Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz SunMount3r #6984 üzenetére

    Amúgy nem tudom, hogyan gondolod ezt a Playlist file-ok szerkesztést, de íme egy részlet az egyik Playlist-emből:
    [{"service":"mpd","uri":"mnt/USB/ANYU-USB/07 A 3 Tenor 1/023 Il Lamento Di Federico (Three Teenors In Concert Roma 07-07-1990) mp3.mp3","title":"1 - Il Lamento Di Federico (Three Teenors In Concert Roma 07-07-1990)","artist":"Carreras Domingo Pavarotti","album":"Carreras Domingo Pavarotti In Concert","albumart":"/albumart?cacheid=856&web=Carreras%20Domingo%20Pavarotti/Carreras%20Domingo%20Pavarotti%20In%20Concert/extralarge&path=%2Fmnt%2FUSB%2FANYU-USB%2F07%20A%203%20Tenor%201&icon=fa-tags&metadata=false"},{"service":"mpd","uri":"mnt/USB/ANYU-USB/07 A 3 Tenor 1/024 Ô Paradis (Three Teenors In Concert Roma 07-07-1990) mp3.mp3","title":"2 - Ô Paradis (Three Teenors In Concert Roma 07-07-1990)","artist":"Carreras Domingo Pavarotti","album":"Carreras Domingo Pavarotti In Concert","albumart":"/albumart?cacheid=856&

    És ez csak pár szám, képzeld el ezt egy 40-50 számos listával.
    Hát, én nem gondolnám éppen könnyűnek ennek a szerkesztgetését. Ráadásul pl. ebben van olyan karakter is, ami szintén elég fura, ide pl. így rakta be: "Ô . Míg a Notepad-ban így látszik: "Ô". Nyilván ezek speciális karakterek, de ezért is van mitől félni.

    Egyelőre az csinálom, hogy Jriver-ben szerkesztem át a track számokat és file neveket, hogy mind sorrendben következzen, de ez is nagyon időigényes. És ez is "poén" amúgy, hogy nem elég a track id számát átírni, hanem a file nevének is a sorrendben megfelelő számmal kell kezdődnie, mert különben megint egy katyvasz lesz az a Playlist, amit a Volumio betölt. Erre még rájön, hogy ha a Zenetárból adod hozzá közvetlenül a mappát a lejátszólistákhoz, akkor a számsorrend megint csak nem lesz jó. Előbb be kell tölteni a mappát a Lejátszási sorba és onnan hozzáadni a Lejátszólistákhoz. Ez "dupla bug", mert így nem csak a Lejátszólista nem lesz sorrendben, hanem akkor sem, ha csak simán a Zenetárból akarom lejátszani a mappát. Eléggé érthetetlen működés.

Új hozzászólás Aktív témák