Corsair Vengeance perifériák játékosoknak

Próba – egerek

A Corsair Vengeance M60-at elsősorban karmos (claw) fogáshoz tervezték, amikor csak ujjbegyeinkkel tartjuk az egeret, tenyerünk nem vagy csak nagyon ritkán ér hozzá a hátához. Az ilyen egerek többnyire keskenyek, ezzel szemben az M60 széles, mégis egészen kényelmesnek bizonyult, nagyobb tenyerű játékos ismerősünk pedig különösen örült ennek, mert szerinte a legtöbb claw grip egér kicsi, ezért inkább gyerek- mint lapáttenyérbe való. Tetszett az oldalsó, gumis helyett érdes felület, a felső, selymes burkolat pedig már rengetegszer bizonyított, így a Vengeance M60 meglehetősen jó fogású egérnek tűnik számunkra, de ki kell hangsúlyozni, hogy egy egér kényelme erősen szubjektív dolog.

Objektíven megítélhető viszont a gombok minősége, amiben elsőrangú az M60. Két fő billentyűje teljesen holtjáték nélkül dolgozik, és a mellékes gombok minőségére is odafigyeltek. Nagyon jól működik és kézreáll a hüvelykujjas sniper gomb, és a két felső hüvelykujjast is könnyen elérni, ezek is szépen járnak. A középső rész viszont némi kritikát érdemel, mert ugyan a görgő nagyszerűen jár, de az alatta lévő gombot túl keménynek találjuk, a görgő mögötti felbontásállítók pedig a közéjük betett kijelző miatt nehezen érhetőek el – persze a sniper gomb mellett nincs is nagyon szükség rájuk.

Példaértékűen siklik a Corsair Vengeance M60 egere. Kiváló teljesítményében a jól eltalált, 110-130 gramm közötti súlynak ugyanolyan szerepe van, mint a kemény és egyenes alsó fémlapnak, vagy a nagyfelületű és igényes csúszótalpaknak. Néhány percnyi használat után tűnt fel, hogy a többi gamer egérnél lényegesen halkabban siklik. Bár nagyon jól tette a dolgát és a reális játékhelyzetekben valószínűleg ritkán fog kudarcot vallani, azért az M60 lézerszeme nem volt olyan jó, mint a csúcs Razereké vagy Logitecheké, sőt szerintünk az abszolút elit mögött csak egy hajszállal lemaradó második vonaltól is egy picivel halványabb a Corsair első próbálkozása. Megközelítőleg 2000 dpi-ig kiválóan elvoltunk vele, fölötte viszont vesztett pontosságából. Lényegében mindenféle felületen jól érzi magát, nekünk a CM Storm HSM Battle Pad SSK műanyagpadon tetszett leginkább.

Némi ízlelgetés után úgy véltük, a Corsair MMO-s (RPG-s) Vengeance M90 egerét is az átlagnál nagyobb kézhez tervezték. Formáját tenyeres fogáshoz igazították, amikor ujjaink mellett a tenyerünk is az egér hátán pihen. Átlagos kézmérettel úgy éreztük, markunk túlzottan tele van az egérrel, lapátkezű ismerősünk viszont azt nyilatkozta, hogy neki éppen kényelmes. Kiválóan járnak az egér fő gombjai, viszont az M60-énál valamivel kisebb görgőnek szinte teljesen összeolvadnak a fokozatai, ugyanakkor az alatta lévő gomb finomabban jár, bár az ideálisnál még mindig keményebbnek éreztük. Nem voltunk igazán elégedettek a rengeteg oldalsó gombbal, ugyanis több nap használat után sem éreztünk rá, hogy mikor melyiket nyomjuk, ráadásul nagyon keményen és rövid úton járnak. A Razer Naga sorokba és oszlopokba rendezett billentyűit lényegesen használhatóbbnak találtuk.

Siklás szempontjából az M90-et nem találtuk olyan jónak, mint az M60-at, mert a Corsair MMO egere 145 grammot nyom, tehát lényegesen nehezebb FPS-es társánál, csúszótalpai pedig kisebbek. Így hát kemény padon próbálgattuk, de még azon is érezhetően lomhább az M60-nál, amihez jött a „túl tele tenyér” érzés, így nekünk nem állt kézre az M90. Valószínű, hogy ugyanazzal az érzékelővel dolgozik a két Vengeance egér, mert az M90 pont úgy teljesített, mint az M60: derekasan helytállt, de az abszolút elittől elmaradt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés