Az első PROHARDVER!-es szakmai nap

A szakmai nap

Másnap, azaz 10-én reggel localhost palacsintája simította ki a gyűrött arcokat, mely a globális reggeli hiányában életmentő volt, főleg, hogy az ebéddel a pörgő előadások miatt jócskán elkéstünk.

Az események innentől fokozatosan felpörögtek, hiszen befutottak a Kelly-Tech és a Ramiris képviselői is (afféle kontrollcsoport gyanánt, bár a PROHARDVER!-es hangulat őket is hamar hatalmába kerítette), és megkezdődtek a szakmai szemináriumok.


DTK kontra Ramiris - itt is látható az erős konkurencia-tudat és a feltétlen utálat a rivális disztribútorral szemben :)

Az előadások anyagai egyenként egy-egy cikk teljes szövegét képezhetnék, ám úgy véljük, nem lenne szerencsés ezeket sem külön, sem itt sűrítve tárgyalni, inkább a tartalomjegyzéket ismertetjük. Hallhattunk a mai processzorok részletes belső felépítéséről (regiszterek, pipeline, cache-struktúra, szuperskalár működés, Neumann-elv, Harvard-architektúra, stb.) és ehhez kapcsolódóan az Intel Pentium 4-ben debütált Hyper-Threadingről (erről bővebben lásd külön cikkünk).


Emvy előadása a processzorokról

A processzorok után maga a PC következett, elemeztük a mai számítógépek kiegyensúlyozottságát a rendszerbusz, a memóriavezérlők és általában a sávszélesség tekintetében. Példákkal illusztráltuk, hogy a közkedvelt tuningnak is leginkább a szűkös területen van létjogosultsága (a memória órajelét aszinkon túlhajtani egy AMD alapú rendszerben például nem szerencsés, hiszen az FSB amúgy is többnyire kevesebbet mozgat másodpercenként, mint a RAM).


Karib előadása a rendszerről és a tuningról

A tuning témakört logikusan a hűtés, és a házak egyéni átalakítása, a moddolás váltotta. A PROHARDVER! COOLNESS! osztaga kitett magáért, a korábbi cikkekben bemutatott "moddolt" házakat és hűtőket itt élőben is megtekinthette a nagyérdemű. Az előadások szintén pazar mennyiségű információval szolgáltak (mitől jó egy hűtő, mire kell figyelni vásárláskor, mennyit számít a rézbetét, mi az ideális talpvastagság, stb.?), a szót úgy kellett belefojtani a felpörgött előadókba.



COOLNESS! forever!

Két könnyedebb bemutató következett: egyrészt taglaltuk a különböző térhatású hangformátumok mikéntjét (Dolby Prologic, Dolby Digital, DTS, Dolby Digital EX, stb.), másrészt a Windows-karcsúsító trükkök tárházát vettük sorra. Ekkor már délután 2 körül jártunk, így a későn rendelt, de azon felül is megkésett pizzák percek alatt elfogytak. A kis kikapcsolódást vaskos témakör - a monitorok - tromfolta. Szelepcsényi Ferenc a Ramiris színeiben, illetve jómagam rögtönöztünk két rövidebb eszmefuttatást a katódsugárcsöves és a folyadékkristályos megjelenítőkről (elektronágyú, maszktípusok, geometria, konvergencia, fókusz, elektronika, LCD-technológia) és a "mire figyeljünk oda vásárláskor" kérdésről.

Több hónapos tapasztalat tükrében elemeztük és bemutattuk a Vodafone átalánydíjas GPRS-internet szolgáltatását, végül a hardver piac általános felépítését (ODM, OEM, eredeti gyártó, stb.) taglaltuk Magdó Csaba, a Kelly-Tech képviselője segítségével.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

  • Club3D, Gigabyte Radeon 9500 - fej-fej mellett?

    Sok hírünk foglalkozott az ATI Radeon 9500-zal, ugyanis ez a széria nem mindennapi lehetőségeket rejt. Ha rejt.. +4 pipeline vajon mire jó?..

  • Ramiris szakmai nap, 2003 ősz

    Magyarországon járt az ASUS, az MSI, a Matrox, a Sapphiretech és még jópár cég prominens képviselője. Helyszíni beszámolónk.

  • CeBIT 2004 beszámoló: 1. nap

    A hannoveri kiállításról készült első képes beszámolónkban a VIA, a SiS, a Chaintech és a Club3D újdonságait mutatjuk be.

  • Hazai Pálya: 25. és 26. hét

    A jövő utáni héten debütáló hétvégi rovatunkban a hazai számítástechnikai piacot figyeljük.

Előzmények

Hirdetés