EMTEC médialejátszók két szinten

Működés

Most először járt nálunk az ESS médiaprocesszora, szóval az EMTEC Movie Cube N120 kezelőfelülete teljesen új volt számunkra. Megismerni és megérteni egy pillanat műve volt, hiszen a hardverhez hasonlóan nem egy összetett darab. És nem is valami látványos. A főmenüben hat ikon közül választhattunk, melyekkel típusonként és könyvtáranként is böngészhetőek a multimédiás tartalmak.

Nem találtunk semmi szokatlant az öt részre bontott beállítási részen. Kelet-európai nyelvek közül sajnos a legfrissebb firmware is csak a lengyelt támogatta. Kedvenc részünk a videós volt, azon belül is a feliratos. Ugyanis itt nem csak a betűk, hanem hátterük színét is megadhattuk. Ez akkor lehet fontos, ha filmünkben bekódolt felirat van. Sajnos, nem minden ilyen jó a feliratos részen; a betűk mérete és pozíciója nem módosítható, valamint az időzítés sem állítható.

Mivel típusonként (kép, hang, video) és egyben is böngészhetjük a csatlakoztatott adattár tartalmát, minden esetben kétféle megjelenítési módot kapunk. Szerintünk a közös böngészős a jobb, mert ott a képeknél és filmeknél is külön előnézetet kapunk. Ez a képeknél sokkal gyorsabb, mint a kis ikonos előnézeti mód.


Mivel elég kevés gombja van a mellékelt távirányítócskának, a lejátszás közben elérhető funkciókat (nagyítás, feliratváltás, ismétlés módja stb.), csak körülményesen, egy alul megjelenő menüből választhatjuk ki.

Kellemes meglepetésben volt részünk a Movie Cube N200 belapcsolásakor. Az EMTEC végre átszabta a Realtek chipes lejátszóknál megismert, eléggé ódivatú kezelőfelületet. Először a kommunikáció nyelvét választhattuk ki – sajnos a magyar ezúttal is hiánycikk volt. Emellett még a vezetékes hálózatot állíthattuk be, csak ezután jött a főmenü.

Végre egy olyan elosztást láthattunk, ami 2010-ben is – nagyjából – megállja a helyét. A fő funkciókat csoportosító ikonsorból lefelé, oszlopokban nyíltak a további lehetőségek. Ha éppen valamilyen lejátszásból ugrottunk vissza a menübe, akkor a háttérben megjelent annak képe.

Nem csak látványosnak, hanem praktikusnak is bizonyult a főmenü. Segítségével a korábbi realtekessel ellentétben azonnal a kívánt funkcióhoz ugorhattunk. Például a beállítások főmenüje alatt kiválaszthattuk, hogy a kép, hang vagy milyen egyéb szekcióba szeretnénk ugrani. Eltekintve az új – szerintünk szebb – grafikától, alig változtak valamit a belső menüpontok. A beállítási részen egyedül a média könyvtár menüje jelentett újdonságot. Itt megadhattuk, hogy a telepített adattárak milyen könyvtárait nézze át a lejátszó számára kezelhető állományokat keresve. Sajnos a torrent és Samba kliens hiányzott a kínálatból.


Ugyan itt is típusonként és ömlesztve válogathatunk a lejátszanivalók között, mindkét esetben szinte teljesen azonos felülethez jutunk. Itt már nem olyan látványos a különbség a korábbi, Realtek grafikához képest, de a fekete alapon fehér szöveges és vörös, kissé plasztikus kurzoros formaterv szerintünk tetszetősebb.

Sajnos, itt is meg kellett küzdenünk a távirányító szegényessége miatt előugró menüvel. A képméret, felirat, hangsáv elérése kissé nyakatekertnek bizonyult, de ezen felül nem sok bajunk volt az N200-zal.

Egyetlen internetes tartalomhoz fértünk hozzá az EMTEC Movie Cube N200-zal. Rengeteg internetes rádióállomás közül válogathattunk, többféle csoportosításban. Szívesen láttunk volna emellett torrent klienst, RSS-olvasót, sőt egyes konkurensei időjárás-előrejelző, YouTube, Flickr vagy Picasa klienst is kaptak. Ugyanez nem tűnik lehetetlennek az EMTEC lejátszója számára sem, implementálásuk csak a vezérlőszoftver fejlesztőin múlik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • EMTEC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés