Dizájnos pendrive-ok

Tesztelés

A pendrive-ok tesztelését először a megfelelő foglalási egység kiválasztásával kezdtük. Egy kiválasztott adathordozóval végigméregettük 4, 8, 16 és 32 kB-os clusterméretekkel, tehát a leggyakoribbnak számító értékekkel a teszteket. Eszerint a legkisebb sebességeket 4 kB, a legnagyobbakat pedig 16 kB-osra formázott pendrive-okkal értük el. A 16 kB és 32 kB közt nem volt túl nagy különbség, de a nagyobb foglalási egység használatakor már gyengébb eredményeket értünk el, ezért maradt a 16 kB. A formázásokra a Windows beépített lemezkezelőjét használtuk.

A méréseket ezúttal is a SiSoftware Sandra programmal készítettük egy AMD Sempron 2600+ processzoros konfiguráción. A mért adatok közül a 32 kB-os, 2 MB-os és a nagyobb fájlokat szimulálva 64 MB-os írási és olvasási sebességeket jegyeztük fel. Mindegyik pendrive-nál clusterméretenként minimum három tesztet futtattunk, amennyiben nem volt egyértelmű, még továbbiakat is. A kapott adatok közül a nyilvánvalóan hibásakat (kiugróan alacsony vagy magas tempók) kihagytuk, a többit pedig átlagoltuk. Ezek a számok kerültek a táblázatokba.

A LuxMini 920 már az elején kiemelkedett a többiek közül. A sok kis fájlt is majdnem 2 MB/s-mal tudta írni. Ennek feléig jutott a 850-es és 820-as Touch 1 MB/s körüli eredményével, de a másik három már csak alacsonyabb sebességeket ért el. Némelyik pendrive-nál kiugróan nagy különbség volt a két clustermérettel végzett tesztben.

A 2 MB-os fájlméretek már jobban közelítik a dokumentumok, képek, zenék méretét, tehát ezek az értékek reális képet adhatnak a várható átlagos sebességről. A nagyobbik LuxMini tartotta pozícióját, ezúttal már 4 kB-os clustermérettel formázva is közel 9 MB/s-mal írta az adatokat, de a foglalási egység növelésével akár 11 MB/s-ot is elérhettünk vele. A Touch 850 megőrizte dobogós helyét 3-4 MB/s-os sebességével. A többi versenyző is már minimum 2 MB/s körül másolt.

Harmadik írási tesztünkben 64 MB-os fájlokkal teszteltük az adatátvitelt. Az eltérő clusterméretek miatti különbség ekkor már alig okozott nagyobb eltéréseket. A győztes ezúttal is a LuxMini 920 lett, 15 MB/s-ával. Ezzel a sebességgel a nyolc gigabájtot nagyjából kilenc percbe telne megtölteni, míg a második helyezett Touch 850-nek ehhez legalább 20 percre lenne szüksége. A Touch-ok nagy része hozta az 5 MB/s-os írási tempót, ami átlagosnak számít, láttunk már gyorsabbakat is, sokkal gyorsabbakat. A sor legvégén megint a kisebbik LuxMini kullogott. Érdekes, hogy első ránézésre a hasonló külső és az azonos termékcsalád miatt biztosan hasonló teljesítményt is jósoltunk volna nekik, de ehelyett úgy tűnik, abszolút különböznek. Sőt a 910-et még az összes Touch is megelőzte.

Írás után olvasás következett. Itt már megmutathatták a kis adattárolók, mire is képesek valójában. Az előzőkben megismert sorrend szinte alig változott, csak néhány szomszédos eszköz cserélt helyet. A sok pici állomány olvasásánál nem egy pendrive átlépte az 5 MB/s-ot, a 920 pedig ennek kétszeresét is megközelítette. A sebességeket elnézve megint úgy tűnik, hogy a 16 kB-os clusterméret a nyerő.

A 2 MB-os olvasásnál aztán igazán beindultak. A LuxMini több mint 27 MB/s-ot ért el, mögötte nem sokkal pedig a Touch 850 loholt, ami elérte a 26 MB/s-os sebességet. az adattárolók többsége 20 MB/s körül teljesített, kivéve a Touch 610-et és nem meglepő módon a LuxMini 910-et, mivel alig felét hozták ennek.

Legutolsó tesztként a 64 MB-os olvasás következett. A Touch 850-nek alig egy hajszálon múlt, hogy beelőzze a veretlen LuxMinit, amely így 6:0-ás eredménnyel zárt. A specifikációjában megadott eredményt tényleg sikerült megközelítenie. A kristályszerű pendrive-tól sem számítottunk ilyen jó sebességre, ráadásul végig az élmezőnyben volt, le a kalappal. A 820-as és 810-es Touch-ok is szép végsebességgel zártak. A LuxMini 910 viszont nem egy kategóriába tartozik a többivel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés