba is beléphettünk. Végül, de nem utolsósorban kaptunk RSS olvasót, ahová betárazhatjuk saját feedjeinket. Még nem működött tökéletesen a képek átvétele, és a képernyőn megjelenő szöveg jobb széléből is lecsípett egy darabot, de így is rengeteg időt eltöltöttünk az internetes extra tartalmak böngészésével. Különösen a vörös-kék szemüveggel nézhető sztereó 3D csatorna tetszett.



Az Emtec EM7080 a Realtek chipes médialejátszóknál megszokott Neighbor Web torrent klienst kapta. Webböngészőn keresztül lehetett elérni, és nagyszerűen konfigurálható.

Próba

A hálózati médialejátszók vizsgálatához stevve fórumozónk segítségével összeállítottunk egy tesztcsomagot. Ebben különféle felbontású videó-, hang-, valamint képállományok szerepelnek, és belekerült néhány felirattípus is. Videóknál a fő hangsúlyt a nagyfelbontású HD anyagokra helyeztük, melyek kezelése fejlettebb hardvert igényel. Sok hálózati lejátszó ezeket csak számítógép segítségével tudja megjeleníteni, transzkódolást igényel. A videós tesztcsomag számítógépes rendszerek képességeinek vizsgálatához is hasznos lehet, hogy olvasóink el tudják dönteni, hardverük felkészült-e a HD-korszakra, ezért elérhetővé tesszük. A filmrészletekhez egy szoftvercsomagot mellékeltünk, amiben lejátszók, kodekek és információs program található.

Fájlnév és méret
(klikk a letöltéshez)
formátum felbontás video-/audiokódolás bitráta
(Mbps)
DivX@1.5Mbps.avi
15 MB
DivX 480x272 DivX 3 Low
44,1 KHz, 2 csatorna, MP3
1,5
Xvid_720p@3.7Mbps.avi
69,8 MB
Xvid 720p XviD AdvSimple@L5
48,0 KHz, 2 csatorna MP3
3,7
BDAV_1080p@8Mbps.m2ts
130 MB
HD TV 1080p AVC High@L4.1
48,0 KHz, 6 csatorna AC-3
8,0
x264_1080p@3.8Mbps.mkv
39,6 MB
H.264 (MKV) 1080p AVC Main@L4.0
44,1 KHz, 2 csatorna AC-3
3,8
x264_1080p@9.7Mbps.mkv
36,3 MB
H.264 (MKV) 1080p AVC Main@L4.0
48,0 KHz, 2 csatorna AAC
9,7
x264_killa_sample.mkv
96 MB
H.264 (MKV) 1080p AVC High@L5.1
48,0 KHz, 6 csatorna AC-3
33,8
Quicktime_720p@14Mbps.mov
186 MB
QuickTime 720p AVC Main@L4.1
48,0 KHz, 2 csatorna PCM
14,5
Quicktime_1080p@10Mbps.mov
101 MB
QuickTime 1080p AVC Main@L4.0 48,0 KHz, 2 csatorna AAC 10,0
MPEG_1080i@6.5Mbps.ts
38,2 MB
H.264 (TS) 1080i AVC High@L4.0
48,0 KHz, 2 csatorna MPEG2
6,6
VC-1_1080p@8Mbps.wmv
84,5 MB
WMV HD 1080p VC-1 MP@HL
48,0 KHz, 6 csatorna WMA3
8,3
szoftvercsomag
16,0 MB
- Media Player Classic Home Cinema 32 és 64 bit
- XviD 1.2.2 codec
- Media info - formátumazonosító

Zenék esetében azt vizsgáltuk, hogy a szokásos MP3 és WMA mellett hogyan boldogulnak a készülékek a FLAC és OGG formátumokkal. Képeknél arra voltunk kíváncsiak, mekkora felbontásúakkal bír el a lejátszó, továbbá hogy a klasszikus JPG és BMP formátum mellett kezeli-e a GIF, animált GIF, PNG és TIFF állományokat. A videóknál megnéztük, mi a helyzet a feliratokkal, különösen az ű és ő karakterek megjelenítésével.

Először is ejtsünk szót a három masina távirányítójáról. Egyikkel sem voltunk maradéktalanul megelégedve. Talán jó tulajdonságaik egybegyúrásával lehetne egy igazán praktikus modellt megalkotni. A kis EM7066 távkapcsa egészen jó méretű volt, se nem nagy, se nem kicsi, de felső részére annyi gombot zsúfoltak, hogy azok már nagyon kicsik lettek. Szépen kiemelték a menü navigációs gombjait, de a többi egybefolyik.


Eminent ME7066, 7075 és 7080 távirányítója

Ezen a téren az EM7075 aprócska karmesteri pálcája még rosszabbnak bizonyult. Ott az egyes médiatípusoknak nem volt külön gombja, de hangerőszabályzó sem, és még a menü navigálóit is beleolvasztották a többi, aprócska gomb közé. Talán ez volt a legszerencsétlenebb távirányító, amivel médialejátszónál találkoztunk. Az EM7080 mondhatni teljes méretű távirányítóján minden funkció saját, jól elkülönített gombot kapott. Ráadásul a menüben navigálók nem gumiból, hanem műanyagból voltak. Hátránya, hogy felső részére fölösleges, numerikus részt tettek.

Mind NTFS és FAT32 fájlrendszerű merevlemezünkről, mind pendrive-unkról, mind memóriakártyánkól szépen golgozott az Eminent EM7066. Meglepődtünk, hogy ez az egyszerű lejátszó kezelte DCT kódolású JPG képeinket, amivel sokkal komolyabb vasak sem boldogultak. Ráadásul itt nem volt olyan megtorpanás, mint a Realtek vagy Sigma Designs chipes termékeknél. Ott addig nem lehet semmit csinálni, míg be nem jön a fotók előnézeti képe. Itt viszont közben is továbbléphetünk vagy megnyithatjuk a fotót. Annak teljes méretű renderelése ugyan lassú volt, de most is maradt nálunk a vezérlés, léphettünk tovább akár a kép felénél is. Az viszont nem tetszett, hogy a nagyfelbontású fotóinkat a televízió felbontásához állította. Normál méretben csak kismértékű, belenagyítva viszont zavaró blokkosodást tapasztaltunk.


Eminent EM7066 - a felirat és a nagyítás a gyengéje

Videózás közben a feliratok kezelése csalt ráncot a homlokunkra. A nagy Ő és Ű a többi karakternél vastagabban, a kis ű pedig kalappal jelent meg. Ráadásul a betűméretet nem lehetett állítani és típusa is eléggé nehezen olvasható volt. Egyébként a kis EM7066 tudta azt, amit vállalt, tehát lazán lejátszotta az MPEG-1, 2 és 4 állományokat, a DVD képeket, valamint a DivX és XviD kódolású anyagokat. Eközben alig melegedett fel.

Számítottunk rá, hogy a Sigma Designs chipes Eminent EM7075 sokkal jobban teljesít kistestvérénél. Így is lett. A zenés és videós próbát hiba nélkül teljesítette a masina. Még a hírhedt „killa sample” sem fogott ki rajta. Múltkor a hardverileg vele azonos WD TV-nél merevlemezről és pendrive-ról is akadásokat tapasztaltunk. Most ugyanazzal a winchesterrel, és egy új pendrive-val minden a legnagyobb rendben volt.


Eminent EM7075 - videóban remek ...

Persze tökéletes lejátszó nincs. Az EM7075 a képes részen nagy bánatunkra elvérzett. Itt is valami hasonlót tapasztaltunk, mint kisebb testvérénél: a nagyfelbontású képek mintha a tévé felbontásához igazodva jelennének meg, és nagyítva csúnyán romlott a minőségük. Hiába kapcsolgattuk bárhogyan az ide vonatkozó beállításokat, nem sikerült orvosolni ezt a jelenséget.


... fotóban nem annyira

Nem tetszett az sem, hogy az esetlen távirányítóval csak a még esetlenebb menün keresztül lehetett a fotókat nagyítani, forgatni. Ezen a részen még lenne mit javítani a kezelőfelületen. Továbbá jó lenne még egy(-két) USB csatlakozó. Ez az egy nagyon kevés volt. Ha például az állandó merevlemez mellé egy pendrive-ot akartunk bekötni, vagy Wi-Fi adaptert szerettünk vona használni, máris gondban voltunk.

Ebből a szempontból sokkal bővebb volt a Realtek chipes Eminent EM7080 kínálata. A két USB, az eSATA és a számítógépes USB uplink minden helyzetben elegendő, ráadásul ott van még a belső SATA is. Azért egy kártyaolvasót még szívesen láttunk volna. Mozizás és képnézegetés közben sokkal praktikusabbnak bizonyult a nagy távirányító az EM7075 apróságánál. Itt kézre állt a nagyítás, forgatás, ismétlés, beállítási részleg és onnan visszahozó gomb, emellett filmeknél nem csak előre-hátra tekerést, hanem lassítást is kaptunk.


