Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RudY

    addikt

    válasz Micsurin #29100 üzenetére

    A beépített akkut nehéz volt ennyiből kitalálni, de ha beviszed a töltőt minden mellékinfó nélkül, elvileg cserélik, mivel garis. :F

    A villám nem egyszerű dolog, a gyenge mellékágai is okozhatnak tréfás dolgokat. Nálam elvitt pár éve egy HP laptopot, látszólag. Viharos, villámos időben egy halk sercenés és pici szikra volt, majd se kép, se hang egy közeli becsapódás után, ami a szomszédnál több kárt okozott. 10 bekapcsolási kísérletből 1-2 alkalommal indult be, de teljesen random ki is kapcsolt, mindentől függetlenül. HP szervíz szerint alaplap csere, de máshol sem tudtak vele boldogulni, így inkább lemondtam róla hosszas kísérletezés után és beszereztem egy másikat, mert nagyon sűrgősen kellett. Jó fél év múlva egy kőkocka kollégámmal valahogy szóba került a téma, elmondás alapján már sejtette a hibát. Bevittem, 3 perc alatt kikapta a wi-fi modult...és a laptop működött hibátlanul, ezt qrta csak meg a feszkó, azóta is ezt használja a fiam. :K
    Ezután már beüzemelésre kerültek villámvédett elosztók, szünetmentesek védenek mindent (pc-k, konzolok, tv-k), amúgy is elég retek a kertvárosi hálózat. Sok a váratlan kimaradás, főleg az ilyen viharos időkben, de a pillanatnyiak is észrevehetők, amikor felcsippanak egy kicsit a szünetmentesek. Ez se tutibiztos garancia, de legalább valamennyire nyugi van.

Új hozzászólás Aktív témák