Hirdetés

Aktív témák

  • Zedisdead

    csendes tag

    Üdv kedves blognépek!
    Nem gondoltam volna, hogy valaha blogírásra adom a fejem. Sosem tartottam annyira érdekesnek a velem történő dolgokat hogy megosszam másokkal. Nomeg miért is akarnék megosztani bárkivel is bármit. Kik ők nekem?
    Ma azomban azt kellett tapasztalnom hogy eddig igen is történtek velem említésre méltó dolgok. Erre úgy sikerült rájönnöm, hogy a mai nap viszont tényleg mélypont volt az életemben. Ígyhát az a paradox dolog történik, hogy pont akkor annak kapcsán kezdek neki a blogírásnak, hogy a teljes megsemmisülés határán a plafont bámulva hevertem az ágyamon egész nap. Baromi érdekes mi?:) Ha valaki csak egy pillantást vet rám, akár azt is hiheti hogy már nem élek. Ebben van is némi igazság, valami bizonyára meghalt bennem, és ezen próbáltam agyalni egész nap, hogy mégis mi az. Bevallom nem sok siker koronázta próbálkozásomat,de néhány dolgot rendbetettem az én kis lelki világomban, ami viszonylag teljes mértékben összekuszálódott az utóbbi időben.
    Most, hogy így nézem ezt a rengeteg betűt, asszem nem is olyan nehéz dolog ez az írás. S ha valaki el is olvassa az még pluszban dob rá egy lapáttal. Tiszta izgis :)
    Na mondjuk ez egy pofás kis elsőblog, még az is lehet hogy folytatódik, de sosem lehet tudni, ami könnyen jön, könnyen is megy.
    Márcsak erről a rohadthosszúmondatban csomó vessző sztájllal kéne valamit kezdeni, mer még visszaolvasni is borzalmas. Na majd igyekszem struktúráltabban szerkeszteni legközelebb.

    End of transmission
    PS.:
    '' Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok''

    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Resurrection!

    Gondoltátok volna mikre képes egy telefonbeszélgetés? Persze nem egy ilyen átlagos ''holvagy-anyukám-ittvagyok-a-négyeshatoson-épp-most-fogok-leszállni'' típusú, hanem egy ilyen tisztességesebb, ahol akár az is elhangzik mit hozzak a boltból?:)) Egy hülyeség. De ha csak annyit mondok hogy jó pár elektron lefáradhatott mire végeszakadt a beszélgetésnek, szal egy aksinak annyi, meg némi telefonszámla :B De a hatás nem marad el, zuhannak a mázsás sziklák ezerrel az ember szívéről lefelé. Nem is hülyeség ez a lelkisegélyszolgálat :) Persz egy percig se gondolja hogy kipróbáltam vagy ilyesmi, csak gondolom, ha egy nemhivatásos is ekkora sikerekre képes, akkor bizonyára ők még a legelanyátlanodottabbakba is képesek lelket verni.
    No minden esetre sikerült kigyógyulnom a plafonnézegetős kórból, lehet hogy holnap má csak a falat fogom bámulni, holnapután a padlót, és pár nap múlva már egéssezn elképesztő dolgokra leszek képes :)
    Na erre kíváncsi leszek, el is megyek aludni, hogy hamarabb kiderüljön.
    Pedig az emberek mind olyan késő este írnak blogot, majd felfogadok valami titkárnőt, hátha mesélek álmomban valami jó sztorit (legalább ott) :))

    Ki a leggyengébb láncszem?!
    Viszlát!

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Legalább én legyek az első ha már ilyen koránfekvő vagyok. HÁHÁ!
    Persze marhaság naplót írni reggel kilenckor, valószínűleg sok érdekes történt velem alvás közben, kár hogy nem rémlik hirtelen egy sem. Minden esetre süt a nap, mindenki boldog, az emberek nekilátnak a kis napi teendőiknek, persze csak azok akik nagyon szorgalmasak, mer legalább azér ne kezdjen az ember gyereke holni nagy projektekbe.
    Addig is éljen a kalória, cerbonaműzli rulez :)

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Beethoven a zene Mozartja? Hallottam már Bachhal is. Azér mind a ketten, sőt hárman eléggé ottvannak az iparban. Közűlük most Bachot emelném ki elsőként. Bach János Sebestyén született 1685 Eisenach, élt 65 évet. Nem célóm leírni az egész életrajzát, ha valaki gondolja keresse ki egy lexikonból, de kétséget kizáróan a barokk kor egyik legmeghatározóbb alakja. Azért vele kezdem, mert mostanában sikerült közelebbi kapcsolatba kerülnöm zongora partitáival. Mind a 6 remekmű, nekem még is az első a B-dúr vált a szívem csücskévé. Előtte persze gondosan átjátszottam a többit is, hogy a legoptimálisabbat választhassam. Ezt megtehettem, mert meg volt az összes, haber nem eredeti kotta, hiszen hetekkel ezelőtt kellett tapasztalnom, hogy manapság mennyit képesek elkérni egy néhány tíz oldalas ''füzetecskéért''. Így hát fogtam a jó öreg internetet, és megkerestem. Nem volt egyszerű. Na persze utána még ki is kellett nyomtatni, amely folyamathoz fűződik néhány kedves emlékem, de ezt majd talán egy másik opuszban említem meg. Egyébként is a nyomtatókkal mindig jót lehet szórakozni, főleg ha az ember telepíteni szeretné, és nem egy átlag bedugodmegy nyomtató :) Szótsetöbbet róla.
    Szóval, ennyi kellemes előkészület után, sikerült igazán hamar magamévá tennem a darabot, ami egy fontos szempont lehet, ha az ember jól akarja játszani később. Persze ilyenkor mindig azt hiszem hogy fúdetudommár, de erre kedves tanárom rendre rácáfol, ami nem feltétlenül baj.
    No megyek is tovább képezni magam, legközelebb Beethovenből tartok kiselőadást, vagy nem ;]

    Go,choki,pá!

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Ehh egyszercsak azt látom hogy nem látok semmit. Pedig az előbb még sütött nap. Csak úgy feltűnt, hogy mintha egyre kevésbé olvashatók a vonalas mákos papírlap, amit igyekszem valahogy zenévé lalakítani. Szal egyszerű villanykapcsolás helyett inkább a monitort választottam, mer az meg úgy is világít, meg amúgy is kell valami ürügy, amiért az ember ne a dolgát csinálja. Valami iszonyat batár esőfelhő okozza a zavart, és lám el is kezd ömleni az ömlenivaló. Meg egész szépeket villan is, ezekt követően szokott általábn elmenni a villany az egész házban, mondjuk bios frissítés közben, meg scandisk és társai.
    Amúgy tényleg nemtom mitől jó napló egy jó napló. Nyilván a címe is fontos lehet, hogy egyáltalán valaki belekezdjen olvasni, de azért érdemes bele is a köz számára értékes dolgokat írni, mint például szex és erőszak. Manapság ezek úgy mennek asszem. Szinte bármit el lehet adni, ha belecsempészünk némi szexet és erőszakot. Majd kipróbálom. Mondjuk, hogy meztelenül fürdök. Habár ez annyira nem nagy szám, az emberek többsége így tesz, najó a valóvilágban nem mindig. De esetleg fürödhetnék erőszakosan is az már egy fokkal izgalmasabb, bár ezt annak ellenére, hogy vizuális típus vagyok, nem nagyon tudom elképzelni, ahogy megerőszakolom a zuhanyrózsát. Majd igyekszem azért valahogy feldobni az irományokat, elvégre nem rég óta űzöm az ipart, nem lehet mindenki mindenben őstehetség.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    És ismét világos. Még a villany sem ment ki egy icipicitsem. Persze közben volt időm végigolvasni pár blogot, és tetszettek, végülis... Pedig annyira nem volt egyikben sem erőszak meg ilyesmik, lásd fentebb. Lehet hogy csak csupán azért ilyen népszerű ez a naplóírósdi, amiért ezek a valóságsóizék kábé. Csak kicsit módosított változat, de az emberek valamilyen oknál fogva kíváncsiak mi történik a másikkal. Nyilván ehhez azért el kell adnia magát valamilyen formában annak, aki azt akarja hogy fúdekíváncsiak legyenek rá, különben kiszavazzák ezerrel. Pedig már herótot kaptam ''csak magát adja'' szövegektől, de tényleg csak akkor lehet valaki igazán szimpi ha nem görcsöl rá arra aki, mert az tényleg meglátszik, ha nem tudja rendesen játszani a szerepét, ahogy valahogy Tildy is mondta, és az nem hat túl jól a nagyérdeműnek.
    Na újra látok, szal vissza Beethovenhez :)

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    És megen sötét.
    Persze így már természetesebb egy fokkal mint délután kettőkor.
    Szal sötét, akkor blog :) Megy amúgy is, két sötét között annyi minden érdekes történik. Többekközött az embert elhívják biliárdozni, egy tisztes kis szórakozóhelyre, ahol mindenféle színes koktélokat szolgálnak, fel kérésre alkohol mentesen, minek következtében az a csekély élvezeti értéke is lecsökken, ami esetleg addig lett volna neki.
    Szal miután beleszipkáztam drága hugocskám szívárványos löttyébe elkezdődött a nagy játék.
    A hetekben volt szerencsém néhány napot egy mesterkurzuson töltenem, ahol többek között csocsó, ping-pong, és nem utolsó sorban biliárd továbbképzés is folyt, persze többnyire a kurzus kikapcsolódás részében kaptak helylet az imént felsorolt elfoglaltságok.
    Lényeg ami lényeg, hogy most abban a békés tudatban volta, hogy én tudok biliárdozni (úgy ahogy), szal néha nem csak véletlenül sikerül lukra találni. Ez az idilli elképzelés egészen addig tartott, amíg meg láttam hugom és barátja ténykedését, minek következtében pillanatokon belül eltűntek a golyók az asztalról.
    Hát ennek fele sem tréfa, gondoltam. Persze tisztában voltam azal, hogy néha lejárogatnak lökni párat, de hát mit gondol az ember szegény szerencsétlen hugáról ugye. Na minden esetre később be avattak a nagy titkokba.
    Csakcsupán némi vektorgeometria meg fizika meg ilyesmi kell hozzá, ha valaki biztosra akar menni, meg érzék, meg kézügyesség meg miegymás. Szal egésszen belejöttem a végére, úgyhogy gyorsan igyekeztek likvidálni az asztal mellől :)
    De nem kellett sokat erölködniük, mert megcsörrent a telefonom. Jurcsi volt a kedvenc volt évfolyamtársam. Azér Jurcsi mer a szerencsétlen japán ismerőseink, következetesen felcserélik az ''L'' és az ''R'' betűket. Hát most is így történt, azóta így hívom én is. Ennél már csak a Juricskát utálja jobban :)
    Még mielőtt felvehettem volna, gyorsan lerakta. Később megtudtam egy emailből, hogy ez azért volt mert csak 70Ft állt rendelkezésére a csörgetés pillanatában, amit nem szeretett volna mellőzni kártyájáról. Sejtettem miért keresett. ezer éve nem beszéltünk, irc-n szoktunk chatelni, mert ő gyöngyösön lakik, úgyhogy ilyenkor nyáron végképp keveset találkozunk. És az utóbbi hetekben ráadásul valami/valaki miatt sosem voltam éppen akkor chatközelben amikor ő, így hát mostanra vált esedékessé egy hosszabb beszélgetés. Szóbakerülnek nyári élmények, anime tábor, miegymás. Esetleg még valami közös nyaralásféle.
    Na most még tart a csevej, majd mondjuk később leírom a többit.

    Folyt. köv.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    milyen poén éjfélkor küldeni egyet

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    francba pedig nálam már éjfél volt.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    nem olyan rossz, de még fejlődnöm kell.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Nah végképp búcsútmondhatok legalább a 10 pofavizit/postnak is. Kell nekem itt randalírozni...
    Mindent elcseszek.
    Hát a csúcson kell abbahagyni, megyek is aludni, mer holnap igazán sok fontos dolog vár rám, akárcsak ma.
    Julcsi amúgy elment pakolni, holna elutazik miskolcra, egy rajztáborba, poén hely, poén emberekkel.
    Aki az anime-t szereti rossz ember nem lehet.

    Viszlát!

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Jóreggelt ismét innen a verőfényes Floridából!

    Persze ennek a fele sem igaz, csak a jóreggelt, meg hogy itt is süt a nap ezerrel.
    Reggelimet egy tányér aranygaluska képezte, némi danon vanília pudinggal (most a fanatikus aranygaluska rajongók biztos tucatjával szórják rám a szitkokat, hogy micsoda szentségtörés ilyen műcuccal enni a galuskát) Kishíján kinyírtam a mikróban szegyént, mer valaki megint 600000000000 wattra csavarta fel, és hiába az a pár másodperc is majdnem az életébe került.
    Ezek után intézgettem reggeli levelezéses és weblapnézegetéses halaszthatatlan ügyeimet, amikor két kellemes meglepetésbe botlottam icq-n.
    Az egyik egy vers, offline message. Így éhgyomorra nagyon jól esett. A másik egy jóbarátom, régi osztályátrsam, akivel ugyan elég gyakran találkozom és beszélek, de mindig van mit mondanunk egymásnak. Ő azon kevesek (vagy sokak nemtom) közé tartozik, akiket még nem érintett meg az informatika csodája annyira magas szinten, tehát így egy 56k-s modemmel tolja a netet havonta egyszer, ezért volt meglepő hogy icq-n online találtam, vagy egy éve nm beszéltünk icq asszem :)
    Lehet hogy pont egy éve, mert ilyenkor nyáron dolgozik egy cégnél, ahol mindig halálra únja magát az net előtt, nem szokott hozzá, nincs rá szüksége.
    Szal most is megvitattunk egy jópár dolgot röpke két óra alatt, aminek sajna véget kellett vetnem, mer szólít a kötelesség Rachmaninov személyében, íde majd azé néha idepillantok hátha történik vele valami érdekes, akár még az interneten is.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    kidobtam a fürdőgatyám....
    hiba volt
    veszek egy másikat.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Úristen!!! Olvasom itt a blogokat, és minden második ilyen depis izé. Hát mitagadás én is ilyesmit akartam írni, de gyorsan eltántorodtam, hisz én nem is vagyok depis, meg nyilván őkse, annyira.
    Úgyhogy marad a fürdőgatyavásárlós sztori.
    Valamikor réges régen, még amikor egy szemétdombra épült piac sátrai között lehetett flangálni, sikerült szert tennek egy remek kis fürdőgatyóra, akkor marhára új divatnak számított, hogy nem fecske volt, de nem is egy sima short. Ez lehetett vagy7 éve is akár, végülis szép életkor egy fürdőgatyától. De pár héttel ezelőtti nyaraláso(cská)m során vettem észre, hogy miylen idiótán áll rajtam ez a gatya.
    Enyhén kinyúlva lógott rajtam, lehet hogy fogytam. Más részről meg úgy nézett ki mint a kedvenc pannonia sajtom tele lukakkal. A bal farpofámnál még egy kis extra nyúlás, a jobbnál, egy régóta növekedő szakadás. Hát hiába a vizicsúszdázás veszélyes dolog, elsősorban a fürdőgatyákra.
    Az is lehet az ok, amiért eddig nem cseréltem le, mert amúgy sem vásárolok magamnak túl gyakran ruhát. Ennek két oka van, az egyik, hogy sajnálom egy csomó mindenre a pénzt, a másik, hogy ritkán találok olyat ami megfelel minden elvárásomnak.
    Hiába problémás vok :U
    Úgyhogy felkértem hugocskámat, akinek sosincs ellenére egy kis ruhavásárlás, hogy mi lenne ha elkísérne. Így is tett. Elrobogtunk egyik igen népszerű üzletközpontjába kis városkánknak budapestnek, és nekivágtunk a kirakatrengetegnek. Első körben hugom barátjánk vettünk egy pólót, amit tegnap odaadott nekem, mert rá kicsi volt, szal nem ugyan azt vettük meg mégyeyszer, hanem igyekeztünk egy nagyobbat.
    A küldetés egyik fele teljesítve. Most jött azomban a komplikáltabb rész.
    Találjunk nekem gatyát!
    Én emlékeztem egy helyre, ott mintha lettek volna jók. Majd az eladónő felvilágosított minket, hogy egy szimpla boxerrel sikerült összetéveszteni az úszónadrágot. Fura milyen divat van manapság.
    Így hát tovább álltunk. Kb az ötödik boltan, nyilván már nagyon látszott rajtunk a végső elkeseredés, amikor egy eladósrác megsajnált minket és megmondta a tutit. Gyorsan, új erőre kapva a lelkesedéstől, meg is kerestük az üzletet, és ott volt!!!
    Az ÉN fürdőgatyám! Elsőször kettő is volt, de aztán hamar megváltam az egyikről, ebben hugom is eléggé támogatot.
    A másik meg egy kicsit mintha szűk lett volna, pedig igazán nincs nagy seggem, de tényleg! :D
    Na aztán abból pont volt eggyel nagyobb, és az remekül festett rajtam, így hát meg is vettem. Heves fogszívásközben konstatáltam, hogy megváltoztak a fürdőruhaárak 7 év alatt, de mindegy, most hét évig letudva a probléma :)

    Na majd a depizést estére hagyom, abból is van azé bőven :))

    Tsááá!

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Az emberek hülyék!
    Mindig töbett akarnak mint amijük van, és ezért folyton kockáztatnak, amit aztán rendre elbuknak. Lásd szerencsejátékfüggőség.
    Nem vártam ezzel estig. Egész nap ezen gondolkoztam, és arra jutottam,hogy dühítő az emberi hülyeség.
    Nyilván soka mindenkivel előfordult már, hogy nekivágott valaminek, ami elsőre istenkirályul sikerült. Aztán el kezd motoszkálni valami, hogy ott még egy kicsit lehetne javítani, ezen még faraghatnánk. Aztán addig folytatjuk a gondos . aprólékos javítgatás, amíg teljesen elrontjuk, amit addig felépítettünk.
    Velem például rendeszeresen fordul elő, amikor Erzsivel megyünk hazafelé a négyeshatossal. Álldogálunk a megálloban, és jön egy villamos. Egész kevesen vannak rajta, de nem szállunk fel. Erzsi mondja hát ha a következőn még kevesebben lesznek, és akkor még le is tudunk ülni. Persze ez sosem így történik, mégis megjátszuk kb egy éve.
    sosem tanulunk belőle. Mondjuk ha egyedül vagyok ez nem fordul elő, néha az ember enged a másiknak, és rosszul jár vele.
    Én sosem bíztam a szerencsében, világ életemben nem voltam egy szerecsés fajta, így hát igyekeztem mindig kerülni a szerencsén múló dolgokat, egyre inkább csökkenteni ezt a faktort. Hát ezért szállok fel rögtön az első villamosra :)
    Nem érdemes kockáztatni, ami már egyszer meg van.
    Mondjuk azt mondják, utólag könnyű okos lenni, még azt is meg lehet játszani, hogy elkezd az ember futni a villamos után, bár ehhez elég gyorsnak kell lenni, gyakran nem sikerül.
    Meg a négyeshatosnak van egy olyan különleges tulajdonsága, hogy hiába vagy akármilyen gyors, mire odaérsz a megállóba, mindig pont az orrod előtt csukódik be az ajtó. Van vezető aki random nem enged fel embereket, mer az poén. Meg sietnie kell, meg amúgy is mindjárt jön a következő villamos... Egy faszság, én nem hiába arra akartam felszánni, különben elkések mindent, de ezt aztán a vezetőnek magyarázhatod.

    Nah elég má a békávéból, most itt rettegek mindennap, mer bevonták a diákom, szal kontrollpara.

    Még bizonyára eszembe fognak jutni ilyen remek gondolatok, mer most van rá időm, sajnos. Valami okos ember azt mondta, hogy a mai fiatalok azért depressziósak, mert túl sokat érnek rá magukkal foglalkozni, hát ebben van valami.
    DE ÉN NEM VOK DEPRESSZIÓS!!

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Hmm ezeréve nem láttam legyönismilliomost. Nyertek egy csomót megint. Általában többen nézzük, és próbáljuk kitalálni a helyes választ. De most más a helyzet, full egyedül, hát így még ez sem annyira poén.
    A Szeressmostot mindig is utáltam, újabb elcseszett magyar sorozat.
    Nemtom mit csináljak, valahogy most semmi nem érdekel igazán. Ha valaki egy hónappal ezelőtt azt meri mondani nekem, hogy most így fogom érezni magam, akkor ötször körberöhögöm, és elküldöm az annyába. És mégis, olyan dolgok történnek, amiket mindig ki akartam zárni egy ''velem sosem fog megtörténni'' felirat mögé. Éppen ezért most gőzöm sincs mit kell kezdeni ilyen esetekben. Csak attól tartok, hogy túlságosan befolyásolni fogják a céljaimat, amik persze ettől függetlenül még vannak, csak jelen pillanatban marhára nem sikerül rákoncentrálni. Hú valamit ki kell találnom sürgősen, mert ez így nem állapot.

    Áááá az alvás, de mondjuk az csak részleges megoldás, nem aludhatok folyton ha valamit meg kell oldanom, egy hülyeség. Valahogy kihúzom év elejéig, mármint tanév, én má mindig abban számolok. Igazán megvárhatta volna ez a szar helyzet.
    Fú felcsapok drámaírónak vagymi. Má behányok ettől a sok hülyeségtől amiket írok.
    Fuck!

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Hát ma nem aludtam vmi sokat, majd elmesélem.
    Most el kell menni polgármesteri hivatalba, és csináltatni új személyiséget, mer ez a régi már eléggé lejárt. Fú utána minden más lesz, én tudom :)
    Cikis mondjuk az igazolványkép, tekintve, hogy a kevés alvástól a szokásosnál is ocsmányabb fejet fogok vágni rajta, de majd legalább ismét egy igazolványkép, amin jót lehet szórakozni :)

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Feketeszedret eszegetek. Remek eszperente, de nem..........így fogom írni az egészet :)
    Már csak azért sem mert még most olvasok kis emailt, meg Rachmaninoff-ot sem elégítettem ki egészen tegnap, úgyhogy ma megadom neki ami jár. De előtte még blog, mingyá!

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Hmm ez gyorsan ment.
    Csupa hülye reklám email. Nem értem miért akarnak viagrát rám sózni, most miért kell rögtön ilyesmit feltételezni az emberről :)
    Nah iszonyat gyorsan végeztem a hivatalmban, már amennyiben egy hivatalban iszonyat gyorsan lehet végezni.
    Persz az az alap, hogy két köröm, volt. Azaz sok köröm van, nekem is rögtön vagy húsz, de csak másodszorra sikerült rendesen elintézni a dógokat.
    Szal ott kezdődik az egész, hogy bemész, és egy hyperaktív mosolygós biztonságiőrbácsi hevesen gesztikulálva érdeklődik, hogy mi járatban vagyunk, és miután ezt megtudja, egy sorszámot nyom a kezünkbe, és eligazít az első emelet felé.
    Ott az embernek kb fogalmasincs mia teendője, mert célszerű lenne kitölteni előtte, egy csomó dolgot, hogy mire sorrakerülünk, ne akkor keljen megkérdezni, és újra sorbaállni.
    Random összeszedünk ilyen mindenféle lapokat, és elkezdjük kitöltögetni. Ngyon jó szórakozás, gyakran elrontjuk, és újat szerzünk. Amúgy elég érdekesen megfogalmazott kérdések is helyetkapnak egy-egy ilyen lapocskán.
    Miután sorrakerülünk persz kiderül, hogy marhára nem azokat a lapokat kellett volna kitölteni, meg egéybként is hagyjuk az egészet a fenébe, és inkább csináltassunk igazolványképet egy emelettel feljebb.
    Tekintve, hogy a régi személyim már érvénytelen, szükség lenne az útlevélre és ami a kulcsszó a *születésianyakönyvikivonatra* már a fényképezéshez is.
    Na itt kezdődik a második felvonás, amikor apámnak szép lanna elfogy a türelme, és hazamegyünk. Nekik csak lekcímet kellett volna bejelenteni, de az is viszonylag macerás, szal gyorsan megunta.
    Otthon előkerítjük a szükséges iratokat, és immár egyedül visszamegyek a hivatalba.
    A biztonságibácsival ismét lerójuk a tiszteletkört, újabb sorszám.
    A fotósnéninél nem vár senki, rögtön sorrakerülök. A vártnál kicsit jobb fényképet készít. Nagyon büszke magára, persze engem is fényez kicsit.
    Újra az elsőn. A sorszámom szerint az előttem várakozók száma 10. Életbe nem végzek.
    Később örömmel tapasztaltam, hogy ezt marhára nem tartják be, így mindjárt én jöttem. A légkondítól lehűtött levegőtől végigfutott a hátamon a szőr... vagy mi.
    A néni csendben és megfontoltam pötyögött a billentyűzeten. Elég sokáig tartott mire sikerült neki azt a rengeteg karaktert beütni. Addig megint volt időm gondolkozni, persze ismét magamon. Ez általában nem jól sül el, a túl sok gondolkodás káros. Persze az is fontos lehet miről agyal az ember, de engem az utóbbi időben eléggé kevés dolog foglalkoztat, szal azon az egyen gondolkodtam.
    Folyamatosan falakba ütköztem a gondolataim között. Rengeteg paradox összefüggés került felszínre, amiket nem értek. Ezeket mindig utáltam, pedig nem tartanak hülyének, meg énse magam, de ami ellentmondás az ellentmondás. Mondjuk lehet hogy nem veszek észre valami apróságot, ami megmagyarázná a dolgot. Na mindegy, majd lehet hogy valami telefonossegítséget kérek vagy ilyesmi.
    A néni az ''utolsónégyszámjeggyel'' megzavarta mélyenszántó gondolkodásomat, majd átnyújtotta a személyiigénylőt immár kitöltve, érvényesítve, lefénymásolva, minden.
    Most a várakozó álláspont következik, és utána jöhet az új élet.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Hiába, az edzés hiánya.
    Nem szokásom ilyenkor blogot írni, de hát ha egyszer most ért végéet egy eseménysorozat...
    El szoktam olvasni a többieket mielőtt belefogok, ez most sem volt másképp, egyedül szegény Mulderhez nem volt most cérnám. Szép hely Erdély de nem nem hajnali fél5kor, bocs :)

    Szal az elgépelésekért előre is elnézést kérek.
    Csak ki akartam fejteni, hogy nem is hülyeség új személyit csináltatni. Valóban megváltoznak az ember körül a dolgok.
    Jó szokásomhoz híven, minden évben kiszúrok egy szigetnapot, amikor számomra elég sok érdekesség lelhető fel ahhoz, hogy kiadjak egy napijegyrevalót. Idén ez volt az a nap, vagyis a tegnapi. (Asszem ez lesz a szerencsenapom, vagy vmi ilyesmi:)
    Lázasan dolgozgatok kedvenc kis zeneszerzőimmel, amikor egyszercsak csörren a telefon. Unokatesóm az. Aszongya menjünk együtt szigetre. Ennek igencsak megörültem, mert pár perccel azelőtt beszéltem hugomékkal, akiket semmipénzér nem tudtam rávenni, hogy jöjjenek, mindenféle rosszullétre meg ilyesmikre panaszkodtak, lehet hogy rá ragasztottam egy kis depit, bocs :)
    Szal így is lett kimentünk csoda Roxy hajóval, és hallgattunk sok mindenféle jót. Most ezeket annyira nem írom le, mer úgyis ott lesz Digit_All tudósítása a nagyobb dolgokról, hát én is azokon voltam, de hol is?
    Hazafelé valami szigetes VIP hajóba sikerült bejutnom, egy fickó ugyan figyelmeztetett, hogy kaja az nincs, de piálni lehet, hát kaptam is az alkalmon, megküldtem azokat a söröket még egy kis röviddel. Elvégre unokatesóm mondta, főlfelé mindig szabad váltani ;)
    Az éjszakai járatokon is mázlim volt. Persze az ellenőrnéniknek nincsen jobb dolguk hajnali három tájt, mint ellenőrizni a jegyet, meg bérletet, de valahogy engem kihagytak, mer valaki mellettem lekoptatta őket, hogy erre má nenézelődjenek mégegyszer :)

    Hát valahogy most már kéne aludni, pedig még sok minden volt, de ezek most megmaradnak privát.
    Mellesleg a kidobós nagyon jó játék, aki teheti játssza. Persze nem árt egy jó csapat, és egy csapakapitány, mert a végén ő marad, és sok élete van, ezért válasszátok mindig a legjobbat csapatkapitánynak.
    Jóreggelt :))))))))))))))

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Aki korán kel aranyat lel. Tartja a mondás, de arról nem szól a fáma, aki korán fekszik, vagy későn, vagy későnfekszik-koránkel, és egyéb variációk. Lényeg a lényeg fél 9 kor kidobott az ágy. Jól tette, ugyanis elfelejtettem, hogy apámnak megígértem, hogy délelőtt bankba megyünk, mer mittomén mit kell intézni. El is intéztük, bár kicsit viszontagságos volt így diákigazolvány, meg személyiigazolvány, meg lakcímkártya nélkül :) Bizalom mindenek felett hehe, jó sok pénzünk lett most ám...
    most meg mgint eltűnt mindenki itthonról. Már kezdem egésszen megszokni az egyedüllétet. Hugomék balatonra mennek, vagy már el is mentek? Pedig jól összevesztek valamin menetrend szerint. Hiába, egy problémás család :U
    Anyámék holnap mennek korán, szal akkor holnap ismétcsak szervezhetek házibulit vagy ilyesmi. Szokásom egyébként...
    Én ugyanis itthonmaradok, asszem lesz jobb dolgom. Egyeztettem némi tanulnivalót szeptemberre, hát mit mondjak elvagyok maradva csöppet, de sebaj, fő a struktúrált időbeosztás, és az ember csodákra képes. Ami fontos, arra mindig van idő, ez alap.
    Nemtom meddig bírom ma talpon, de eléggé ásítozoom, na majd meglátjuk :)

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Nos, sokáig maradtam talpon. Három óra alvással is csodákra képes a ember. Az evést és az alvást mindig is időpazarlásnak tartottam, de ahogy az Ovodafon reklám is mondja: „Enni kell!”
    Húgomék végül is nagy veszekedések közepette leutaztak balcsira. Nagy felháborodást keltett bennük a tény, hogy én nem megyek. Nem is értem, az év többi részében hálát ad ha nem találkozik velem  Meg a barátja is… Mit akarnak ezek tőlem??? :F
    Orsi gyorsan vett egy Tomb Raider egyet Playstationre, hogy megemlékezzünk a régi szép időkről, és ha éppen nem napozik éjjel, akkor legyen mivel játszani. Biztos nem fejezi be, amíg ott van, szal nekem is lesz benne némi dolgom.
    Hosszas dilemma után, úgy döntöttem, hogy még is lemegyek egy-két napra. Szüleim ma mentek hajnalban. Úgy volt, hogy nem olyan későn megyek haza, és akkor én is fel tudok kelni talán az indulásra. Hát nem így lett :) Fél háromkor keveredtem haza. Megfordult ugyan a fejemben, hogy le sem kéne feküdni, és addig is blogot írok meg ilyesmi, de az előzőnapi sziget + 3 óra alvás ezt nem tette lehetővé. Hazaérkezéskor pár másodpercig szemeztem a power gombbal, vagy inkább csak ő velem, mert én már kábé nem láttam semmit, majd rájöttem, hogy addig el fogok aludni, amíg az a csuda winfos felállna az én ócskavas gépemen.
    Így hát félájultan dőltem az ágyba, gondosan eltervezve, hogy majd jól felkelek fél 5kor.
    Ezek után már csak arra emlékszem, hogy anyámmal beszélgetünk valamit, néhány búcsúmondat, és alszom tovább. Később aztán fölhívtam, hogy miről is beszélgettünk, mert nem emlékeztem, de állítólag azt mondtam, nem megyek sehova :)
    Hát ezt így bebuktam, na de sebaj, majd kitalálok helyette valami remek is elfoglaltságot, elvégre mindig akad valami tennivaló a kertben, majd kimegyek gyomlálni, ott is lebarnulok :))

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Délután egy jó régi osztálytársamnál voltam. Csak általános ötödiktől vagyunk osztálytársak, de még is egyike azoknak az embereknek, akikkel néha jól esik dumálni, és végigkísérni, mi történik vele az életben. Szal elmesélte mik történtek vele eddig a nyáron, meg játszottunk ilyen csuda játékokkal, mint NFS Underground, meg Prince of Persia.
    Hazafelé a buszon felszállt két roma csákó. Az egyik nagyon ideges volt. Gyorsan elűzte maga körül az egyébként sem túl népes utas tábort. Leült egy székre, folyamatosan káromkodott a haverjának, ráadásul nem túl változatosan. Kb minden második mondata valamilyen fasszal kapcsolatos kifejezést tartalmazott, és időről időre odasózott egyet, az előtte levő széknek. Amikor nem sózott, akkor köpött. Egyik sem volt valami kellemes élmény, de szerencsére nemsokára leszálltam, még mielőtt a széken kívül kedve támad megcsapkodni néhány békés utastársat is, merhogy ilyesmiket is tervezgetett.

    Hazajöttek anyuék a Balatonról, és meghozták életem első lakcímkártyáját. Nagyon szép darab. Az a baj, hogy innentől megint ellenőr para. Mert eddig ugye személyi, és diák nélkül jól elvoltam :) Büntessen ahogy akar. De most, akár a címemet is meg tudja nézni ha nem veszek sürgősen egy jegyet.
    Egy jegyem mondjuk van. Azzal utazom pár hete, még sosem kérték. Mindig csak begyűröm a zsebembe, már csak elég távolról hasonlít egy jegyre, de remélem eleget tesz a kontroll elvárásainak. A lyukasztással majd megszenvedek valahogy, kézügyességem határtalan.
    Vagy inkább csak a limes kézügyességem konvergál a végtelenhez, de azért az is valami.
    Hú ezt ne olvassa el egy matematikus… (megbuktam analból :) )

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Kérdezz, felelek. Ki ne emlékezne erre a remek kis játékra. Ma reggel alkalmam is nyílt játszani pár menetet. Bővebben: link Elég sok pontot sikerült összehozni, csak jó asszociációs készség kell hozzá, meg azért persze egy kis tudás :U
    De nagyon hasznos dolgokat lehet feleleveníteni, vagy megtanulni belőle, ha esetleg valaki például elfelejtette volna ki volt József Attila anyja.

    Tényleg jó kis eső lehetett valamikor éjjel. Nem néztem meg az órát, csak arra ébredtem hogy valami víz fröcsög rám. Mert persze nyitva volt az ablak a dög meleg miatt, és az ágyam meg ott van közvetlenül alatta. Pár percig néztem a villámlást meg a fákat, ahogy küzdenek az erős széllel, majd elgondolva, hogy ilyenkor lehet a legjobbakat aludni, visszafeküdtem. Ja de még előtte lelőttem a bekapcsolva hagyott mindenféle multimédiás eszközöket (TV, számítógép, hifi, stb)

    Ma reggel láttam, hogy 13.-a van. Először bele sem gondoltam, hogy péntek. Mostanság összefolynak a napok, úgyhogy annyira nem tartom számon. Kíváncsi leszek milyen szerencsétlenség történhet velem ma. Általában nem szokott, ha igen akkor ettől függetlenül :) minden esetre a feketemacskákat kerülni fogom, vagy annak semmi köze a péntek 13.-ához?
    Ja a héves balhét aki nem látta, elég durva lehetett
    Bővebben: link


    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Voltam plakátkiállításon. Elég későre sikerült betervezni a progit, így volt olyan opus amivel meg kellett szenvedni, hogy valami értelmet bírjak kicsikarni belőle.
    Odafelé menet találkoztam egy zenész barátommal. Lehet hogy vele fogunk valami együttesfélében együtt nyomulni. Neki már lényegében meg van az együttese, csak nem mindegyik embere állandó. Egyébként ő ütős, mármint dobol, ha így egszerűbb valakinek. De jól kitározik, meg most a napokban meg tanult basszgitározni is ,mert fel akart venni valami számot, és kitalálta, hogy ő lesz az összes hangszer :) Normális esetben csak szólógtározik.
    Na majd elválig mit tudunk együtt összehozni, meg pc-n is nyomatja a cuccokat, mer pl a dobok azok midik Bővebben: link , és némi szinfónikus zenekai hatás esetén sem tudunk nagyhirtelen összetorbitálni annyi embert, így marad a modern technika. Ehhez is igyekszünk persze a leg igényesebb szoftveres megoldást használni Bővebben: link , hamár hardveresre nemfutja :)

    Hosszas beszélgetés után, tovább folytattam utam a Hősök tere felé. Bővebben: link
    Még sosem gondolkoztam el rajta, hogy mi is az a sok szobor ott a téren, kik azok a hősök. Persze a hét vezér az alap, de a többi? Is ők is pont heten?
    Akinek jut rá ideje, nézze meg. Érdemes :)

    Onnan már csak egy köpés volt a plakátkiállítás, de még így is sikerült majdnem elüttetnem magam :C
    Azé szerencsésem megúsztam a péntek 13.-át :DD

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Telefonált húgom Balatonról. Azt mondta holnap jönnek haza. Ilyenkor mindig tök aranyos, ha csomó ideig nem találkozunk, de amúgy eléggé fel tom idegesíteni két pillanat alatt. ;]
    Meg persze akkor is tök aranyos, amikor alszik, meg amikor valami szívességet akar kérni.
    Jelen esetben ez az utóbbi történt. Elakadt a Tomb Raiderben valamilyen görögnemtudom pályán, amikor egy magas toronyszerű helyről kell lefelé jönni, miközben asszem négy görög istenről elnevezett szobában különböző csuda feladatokat megoldani. Egy nagy kalapácsnál akadt el. Agyoncsapta…
    Persze segítettem neki, már amennyire emlékeztem jó pár évvel ezelőttről.
    Amikor hazaértem, megint nem volt otthon senki. Anyuék dolgoznak, szal nem főzött senki semmit. Elmentem apámhoz kajálni, de valami fura alakú néni helyettesítette a szakácsot, és ennek tetejében még egy tisztes görögsalátát sem sikerült összeszögelnie számomra. Azért megettem, valami jó íze azért volt.
    Olvastam egy weblapon, hogy 86800 angol szóból a legtöbbet a „the”-t használják, és legkevesebbet a „conquistador”-t Bővebben: link
    Meg ezt is olvastam Bővebben: link :DDD
    Esetleg aki közelebről is szemügyre akarja venni a magyar címert Bővebben: link


    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Anime rulez. Japán rajzstílusban rajzolt rajzfilm a legváltozatosabb témakörökben a fantasytól egészen a pornóig. Bővebben: link
    Magyarországon is össze lehet találkozni velük, legnépszerűbb közülük a Pokemon. Tipikus rajzfilm gyerekeknek, persze nem várhatjuk el, hogy 18 felülieknek készült anime-t sugározzanak egy magyar csatornán vasárnap reggel. Vagy mégis???
    Ma láttam először egy részt ebből az rajzfilmből, persze szigorúan a kölyökklub után, hogy semmi összefüggést ne is próbáljunk keresni a rajzfilm, és a gyerekeknek szóló összeállítás között. Bővebben: link Inuyasha a félig szellem félig kutya (meg ember meg nemtom, még annyira nem folytam bele a dologba), és ?kagome? harca a gonosz hajúrnővel, aki levágott fejeket, és az arról levágott hajat használja hatalmának fenntartására. Nos a levágott fejek koponya alakban még elmegy, de a fullban levágott kézfejen, és a ?kutyakörmökkel? keresztüldöfött női mellkason már kicsit meglepődtem. Nekem bejön ez a rajzfilm, végre nem az a kártyázós, szörnyek körökreosztott harcolós, meg ilyesmi. De akkor nem értem az RTLklub paráját, hogy Shongoku kinyírja dermesztőt és ez a gyerekeknek rossz, és be kell tiltani. Attól tartok, hogy ennek a sorozatnak is ez lesz a sorsa, pedig végre valami nem kommersz amerikai cucc a tévében…

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Huh! Már azt hittem, hogy nem tudok blogot írni, valami váratlan sever error jött egy párszor, pedig még néhányat olvastam, aztán egyszer csak, amikor a sajátomhoz kezdtem volna, akkor meghalt. Na sebaj, most jó az a lényeg.
    Szal ma előkerítettem egy jó régi játékot egyik ezeréves cédéről. Bunyós. Asszem az elsők között jött ki vele a Rare cég, a csuda silicon graphics technológiát használva. A címe Killer Instict Bővebben: link .
    A nintendoval közös projekt. Sajna mostanra már meszünt az együttműködés köztük, pedig sok örökbecsű játékkal ajándékozták meg a konzol rajongókat. A link is a supernintendo-s változatot mutatja, de én a játéktermit vettem elő, mert mire használja az ember a pc-jét, ha nem arra, hogy játéktermet emuláljon rajta :)) Még ráadásul egész jó a sebessége is, pedig nem egy izom gépem van, és mégis.
    Egy haver ösztönzésére vettem elő újra, mert talált valami FAQ-t amiben ilyen hihetetlen mega kombók vannak, és hogy az ő nem bírja megcsinálni, hátha majd én. Hát még a SNES-es időmből emlékeztem pár dologra, meg arra a sok ujj jelegésre, amit az éjszakákon át tartó negyedkör hátra, félkör előre joygyilkolás okozott. Nos szemügyre véve a tényleg 80as kombókat, hát gondoltam megpróbálkozom vele. Kb úgy harmincnéhányig el is jutottam, amikor meguntam a dolgot, már csak azért is mer valami teljesen idióta jelrendszerrel kódolták a leírást, és már csak az is lefárasztott mire a másfél sorból kikódoltam, hogy hogyan kell megnyomni két gombot. Nem baj, majd hazajön húgom, ő nagy guru volt ebben(is). Majd ő megcsinálja szépen.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Anyám mindig tud meglepetést okozni. Amióta étteremben dolgozik, ami már jó pár éve így van, azóta mindig kitalál valami extra kaját ebédre, persze amikor itthon van, és van ideje főzni. Ma is kitalált valami olasz cuccot. Én egyébként is nagyon szeretem az olasz kaját, a tésztákat, de főleg a pennét. Egyébként a kifőtt tésztákért nem ugrom, mer hiába ezer tojásos attól még nem lesz jobb, sőt… Az olasz tésztákban nincsen tojás, mert durum lisztből készülnek, ami tojás nélkül is összeáll. Ezért lesz sokkal finomabb :))
    Na szóval penne lett, és kitalált valami szószt, amiben volt csirke meg paradicsom (imádom a paradicsomot), és amin elsőre meglepődtem kicsit, tejszín is.
    De zsírkirály kaja, majd még eszem belőle később is, mert ezekből lehet sokat, nem nehéz ételek :))

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Na ennyit anyu kreativitásáról :) Holnap reggel megy dolgozni, és bejelentette, hogy ennek örömére lecsót fog főzni. Szeretem a lecsót mondjuk. De akkor holnap megint megdöglök itthon egymagam. Nem mintha nem lenne mit csinálnom, csak azé nem csinál az ember egész nap „félkötelező” dolgokat sem szívesen.
    Apu megint lement Balcsira az építkezésre, szal ő kilőve. Orsiék (húrom) meg valmikor majd csak jönnek holnap már, de nem hiszem, hogy el fogják sietni a dolgot. Na majd ki kell találni valami vicceset, meg lehet hogy az a Killer is előkerül megint.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Nos, a lecsó elkészült annak rendje és módja szerint. Anyu elment dolgozni, én meg próbálom összeszedni mik a mai napi teendőim. Enni adni a papagájoknak, meg a törpefürjnek, ja meg inni is. Ez fontos meló, különben Orsi hazajön, és leszedi a fejem, ha kipurcan valamelyik tollpárna.;] Amúgy a törpefürj eléggé csendes, nem úgy mint ezek a hullámos izék. Ő csak horkol, vagy nemtom mit csinál, de olyan mint ha horkolna, és néha egy-egy mentőautó hallatán el kezdi utánozni a szirénát, meg akkor így ágaskodik. Kakas fürj, így szokott kukorékolni vagymi. Na épp rá is kezdett.
    De olyan, mintha jól éreznék magukat, úgyhogy nem aggódom. Orsi kitalálta, hogy a fürjnek is kéne egy pár, mer így egyedül unatkozik, végül is egész nap csak csipeget meg kapirgál meg ilyesmi.
    Ja amúgy most láttam, hogy túlléptem a 30. blogbejegyzésemen, és új oldalra kerülnek a továnniak. Komolyan ennyire sokat pofázok? :Y Meg még annál is többet kérdezek… , de itt legalább nem szól be senki, mert, amúgy nem szokásom, mások rovására sokat dumálni. :U

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Egész olcsó a Viagra. 1,80$ egy pirula a legújabb postaládámba érkezett szemét szerint. De ha még akarnám se tudnám nem elolvasni, mert ez az első és legfontosabb levél, szép kék betűkkel szedve lila keretben. Azért kaptam rendes leveleket is.
    A minap például felhívott Baross Gábor a magyar kórusszövetség elnöke Bővebben: link, hogy számíthat-e munkámra a jövő évadban. Én mondtam, neki, hogy meg fogok tenni, minden tőlem telhetőt. Erre ma küld egy vaskos e-mailt, mindenféle próbarendekkel, meg koncertfelhívásokkal egészen novemberig. Úgyhogy lesz meló bőven. De nem tudom, hogy mióta vagyok így számon tartva… Lehet hogy utazom Franciaországba??? :DD


    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Anyu telefonált a munkahelyéről. Kérdezte, hogy ettem-e lecsót, aztán kérdezte, hogy tudom-e a hírt. Nem tudtam…
    A hír: Apámat kirúgták a munkahelyéről, ráadásul asszem telefonon!!! :( Egyszerűen nem kell többet mennie. Már régóta dolgozott ott, és ritka jó vendéglátós. Neki még megtanították, hogy mi a vendéglátás, ezt manapság már alig tapasztalni, még néhány 1.osztályú helyen sem.
    Mondjuk most pont nem poén, hogy felvettünk ilyen kölcsönt az építkezés miatt, meg amúgy is egy bizonytalan állapot így munka nélkül. De pont a minap ajánlottak neki egy helyet, ahol üzletvezető lehetne, csak ki kell bérelni, és annyira nem sokért, és jó helyen is van. Remélem az összejön.
    Hazajöttek az Orsiék. Jó barna lett, meg hozott ilyen mindenféle láncokat gyöngyből, amit vettek Füreden. Most épp nem tudom hol vannak, de megint eltűntek. De megígérte, hogy éjjel Tomb Raiderezünk, remélem nem alszom el :)

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    És igen! Tegnap este egy egész pályát megcsináltunk Tomb Raiderben. Persze én csak erkölcsi támogatást nyújtottam ,mert azér még sem kontárkodok bele más játékába. De az Orsi meg félt valami tigristől, így végül a barátjának kellett megcsinálnia, aki meg jól le lett cseszve, hogy hogyan lehet a tigrist egy helyben megvárni, hogy odaérjen és jól felzabáljon.

    Anyu elment vásárolni. Asszem nincs rá túl jó hatással, hogy apu munkanélküli lett, persze kire van jó hatással az ilyesmi. Rögtön el kezdett agyalni rajta, hogy miken fogunk költségmegtakarítani az elkövetkezőkben. Ahogy így végignézett rajtam blogírás közben, rögtön szöget ütött a fejébe, hogy nemsokára lejár a csuda axelero ADSL szerződésünk, amit szerinte annyira nem kéne meghosszabbítani. Úgyhogy kb eddig tartott naplóírói pályafutásom :) Hmm ki kell találnom valamit, már van is ötletem ;]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Cibere, dödölle, cicege, tócsi, prósza, gabonca, gurábli, pöcsmácsik, gáncia, raszike, perkölőc, turkedli. Régi magyar ételek nevei, amiket manapság már alig használnak. Jó párat magam sem hallottam még, de azért vannak kedvenceim közülük. Ma például többek között tócsi is került a terítékre, más néven cicege, macok, lapcsánka vagy röszti, ha valaki így jobban ismeri. Minden esetre nagyon finom kaja, ahhoz képest. Hogy milyen egyszerű. Nem tudom pontosan, hogy készül, csak azt, hogy krumplit kell reszelni, meg lisztet hozzá (azt nem kell reszelni), meg tejfölt meg ilyesmiket. Finom, az a lényeg.

    Kész lett az új személyim. Nagyon szép, és nagyon műanyag. Újabb kártya a gyűjteményembe. Lassan már nekiülhetek pasziánszozni a buszon, ha unatkozom. Ja és a fotó is tűrhető, tényleg őstehetség fotós volt az a néni, pedig annyira kancsalnak tűnt.

    Apu hazajött Balcsiról. Már kicsempéztek mindent, meg meszelnek, meg mittoménmit.
    Most ezerrel folyik az expressz böngészés, de mindenkinek fiatal dekoratív nőnemű pultoskislányokra van szüksége. Azért hátha találunk valami jó kis melót.

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Ilona napot ünnepeltek anyuék. Az szomszédunkban, akikkel nagyon jóban vagyunk kb azóta, amióta ideköltöztünk, és anyuékkal nagyon jó barátságban vannak, és a fiuk is jó fej volt, csak már elköltözött, szal ott lakott a nagymama. Ja nem az egy másik történet. Ott lakott az Icanéni, aki igazából Ilona csak mi nevezzük Icanéninek, meg mindenki más, köztük a gyerekek az iskolából, ahol dolgozik. Tehát ennek az Icanéninek volt ma a névnapja, és anyuék átmentek ünnepelni. És hazajöttek és jó pálinka szag lett. Elvégre egyszer van egy éven Icanéninap, hát jól eláztak meg kell hagyni, ja meg azér rányomta a bélyegét a dologra apám depije a munkahelye miatt. Már el is tervezte miket fog mondani a főnökasszonnyak, aki 6 év munkaviszony után telefonon rúgja ki. De most inkább nem idézek a beszédéből.
    Én persze mindeközben békésen chatelgettem, egy kis apró részlet a beszélgetésből :''ki a kóma, a fürj? az nagyon, itt száll, tök beszívott.. :)''
    Ó szegény fürj ha tudná, de ő csak csipeget meg tollászkodik, mit sem sejtve az élet nagy dolgairól.

    „Ha nagy leszek törpefürj leszek :))


    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Ma lesz egy koncert „Örömzene a Dunán Bogányi Gergely zongoraestje” címmel. Bogányi nagyon jó zongorista Bővebben: link , idén kapott Kossuth-díjat. Mondjuk nem hiszem, hogy ki megyek, mert a tömegnyomor viszont nem vonz annyira. Nem fog megharagudni a Geriék (mi má csak így hívjuk), ha most egy koncertjét kihagyom, hisz láttam már 2005ig ki van plakátolva a koncertsorozata. Ez a tömeg tántorít el a holnapi tűzijátéktól is, mer ha még kocsival lehetne menni, és mondjuk egy ilyen parkoló fogadná az embert… Bővebben: link
    De vannak még hasonlóan érdekes dolgok a világban. Manapság már az emberek nem koncertekre járnak. Egy felmérés szerint Budapesten 20000 fő, az aktívan komolyzenei koncertekre járók száma, ezekhez persze még hozzájön, aki csak azért megy el, hogy megvillantsa újonnan bevásárol nyakékét, és egyéb kiegészítő kütyüit.
    A számítástechnika, viszont annál népszerűbb téma az emberek körében. Szabadidejükben GBA-kból tuning felszerkót gyártanak Bővebben: link , PC-kből labdát Bővebben: link , vagy esetleg szőke bombázót Bővebben: link .
    Éljenek a kreatív igazgatók :C
    DE azért vannak, akik a számítástechnikán kívül is ki tudják élni kreativitásukat, lásd irodalom, képzőművészet. Vagy esetleg plakátkiállításokra küldik gyengécske nyelvérzékük agyszüleményeit. Persze a látvány sem maradhat el. Bővebben: link Best of plakatkiallitas mix

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Tegnap jól kicseszett velem a Geriék. Már jóval 9 előtt nem lehetett tisztességesen közlekedni a városban. A 4-6 villamos meg növekedett követési távolsággal közlekedett, ami kb 50m volt, így végig hangyalépésben haladtunk, hogy nehogy beérjük az előttünk lévőt. De megbízható forrásból tudom, hogy nagyon jól játszott, nem csoda, hogy főleg a Lisztekért kapta a Kossuth-díjat.
    Ma reggel viszont már Redbullos reklámrepülők ébresztették a békésen szendergő későnfekvőket. Hasznosabb dolgokkal is készülődnek azért az esti ünnepségre. A környéket folyamatosan vízágyúzzák, és mindenütt a Kék Duna keringő üvölt, a remek hangosításnak köszönhetően. Néhány próba tűzijáték is durran a bámészkodó tömeg nagy örömére. A figyelmesebb járókelők már egy-egy tökmagárust is felfedezhettek, akár már délben is.
    És mi lehet még szebb a mai napban, mint az, hogy megszüntették azt az ideiglenes járatot, amivel gondtalanul és átszállás nélkül bírtam közlekedni a Blaha Lujza térig, mondván, hogy a 2-es metró felújítása befejeződött, és már a teljes vonalon közlekedik. Ez részben igaz is, azzal az apró bökkenővel, hogy a Kossuth téri és a Blaha Lujza téri megállók még mindig le vannak zárva. Ezeken a helyeken kitűnő ún. állomáspótló buszok közlekednek. Ez az én esetemben egészen a Keletiig el is bír vinni, így azt az útvonalat amit eddig egy busszal tettem meg, most 3 különböző járművel vagyok kénytelen. Nem értem a logikát, de gratula a BKV-nak. :C
    Úgy látszik ezek a hárombetűsök csesznek ki velem mostanság. Az OTP meg telefonkártya egyenlegfeltöltéssel húzott le. Kártya visszaad, pénz nuku. Nem hiszem el, hogy kétszer egymás után ugyanúgy írom el a telszámomat. Ha valaki olvassa ezt a bejegyzést, és tegnap váratlanul kapott 3600Ft lebeszélendő telefonpénzt, dobjon má meg egy hálálkodómaillel. Kösz! :(

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Tesco gazdaságos tűzijáték rulez. „Szájszag, seggszag, izzadtságszag…. eltipornak” [Tereskova – Tömegközlekedés]
    Ezek voltak a legjellemzőbb dolgok a ma estére. A tűzijátékban volt vagy 2 momentum (egyenként 3 másodpercig tartottak), amire azt mondtam, hogy na jó ez ért valamit, de a többi erősen elgondolkodtat, hogy jövőre bemerészkedjek-e a hihetetlen embertömegbe.
    Még az volt a szerencse, hogy Jurcsinál (lásd #7 bejegyzés) volt magyar kártya, és tudtunk zsírozni, meg makaózni, amibe már Edina is beszállt Jurcsi barátnője.
    Ez az idill csak addig tartott, amíg le nem kapcsolták a villanyt, és elkezdődött a borzalom.
    Valahogy azért csak túléltük, aztán gondolom látták rajtam mennyire nyűgös vagyok, meghívtak vacsorára :) És Főztünk Rament, mer az finoooom! Bővebben: link És egy 0,25 L light kolát is kaptam ajándékba, valami promós cucc lehetett, mer még ilyen kiszerelésben sosem láttam.
    Hazafelé az Ún. állomáspótló 1 megálló helyett, képes volt 4-et menni, gíy rögtön az Örsön találtam magam, és még pont elértem az utolsó buszt hazafelé. Egy piros pont a BKV-nak. :C
    És itthon még egy alig megkezdett szalámis-gombás pizza is várt. Nyilván Orsiék éhesek voltak kicsit, de nem ettek valami sokat azért, és meghagytál nekem. :) De én nemtok ennyit megenni!! Nem baj majd hazajön anyu, neki is marad még.
    Most pedig szunya.


    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    válasz Zedisdead #40 üzenetére

    Anyu tegnap éjjel azt mondta, hogy szép volt a tűzijáték. Lehet, hogy akkor mi voltunk marha rossz helyen. Legközelebb úgyis tv-ből nézem, sokkal értelmesebb, és kényelmesebb is.
    Orsiék megmutatták a balatoni, és az Eger nemtommilyen bányatavi nyaralásukkor készült digiképeket. Valami új géppel csinálták, és mindenféle beállításokkal szenvedtek ,amikből nem sok látszik, de legalább egy csomó kép homályos lett, és nem látszik belőle túl sok minden. Azért vannak köztük egész jók is. Ilyen tipikus windows háttérnek valók. Bővebben: link
    Asszem rászánom magam, hogy valami rendet kreáljak a vinyomón. 80Gb egyszerűen felszívódik, és fogalmam sincs mi foglal ennyit, vagyis van némi sejtésem, de akkor is…
    Mer Orsi is folyton csak letölt, aztán fogalma sincs mit töltött le, és hogy utána rendszerezze vagy valami, na arról már szó sincs. Na de mindjárt rápirítok egy kicsit ;]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Megint megcsináltam egy pályát Tomb Raiderben. A kolosszeumos. Jó hosszú, de nem annyira nehéz. Orsi meg itt rettegett, hogy fúú jön az oroszlán és megesz. De kénytelen voltam játszani, mert megbíztak, hogy szórakoztassam Orsit, nehogy elaludjon míg hazajön Feri, mer akkor a Ferinek rossz.
    A discoveryn most meg valami törvényszéki orvos szakértős dolgot kell nézni, ahogy elmesélik, milyen trükkösen bírtak felderíteni egy bűnügyet. Tiszta Columbo.
    Nem jutottam a rendrakás végére a vinyón. Minden esetre több hely lett, rengeteg mp3-at hallgattam, és rengeteget töröltem le. Majd holnap folytatom, csak most már törvényszék vaaan. Persze addig letöltődik egy csomó új, úgyhogy holnap szinte előröl kezdhetem a projektet.
    Keresgélés közben találtam egy nagyon vicceset. New C ül a fülben Az együttes zeneakadémiát végzett zenészek. Bővebben: link A nyuszikát a nem rég elkövetett balatoni kiruccanásom alkalmával hallottam, és a reakcióm valamiféle sírvaröhögésre hasonlított ahogy visszaemlékszem. Félelmetes a négy fickó.
    Közben az is kiderült számomra, hogy a 2008-as olimpia Beijingben lesz. Jó kis hely. :) Bővebben: link
    Jó kis szél van kint. Egy jó kis viharban jobban lehet, aludni, meg poén nézni a villámokat. Most drukkolok, hogy legyen. Mondjuk az nem nagyon jó azoknak, akik nincsenek ilyenkor otthon. Akkor inkább nem drukkolok, hanem csak simán alszom. :)
    ”Total Liebe maaalibe, iiiin den Wald.” :))

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Jó kis borongós idő. Talán ma nem fogok megsülni, mondjuk azért jövő héten még lehetne egy kis nap, kéne még nyaralni kicsit.
    Fürj is itt tombol, senkire sincs jó hatással a hirtelen időjárás változás. Anyu pl kiborította a kávéját kapásból. Aztán a tejet kitette az asztalra, fél perc múlva az is kiborult. Tök jól nézett ki, ahogy úszik az egész konyha a fehér cucctól. Anyuval szénné röhögtük az agyunkat :D, majd megjegyezte, hogy úgy is fel akart mosni, és ezen kívül ma már nem is hajlandó mást csinálni.
    Hát így kezdődik ez a remek vasárnap reggel. Az Inuyasharól lemaradtam, pedig felkeltem időben, valahogy elkerültük egymást.
    Folytatom a rendrakást a vinyón, meg lecsekkolom, mik jöttek le az éjszaka. Egy Quake3 az biztos lejött, már ki is próbáltam, és hibás volt. :O Pedig gondoltam nekivágok fps-es pályafutásomnak, de akkor ezt halasztom. De hogy fogok így megtanulni fraggelni?! :Y

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Összejöttünk egy páran, megnéztük a Brian életét. Én még sosem láttam, de volt szerencsém egyéb Monty Python műveket, és tetszettek. Ez sem volt rossz, a latin nyelvtanos rész király volt :) Pesze a Fikussz Kukissz vs Fortisszima Fingusz sem volt semmi. Ettünk még sütit. Nagyon finom süti volt, valamilyen diós, és citrommáz volt rajta. Én sütiben nem annyira szeretem a citromot, de ez nagyon jó volt.
    61-es villamossal kellett menni. Már ezer éve nem utaztam ezzel a járattal. Egészen kicsi voltam, amikor a Tarcsay Vilmos utcába jártam magántaulni. Ott volt a sarkon mindig a nemtudom milyen presszó, ahol a szomszédokat forgatták még anno, és ott dolgozott az Alma.
    Azóta eléggé megváltozott a környék. Épült oda az a nagy MOMpark bevásárlócucc, és a szomszédokat sem forgatják többé arrafelé, meg másmerrefelé sem :)
    Odafelé úton kaptam Julcsitól egy képeslapot, amit hajdúszoboszlói nyaralása alkalmával kreált. A „képeslap” többek között őt ábrázolja, ahogy egy labdán ugrálva egy gigantikus fültisztítóval hadonászik. :) Nagyon jó kis rajz. Betettem a szentéjembe a nevető Buddha szobor, és a Mozart Requiem mini partitúra közé.
    Ma volt karaoke zp-ben. Fenébe lemaradtam, na majd legközelebb ;] Még nézek egy kis olimpiát, aztán jól elalszom rajta, közben beugrom az Álomáruházba.



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Voltam OTP-ben. Megnézték nekem, hogy nem töltöttem fel a telefonkártyám. És tényleg. De nem is vontak le, szal a nőci elintézte annyival, hogy biztos valami központi adatbázis hiba volt. Szerintem meg az ATM volt iszonyat hülye, és nem fogta fel mit akarok tőle, és inkább csak rábólintott, majd nem csinált semmit. De így legalább ültem egy órát a bankban teljesen haszontalanul. Bejött egy fickó, aki azt játszotta, hogy telefonál, és felhívott valami nokedli hivatalt, ahol a tarhonyával beszélgetett a vajas galuskáról. Valami tésztamegszállott. Aztán letett és távozott azzal, hogy a felesége is OTP-s, és nem szereti az OTPseket.
    Azért valami haszna azért volt, hogy bent voltam, mer az új személyimet meg lakcímemet lefénymásolták, és bevitték a Mindenható Adatbázisba. Ja és lett pénzem a telefonon… :D
    Apunak írtam egy professzionális önéletrajzot, mostmá rajtam nem múlik, hogy felveszik-e valami jó kis munkahelyre. Reméljük.
    Most Dawnak segítek eligazodni az ETR-ben (Ellenséges Tanulmányi Rendszer) Bővebben: link. Már sikerült felvennie egy csomó jó kis tantárgyat mint pl anatómia meg technikai és extrém sportok.
    És már csak pár órát kell aludni, és jön a buliii! :))
    Addig is…

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    A buli nem vész el, csak átalakul. De mivé?!
    És másnap reggel bekövetkezik a rémálom. Szememet számtalan tüskekén szurkálja szanaszét a reggeli nap fénye, majd kettéhasítja, megadva ezzel a kegyelemdöfést. Menekülés a munkába igyekvő tömeg elől. A buszon az ablak mellett van hely, és betűz a nap. Nincs kedvem napozni, de hamar elmúlik a kellemtelen érzés, és zombi ként meredve magam elé, nyitott szemmel bóbiskolok a megfelelő megálló elérkezéséig. Otthon bevágódom az ágyba, de a diszkosz aranyérem ünneplése megzavarja ezer méter mély álmomat.
    Elbaszott egy nap. Persze jogos a kérdés: Melyik nem az? :(



    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Végül magamhoz tértem azért úgy késő délután felé. Még egészen hasznos dolgokra is képes voltam. Például nekiálltam mosogatni este 10-kor. Ez azért érdekes, mert mostanában kezdtem csak el mosogatni, és rájöttem, hogy egész jó dolog. Persze hosszú távon biztos unalmas, meg nem mindig van annyira mosogathatnékja bárkinek is. Anyu meg is lepődött amikor hazaért. Rögtön az sikerült kiderítenie, hogy nem biztos nem ettem semmit, mer nincs a mosogatóban semmi. De megnyugtattam, hogy ettem, és mosogattam is. Mer „enni kell!”.
    Meg aludni is, különben holnap is ilyen élőhalott leszek.
    Kiválogattam az összes mp3-at, legalábbis azokat, amiket letöltöttem így össze-vissza egyenként, színvonaltalanul :) Mondjuk nem csak én voltam a ludas, mer Orsi „szennyezi” a vinyót folyamatosan minden hülyeséggel. A lényeg, hogy a hónapok óta tartó rendrakás a végéhez közeledik, és utána húdejólesz, mer mindent letörlök, és lesz sok hely. Ja de előbb ki kell íratni a cuccot.
    Mindegy nem írok többet, mer most már nem is emlékszem miket írtam egy sorral ezelőtt, és olyant, mintha ez most egy baromi színvonaltalan bejegyzés lenne. És tényleg.
    Ti is aludjatok néha, és ne számítógépezzetek olyan sokat, mert rossz lesz a szemetek, meg minden, és így fog kinézni az íróasztalotok:

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Meg akartam nézni a Dogmát Bővebben: link, és az istennek nem találtam rendes feliratot hozzá. Pedig volt vagy kettő is, meg utána letöltöttem még egy csomót, de egyik sem volt jó. Nem a lejátszó volt a gáz, mer a többi filmnél működött, csak itt volt elcsúszva. Először csak egy kicsit volt lemaradva, aztán egyszer csak meglódult, és megállíthatatlanul lökte a rizsát. Amikor már úgy egy perccel előrébb járt a felirat, mint a film, akkor kezdett zavarni, hogy nem emlékszem mire is vonatkozott az a mondat :) Mindegy, majd azért még keresek valami rendeset, vagy végszükség esetén megnézem angolul.
    Pedig elég sokáig néztem, és óriási felfedezést tettem, hogy ugyan az a színész játssza benne Metatront, mint a Harry Potterben Piton professzort. Alan Rickman. Tök jófej színész.
    Bővebben: link
    Na majd kitalálok valamit a feliratra, addig nézek olimpiát, vagy valamit.

    [Szerkesztve]

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Kimentünk egy páran Margitszigetre. Egy kis csapat, akikkel Zebegényben voltam kurzuson júliusban. Jó volt velük újra dumálni. Leültünk egy padra, és meséltünk egymásnak, hogy kivel mi történt azóta. Időközben megéheztünk és visszamentünk a nyugatihoz előbb, mert az egyik srácnak indult a vonata. Éppen még elérte, vagyis ő azt hitte, de a vonat még bent állt vagy 10 percig :) Utána elmentünk a Király utcai Pizza Hutba. 2 éve nem voltam ott. Teljesen átváltoztatták belülről, és az árak is jelentősen megnövekedtek. De azért az olaszkolbászos pizzából fogyott bőven.
    Aztán visszamentünk a szigetre, és tovább fárasztottuk egymást. Volt egy srác, aki a bérelhető négykerekű nemtudom biciklivel kétkerekezett, elég jól nyomta. Aztán megvártuk, amíg odaért még egy csaj, aki bejelentkezett, hogy később fog csak jönni. És jött is később, és jól felpörgette a társulatot, mer addigra már elég fáradtak voltunk. De ő egy elég tüzes menyecske, szal a hatás nem maradt el…
    Amikor már kellően hideg volt, akkor elindultunk hazafelé. Még jó időben hazaértem, mert most istentelen vihar van. Akkorákat csattan, mintha kamionokat dobálnának a háztetőről. És a villámok is zsírok :)) Csak nehogy elszáljon a gépem :Y
    Hú de jót fogok aludni, vihar rulez :C

    Zed<-_->

  • Zedisdead

    csendes tag

    Reggel felkelek, sehol senki. A vihar után jó nagy ború. Alone in the Dark százezredik rész :) Aztán megnyitom icukát és látom, hogy mégse. Írt egy barátom, aki mindig meghallgat, ha valami bajom van, és megvigasztal, ha magam alatt vagyok. Most ő érzi kicsit rosszul magát, és rajtam lenne a sor, hogy segítsek. Így hát megragadtam néhány rendelkezésemre álló kommunikácós eszközt, és megpróbáltam tőlem telhetően segíteni. Remélem volt valami haszna, majd meglátjuk :)
    Muszáj megnéznem a Shrek 2-t. Tegnap Erzsiék annyit dumáltak róla, én meg annyira nem voltam képben, hogy már idegesített. De azt tudom hogy Pinoccionak piros női tangája van, vagy valami ilyesmi.
    TexT-BoYnak néhány kép a kedvenc tolltartómról, habár ilyet már úgysem kap sehol, meg nem is nagy szám, csak már általános első óta az enyém :) Aki felismeri, ne röhögjön!

    Zed<-_->

Aktív témák