Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boken

    senior tag

    válasz Prof_Entel #2372 üzenetére

    Szia, én az OTP smart bankot használom az megy hiba nélkül.

    Más, Feltettem a dev romot és úgy tűnik hogy meg szűnt a rebootolás.

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

  • boken

    senior tag

    válasz holozis_HUN #2763 üzenetére

    Valószínűleg :)
    KB 20x adtam hozzá és nem fogadja el, a többit elsőre viszi és működik is vele az OTP smart bank is és a képernyő zár is.

    Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

  • boken

    senior tag

    Nálam a legfrissebb RR kb 3 napig működött jól, tegnap a wazze, és a költség számoló adta be a kulcsot, ma a Spotify és az OTP smart bank.
    indításnál felvillannak és sehová tovább. holnap visszateszem az egyel régebbit, az hibátlanul ment.

    Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

  • boken

    senior tag

    válasz holozis_HUN #5527 üzenetére

    Én feltettem ,nagyon tetszet, de nem megy vele az OTP smart bank, így kiesett.

    Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

  • boken

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek a Smart bankos válaszokat, akkor megpróbálom, jelentkezem hogy megy-e. :R :R

    Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

  • boken

    senior tag

    Fel ment az RR, smart bank nem megy, mi az amit tegyék fel mellé hogy menjen ?

    Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

  • Kinsiinoo

    senior tag

    válasz Archttila #7602 üzenetére

    Nem, mindenképpen Note 4X-re való kell rá ha megnézed a kivágásokat vagy pedig eleve ha valahol úgy írják az opciót, hogy Redmi Note 4 Global.

    Általános válaszok visszaolvasás után

    Nem megy a Google Camera, most hívom a 911-et!!!
    Mielőtt kihívod, győződj meg róla, hogy a Camera2 Api-d engedélyezve van.
    Ezt megteheted a megfelelő sor beírásával a build.prop fájlba persist.camera.HAL3.enabled=1. (Csúnya mód)
    Amennyiben systemless módon nyomja valaki (Magisk, Systemless SU) akkor a megfelelő módon nem kell a rendszer módosítania, itt Magisk esetén UPO modulja a megfelelő megoldás.
    Ezen kívül a módosított Google Camerara van szükséged amit itt beszerezhetsz.

    7.8.10 dev visszalépés avagy az oltári typo!
    Hiába, hogy visszalépésnek írja ha Stabilról próbálsz frissíteni, attól még ez frissebb a 8.5nél.

    OTP Smartbank avagy a root ellenes brigád?
    Hát tény, hogy nem csipázza a rendszergazdai jogot semelyik bank app. Viszont a SU és a Magisk is képes elrejteni ezt előle így az alkalmazás vígan használható.

    Sárgul a kijelző mint a fejem mikor hülyeséget írok!(Szebben nem lehet fogalmazni :U )
    A panelt egy olyan ragasztóval ragasztják több modellnél is, és több gyártónál is ami a melegben képes "előjönni" és elszínezni a kijelzőt. Ritka eset és gyakorlatban nem egyszer tűnik el a meleggel együtt. Azonban ha megmaradna szinte bármelyik szerviznél gariztatható.

    Magisk 13.3 + TWRP != MIUI9?
    Ugan olyan gyönyörűen települ mint eddig, ráadásul a 8ról 9re való áttérést is túlélik a telepített modulok és csak a Magisket kell újra flashelni.

    "Mókolás" nélkül használható a gyárilag érkező Note 4 Global?
    Természetesen. Akár Stabillal akár Dev-el érkezik ellátja a napi szolgálatot.
    HA gyanúsnak tűnik a rom számozása, mert a nem megszokott helyek egyikéről érkezett a telefon akkor valószínűleg egy webshoppos hulladék rom van rajta. (Semmi ok a pánikra, nem támad rád este álmodban! :DDD ) Ebben az esetben ha képernyőképet csatolsz segítünk, hogy mivel állsz szemben.

    Ennyire bugos az a "fos" MIUI 9 ?!
    Nem és ne is találgassunk semmi ilyesmit. Ne égessük magunkat a topiklakók között.
    Jelenleg 2 ismert hiba van:
    - Kezdőképernyő nem állítható át
    - Kihangosítás nem hangosít ki hívás alatt

    Furcsa anomáliák vannak 9re való áttérés után!
    - Lehet hibásan töltődött le az update, próbáld reinstallálni.
    - Életbe lépett a Xiaomi együttható, mehet a reinstall.
    - Az alkalmazások leállnak, FC mindenhol. Teljes wipe és tiszta telepítés ajánlott.
    - Nincsenek Google alkalmazások. China dev-et sikerült felraknod a Global helyett. Ha ezzel nincs problémád és nem zavarnak a csirkelábak akkor TWRP alól feltelepíthetsz egy Gapps csomagot és lesznek Google alkalmazásaid.

    Samsung S23 Ultra 12/512

  • micafighter

    nagyúr

    válasz csurgoi #11018 üzenetére

    Ahhoz, hogy menjen az OTPSmart bank:
    1) fel kell rakni a magisk manager app-ot (a play áruházban nincs fent, lentebb van hozzá link)
    2) flashelni kell magát a magisk managert recoveryből (nem a fentebb emlitett appot, hanem a magisk zip-et)
    3) ez után a magisk manager app irni fogja hogy magisk manager telepitve
    4) fel kell rakni a magisk manager safetynet fix-et, amihez be kell lépni ennek a fix-nek a telegram csoportjába, onnan le tudod tölteni mindig az aktuális legfrissebb safetynet fix-et (telóra ehhez kell a telegram app a paly áruházból) magához a csoporthoz lentebb link
    5) ha letöltötted a safetynet fix-et akkor flasheld recoveryből, aztán magisk manager app-nál a modulokban mutatnia kell hogy fent van ez a safetynet fix
    6) magisk manager appban csinálj egy safetynet check-et, ha zöld pipa minden, akkor okés
    7) magisk hide menüben az OTP Smart Bankot jelöld ki

    Én igy csináltam meg, nálam müködik a smartbank app gond nélkül, minden nap használom :)

    Itt találsz linket mindenhez amit fentebb irtam: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Upo #11037 üzenetére

    Épp tegnap kellett ujraraknom a magisket, azért igy irtam mert az app valamiért nem tudta feltelepiteni a magisket, és azt se találtam hova töltötte le, ugyhogy recoveryből tudtam csak felrakni. És a magisk 14el is gond volt nekem az OTP smart bank appal meg a safety nettel, telegram csoportba felneztem és volt uj safetynet fix a 14hez, azt le kellett szednem, azzal már jo volt a safetynet is meg úgy már ment a smartbank app is :)

    Gyakorlatilag épp azt irtam le hogy tegnap hogy csináltam az egészet a magisk v14el.

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz ZS3NI #12951 üzenetére

    Nálam megy a smart bank hibátlanul, szintén magiskel rootolt a telo. Safetynet rendben van? Magisk managerből tudsz inditani egy safetynet check-et.

    (#12952) vipviform a flip tok jó dolog, de az üveget/fóliát nem váltja ki, a kijelző üvege attól még ugyanúgy karcolódni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • BullZeye

    veterán

    Érdekes hibám van. Itthoni wifivel nem jelentkezik be otp smart bank, és Firefoxba nem tudok syncbe bekelemtkezni, időtúllépés hiba.

    4G-vel megy minden. WiFi gyors, 50/30 és 2ms. Wpa2psk, 5ghz

    Ilyennel találkoztál már?

  • BullZeye

    veterán

    válasz crok #35276 üzenetére

    Routerbe beállítottam a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 DNS-t, router és telefonrestart után se működik WIFI-ről smart bank.

    Van ötleted mi lehet még?

  • Fishor

    senior tag

    Sziasztok!

    Olyan gondom van, hogy a gpst használó appok főként pl otp smart bank nagyon hosszú időn keresztül próbálnak belépni mert keresi a gps jelet. Írja is az állapotsorban hogy gps jel keresése. Ez itthon van, ahol nyilván nincs vétel. Be van állítva tudtommal a gps és mobilnet, de akkor miért nem vált a netes jelre, ahelyett hogy percekig keres? Vagy mi befolyásolja ezt? Lehet a google be van letiltva az állandó hely adatok mentése és az lenne a gond? Gogy lehet meggyorsítani a bejelentkezést?

    Üdv: Fishor

  • aRm1n

    aktív tag

    válasz [lAyCsI] #36017 üzenetére

    OTP Smart Bank és Revolut. Mindkettőre be volt állítva a hide a frissítés előtt + a manager hide is, és frissítés után is működött.

    Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

  • crok

    Topikgazda

    Először is: van a mostani kernelekben (stockban és custom-ban is) egy számomra fájó bug.
    A kernelek nem használják a WLAN chip saját MAC címét hanem egy gyakorlatilag random MAC-et használnak.
    Ez nekem - mint hálózatos szakembernek - nem kicsit fáj, ti valószínűleg észre se veszitek, de azért leírtam.
    Egyikben-másikban az értesítő led színe nem állítható, csak fehéren tud menni..
    Szóval.. Android 10-es ROM-ok a teljesség teljes igénye nélkül
    (javarészt inkább csak official build-eket néztem
    mert az unofficial általában elhal egész hamar,
    ami mégis itt van az már a "piacon" van egy ideje):

    MSM Xtended - official, OTA, brutál sok opció, MAC OK, 2018 óta él Mido-ra a ROM, egyelőre nem láttam semmivel összeakadás (kiv. pár apróság, mint pl. pár gördíthető menüt de spec helyen láttam még csak meg a QS tile-ban van Spectrum profil váltó, na az nem megy "körbe" amint elér a game-hez hiába nyomod game marad..), MAC OK

    Pixel Experience - official, szerintem szép, tényleg, MAC OK, GApps included, amúgy minimál, szépen gördül mindenhol

    Descendant - official, szép/látványos, MAC nem OK, GApps included (maintainer-e ugyanaz aki a Pixel Experience-nek is)

    AOSiP - takaros és official, MAC OK, cast riportáltan megy benne (kipróbálni most nem tudom.. de az indiaiak LTE szinten sírnak ha a casting nem megy rendesen)

    AOSiP Derpfest - nagyon aktív a maintainer-je Telegramon! Rengeteg helyen belenyúltak, több a testreszabhatóság is

    TitaniumOS

    Bliss - ez az OS van PC-re is! Ez 4.9-es kernellel van szerelve úgyhogy Kud TWRP fog kelleni hozzá.

    Corvus OS

    PixyOS - nem rossz, szerintem egyszerű mint egy faék - a MAC jó alapból de SELinux Permissive.. csak fehér az értesítő led, nincs Xiaomi Parts..

    SuperiorOS

    AncientOS
    AEX 7.1 unofficial - a maintainer elvileg jelentkezett a régi maintainer helyett.. nem tudom lesz-e belőle valami hogy elfogadják vagy sem.. mindenesetre a régit már menesztették inaktivitás miatt, ez biztos.

    Project Sakura - az csinálja aki az AEX 7.1 unofficial-t is, Lineage alapú

    OmniROM - nekem nagy kedvencem az OmniSwitch (saját feladatkezelője) miatt, csináltam is belőle Magisk modult Pie alá.. ha valaki kipróbálná.

    HavocOS - ugyanaz a maintainer-e aki most az MSM Xtended-nek is (ugye ott régen volt egy kis fiaskó, hogy egy maintainer-t kitettek mert össze-vissza "kangolt" mindent)

    crDroid - szokásos crDroid minőség egyébként, a maintainer csere miatt viszont egyelőre SELinux Permissive..
    LuisROM Android 10 - átállt crDroid V6.x alapra mivel anno az RR leállt

    LineageOS 17.1 Unofficial - újabban két build is készül: egy 3.18 és egy 4.9-es kernelre épülő

    Syberia - nagy visszatérő!! Új maintainer.

    RevengeOS

    Bootleggers

    De annyi meg annyi van belőlük még..

    A legtöbbe bekerült az "új" Xiaomi parts, Dirac-al (van, amiből kivették, nem volt nagyon megbízható) meg RGB/KCAL beállításokkal, vibráció és mikrofon előerősítés állítással root nélkül magából a Xiaomi parts appból (van egy FPS lebegő widget is :D )
    A legtöbbe bekerült a Smart charging is alapból - be tudod állítani meddig töltsön (hány %-ig) és honnan kezdje el megint a töltést.
    A legtöbbe bekerült az Android 10 féle helyzetbeállítás, miszerint nincs már akkukímélő mód (csak cellainfo + WLAN scan + BT scan) hanem csak vagy be van kapcsolva és mindent néz vagy ki van kapcsolva..
    Ahogy nézem a tárcsázóban az *#*#INFO#*#* alatt levő telefon titkos menüben mostmár kiválasztható, hogy melyik SIM beállításait akarjuk állítgatni (eddig ugy nem lehetett csak a SIM 1-et).

    MIUI alapú portok: SELinux permissive szerintem kivétel nélkül mindnél (a portolás miatt), banki appokat összehozni nem igazán egyszerű (egyes esetekben egyenesen lehetetlen, külön kérik is páran hogy minden létező trükköt osszanak meg az emberek bankonként ha találnak valamit..), egyes portokban nem megy a hardvergombsor alul csak egy elég (véleményem szerint kókány) Magisk modul megoldással amit még én raktam össze modul formába és sose ajánlottam a srácoknak hogy használják csak mint elvi megoldást / workaround-ot dobtam be - de mégis megmaradt mint "megoldás", mert kevés ember használja, általában átállnak a teljes képernyős kézmozdulatos megoldásra.. Azokban a portokban nincs gond a hw gombokkal amik a Mi Note 3-ról portoltak (Zhou Sien- csinált pl. ilyet) de ami MI6x-ről, Redmi Note 5 Pro-ról van portolva abban pl. egyikben se megy normálisan.. Mi Note 3-ról úgy emlékszem OK. Van vagy 5..6 ember aki mostanában csinál ilyet de inkább csak 3 ember van akinek a munkája a magyar nyelv miatt (meg a bugok miatt..) szóba kerül: Siddharth Sarkar (kb. havonta frissülő, Telegramon közzétett) és az Akib (kb. hetente frissülő, Telegramon közzétett) meg a Zhou Sien féle Xiaomi.EU alapúakat (random frissülő, Telegramon közzétett) mondanám hogy esetleg ha valakinek mindenképp MIUI kell.. Valamint ami nem Xiaomi.EU-ról van portolva abban nincs magyar nyelv, pl. a MIUITR-ben összesen egy jó maroknyi nyelv van az angol+törökön kívül meg pl. a MiRoom-okban az angol-oroszon kívül - és természetesen magyar az pont nincs. (Nekem nem kell, én kizárólag angolul használok mindent de gondolom ez kizáró ok lehet sokaknak. Említjető a Budi Debrik féle MIUI NSA is, meg a MIUITR-t is írtam fentebb, de mivel tényleg kb. egy marék nyelv van benne szerintem nem az igazi.)

    Nem MIUI és nem is tisztán AOSP/LOS ROM-ok: OxygenOS (OOS), NitrogenOS, HidrogenOS (H2OS).. hát aki gondolja próbálja ki, erre már se erőm se időm, a srácoknak egész sokat segítek, lelkesek meg minden, az OS-ek elég jól is néznek ki de portok, banki appok a SELinux permissive miatt (a hanyagul megírt profilok miatt, meg pár egyéb dolog miatt) sose lesznek jók 100%.

    OxygenOS

    Kernelek (aktívak):
    Clarity

    Ethereal
    Underground
    PureCAFx (Igen, a mostani legfrissebbnek a neve el van írva.. a 0605 igazából 0506, látszik a feltöltés dátumából is)
    Orokin

    De ezekből is annyi van.. most még 4.9-et nem mondanék.. várjunk még kicsit..

    És a végére egy recovery: KudProject's Unofficial TWRP 3.3.1-3

    Valószínűleg ezzel fog majd felmenni a legtöbb (ha nem mind..) 4.9-es kerneles ROM.
    Ha csak 3.18-as kerneles ROM-ra kell akkor egyelőre azt ajánlja hogy használd a 3.3.1-1-et, ha 4.9-et is akarsz vele flash-elni akkor 3.3.1-3 meg majd jönnek úgyis frissítések..

    A Tech Office Youtube csatorna Redmi Note 4 videoi közt mindre van szerintem példavideo hogy hogy néz ki, ezért nem csináltam se külön linkeket se külön screenshot-okat - csak kapcsold ki a hangot.. mert ugyan minden leírt dolog angol.. de minden kiejtett szó hindi..

    10-es ROM-ok közül én nem nagyon érzem hogy egyik is többet adna mint amit most kaphatok Pie-on (vagy Oreo-n amúgy..).

    Általánosságban igaz, hogy minél több a testreszabhatóság annál nagyobb a valószínűsége hogy összeakadnak a dolgok.. annál nagyobb a valószínűsége, hogy a SELinux se lesz enforced.

    Az MSM XTended-ben nagyon nagyon sok testreszabhatóság van de egyelőre nem akadt úgy nagyon össze semmi.

    A lista nem jobbtól megy rosszabb felé - de az első négyet szerintem már lehet ajánlani, nem is rosszak.

Új hozzászólás Aktív témák