Eminent EM7080 - a "killa sample" most is akadt ...

Lejátszás szempontjából a szokásos realtekes gyakorlat érvényesült: minden ment flottul, kivéve a „killa samplet” és a DCT-s JPG állományokat, melyek az EM7075-öt is megfogták. Bár nem minden esetben hibátlanul, de egészen jól használhatóak voltak az internetes extra tartalmak. Amikor elfogyott saját néznivalónk, még napokig tudtunk volna böngészni a különböző témájú érdekességek között. Talán egy időjárás-előrejelzőt betehettek volna még a csomagba. Persze a gyári és egyedi firmware fejlesztés is jó ütemben halad, szóval nem kizárt, hogy rövidesen teljesül ez a kérésünk.


... fényképek nézegetésére viszont ideális

Most végre a nyaraláson készült képeket is nagyszerű minőségben, az érdekesebb részleteket könnyen és jól kinagyítva tudtuk megmutatni közönségünknek. Akkor sem kellett a menüben szerencsétlenkednünk, ha egy fotót 90 fokkal el akartunk fordítani – csak egy gombnyomásba került.

Értékelés

Melyik Eminent médialejátszót szeressük? Garanciális szempontból mind a hármat, hiszen az öt év egyedülálló a hazai piacon, és akár a gép használtan továbbadásakor is fontos szempont lehet, nem csak akkor, ha – ne adj isten – elromlik. Mivel lassan, de biztosam a HD korszak felé haladunk, az Eminent EM7066-ot már nem tartjuk időtállónak. Igaz, hogy DivX-es sorozatok és régi DVD-ink lejátszására még bőven jó lehet, de a feliratos és képes részen nem túl jó. Ráadásul 22 000 forintos ára sem valami kedvező, ugyanis pár ezressel drágábban már HD videós konkurenseket kapni. Sokkal érdekesebb termék lehetne 15 000 forint környékén.

Ha videózásról van szó, továbbra is a Sigma Designs chipkészletes modellek a nyerők. Bebizonyította ezt az Eminent EM7075-DTS is, aminél nem tapasztaltunk olyan problémákat, mint a közkedvelt WD TV-nél. Összes videónkat flottul lejátszotta, zenék terén is tökéletes volt. Sajnos fotók nézegetésénél nem voltunk maradéktalanul elégedettek vele. Bosszantónak találtuk továbbá a kis távirányítót, és a szép, de bizonyos esetekben nehézkes menürendszert. Kár, hogy az Eminentnél csak egy USB csatlakozót terveztek a masinára, így ugyanis egyszerre csak egy adattár köthető rá, ami kényelmetlen lehet. Akkor sem fogott el minketjó érzés, amikor megláttuk az EM70-75-DTS árcéduláján a 43 000-es számot. Bizony, ez jó 40%-kal több, mint a Realtek chipes, több USB-s, jobb távirányítós konkurensek, vagy a hardverben vele azonos WD TV Live ára.

Végül, de nem utolsósorban itt a Realtek chipes Eminent EM7080. Működés szempontjából ez a modell sem okozott különösebb meglepetést. Korábbi tesztjeinkből már jól ismerjük a chipkészlet tudását és a menürendszer működését. Itt egészen kellemes távirányítót kaptunk hozzá, szóval meg voltunk elégedve a csomaggal. Külön dicséretet érdemel a sokféle internetes kiegészítő. Látszik, hogy ezen a téren még fejlődés várható, de a mostani állapot is sok-sok órányi extra tartalmat kínál. Meg voltunk elégedve a csatlakozók kínálatával is, melyeket 3,5”-os merevlemez egészít ki, esetleg még egy kártyaolvasót tudtunk volna elképzelni benne. Látva a bőséges körítést és az ötéves garanciát, úgy gondoljuk, hogy ezért a nagyszerű médiadobozért nem is olyan sok az 53 000 forint, így különösen ajánlott minősítést érdemel.

A teszt után pár nappal máris sokkal olcsóbban érhetőek el a lejátszók: az EM7066 16 000 Ft, az EM7075-DTS 36 000 Ft, az EM7080 pedig 42 500 Ft .


Eminent EM7080

rudi

Az Eminent termékeket a Flash-Point Számítástechnikai Kft. bocsátotta rendelkezésünkre. A termékek megvásárolhatók: a ComputerMode, a Foramax Computer, a Print and Disc Kft. és az Ynet Kft. boltjában.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés