Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kabar

    senior tag

    válasz rento #10716 üzenetére

    Kicsit félreérthető voltam. Én csak lelkes rajongó vagyok, és mint ilyen, haveroknak szoktam összerakni gombokból (Értsd 8-10000HUF házzal táppal RAM-mal) NAS-okat, szigorúan anyagáron, gari néélkül (csak használt). És raktam ilyen alaplapost is már kettőt is, de volt közöttük D330, D945GCLF, régi cerka.J1900 stb. Nekem eredeti synoim vannak, bár most megint csak egy abból is. Szóval most nincsen D510MO-m, bár falubeli, szóval megtudnám nézni, de tudom, hogy szenvedtem vele én is, de csak a BIOS miatt. Erre ugyanis egy termékösszevonás (support összehúzott két terméket egy BIOS alá) bonyolultabb lett a BIOS-t felnyomni. A jelenlegi legújabbat 0542-t csak akkor tudod felrakni ha a transition BIOS-t már felraktad, azt hiszem az volt a 0400-as verzió, de ahhoz eredetileg már fent kell lennie a 0311-esnek legalább. Tehát a BIOS frissítésed a következő:
    Megnézed most hányasod van. Ha a 0311, akkor fanta. Ha nem akkor azt felnyomod. Ha kész, akkor jön a transition BIOS, a 0400-as. Ha az is kész, akkor már fel tudod tolni a 0542-őt is. És ha minden igaz, akkor már menni fog az UEFI-s boot is. De valahol ezt már legépeltem egyszer, úgy emlékszem, csak azóta már sok lefolyt a torkomon...

    Heuréka! Megtaláltam, az eredeti leírást is. Ott volt a release notesokban.

    [ Szerkesztve ]

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Új hozzászólás Aktív témák