Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K6000

    tag

    Emberek ez milyen mod? Az ellenség 5 percen keresztül hiába lőtte azután áthúzták a zászlót és vesztettünk. Sajnos az anyázós kommentekről nem csináltam képernyőképet :D
    Az MK. III egyébként az első kb. 5 perc után már nem mozdult...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    Én is beszabadultam a kicsik közé ;]
    Sajnos az utolsó meglógott, és már nem lett volna idő megkeresni. A 4 kill után jöttek az első cheat megjegyzések, a 6 kill után már a saját csapatom is ellenem szurkolt a 8 kill után meg átment az egész csata szánalmas kergetőzésbe.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    Az MM elmélethez adalék:

    Mert ugye 5 arty több mint a 4. Hoztuk is a csatát... (az pedig csak urban legend, hogy 1 csatába nem rak be az MM 4 arty-nál többet)

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz jahrn #1147 üzenetére

    Mert a 4 is sok, az 5 meg nagy *****. Az elején gyorsan kiesett az AMX105 a mi SU-8 emberünk vagy ráérzett, vagy látott egy fát kidőlni, de gyakorlatilag vakon kikapta. A másik három az első spotting után hullott el. A csata nagyobb részében gyakorlatilag agyaggalamb lövészet volt. Hárman-négyen lőttünk egy ellenséges tankot. A többsége úgy hullott el hogy gyakorlatilag csak az a spotting után kapott pontot amit ez őt felfedező tank után kapott. (lőni már nem volt esélye) A lőszerem fele pedig gyakorlatilag kiégett tankokba csapódott, mert tüzeltem és mire odaért a töltény addigra kilőtték...

    Gyakorlatilag értelme nincs, megöli a játékot ekkora különbséggel nem nagy élmény játszani sem a vesztesek oldalán (néhány perc alatt gyakorlatilag lövés - játék nélkül meghalni), sem a győztesek oldalán (akkor inkább játszom valami single player FPS játékot, ott is van ilyen M.I.)

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz AlexWolf #1506 üzenetére

    Remélem mind a 2 oldalra ugyanannyi arty-t tesz ezentúl. Mert eddig csak akkor volt vicces ha nálunk volt a több :) És remélem kezdenek valamit a szakaszba hoz magával egy T8-as tank egy T1 vagy T2 szintű tankot problémával is ami szintén csak úgy poén ha a pirosaknál fordul elő...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz emre #1766 üzenetére

    Pedig a Grille az nagy királyság a nagy ágyúval. A T5 Churchill III meg a Churchill I a kedvenc célpontom az első pofon után már vánszorognak is a legközelebbi kavics felé. Persze a célkereszt már rég a fedezék előtt van és arra vár, hogy szűküljön, meg a srácok betöltsék a skulót (töltésgyorsítás kötelező). Szegény meg mire fellélegezne, hogy végre itt a fedezék és megúsztam, már úton van a második (kegyelemdöfés).
    A Grille-nél már csak a Hummel a legélvezetesebb arty végre nem olyan szűk a lövegkitérés, a nagyobb (T7 csatától felfelé) csatában meg már nem olyan gyors a tempó van idő a célpont kiválasztására. Itt azért már egy 950 HP puszi még a nagyobb tankoknak is élmény. A med és light tankok meg ha túl is élik (mázli kell hozzá) a csata hátralévő részét egy fedezék, vagy egy bokor mögött töltik :K

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Djuree #1784 üzenetére

    Való igaz, nekem is vagy 100 alatt sebez (kicsit pontosabban) vagy 800 felett (nekem szinte minden csatában elő szokott fordulni 1 lövéses kill). Én a T-150 heavy-vel szoktam úgy járni, hogy a Hummel 1 lövésre kiszed. Nem emlékszem, hogy ezzel a tankkal lett volna valaha is második esélyem, pedig fedezéktől-fedezékig megyek.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Csabi04 #1977 üzenetére

    És a német TD JagPz IV mi a rákért maradt ki a listából??

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Angel1981 #2007 üzenetére

    A T-150 az nekem küzdelmes (még vagy 3-4 hétig az is lesz) ha nincs arty akkor rendben van, jönnek is az xp-k. Ha viszont arty van a pályán az valahogy mindig megtalál és akkor bukó van, mert igen ritka, hogy az első találatot túlélem. A többi heavy tankkal nem tapasztalom ezt (gyakori a második esély) ezzel meg folyton így járok :(

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    A hét végén megdőlt az eddigi legnagyobb 1 találatra a legnagyobb sebzés rekordom.
    Hummel sikerült, 1188 HP (lőszer rekesz) találatot bevinni egy PzKpfw VI Tiger (P) tankba. A torony tetejét találtam el a löveg felett, túlélte de a csata végéig nem jött elő :D

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz #35692544 #4706 üzenetére

    Tudod igazad van! Én a csaták 20%-át arty-val játszom. Orosz ágon nincs gond, ott az ágyúk kicsit sebeznek, van idő eljutni a következő fedezékig. A német ág, az igazi istencsapása 8.6-ig a Grille artyval Tier 5-6 csatákban igen sok vele az 1 lövéses kill, annak ellenére, hogy igen szűk az ágyú kitérés (T7-8 csatában minid van második esély). Murovankán meg Prokhorovkán aki lassú az ki fogják lőni T5-6 csatában. A másik kedvenc a Hummel. Tier 7-9 csatában csak annyi az esély, hogy a saját arty vagy egy gyors light tank kilövi. Ha 1 csatában 4 vagy több arty van akkor a lassú Heavy fedezékben marad, és bízik a csapatban. Ha a csapat béna akkor ebben a felállásban jó eséllyel kill nélkül meghalunk átlag 3 percen belül. Ezt lehet szépíteni, vagy taktikára hivatkozni meg emlegetni néhány szerencsés kivételt de a tények adottak a következő verzióig. Az én szerencsés találatom egyébként ritka, és ha csak 1 vagy 2 arty van egy Murovanka vagy Prokhorovka pályán akkor az bőven játszható. 2 artys felállásban sok célpont és a jelölés esetén én már állok is át másik célpontra, még akkor is ha tudom, hogy T8 vagy T9 Heavy tanknak kell 2-3 találat. Ebben az esetben a csapat segítése a fő célom! Ha sok a farkas (4-5 arty) és kevés a vad akkor a jelölt tankon marad a célkereszt, és Heavy tanknál próbálom úgy időzíteni, hogy a második lövés az én találatom legyen. TD vagy med esetében jelölésnél azonnal új célpont!

    A másik oldalról sajnos ugyanúgy szívok, mint te. Alacsony Tier-ben csak a csapatban vagy a szerencsében lehet bízni, hogy hátha nem én vagyok a célkeresztben. Ideális célpontok a nagyon lassú és 1 lövéssel kilőhető harckocsik. Nálam ez Hummel esetében: T1 Heavy (ez mit keres T7 csatában), M6, Churchill I, Churchill VII (2 személyes kedvenc célpontom), BDR G1B, Churchill III, KV-1, KV-2, T-150. TD vagy med esetében minden...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz AlexWolf #4719 üzenetére

    Az én tapasztalatom más. (vagy másképpen játszom) A célkereszt valóban szétugrik, de én nem is követem végig a Heavy tankot. látom honnan indul, és az irányából látom melyik fedezék felé megy. A célkereszt a fedezék bejáratánál van, és szűkül! A tank riszálhat ahogy akar, gyorsulhat - lassulhat, nem a fedezékig tartó út alatt lövök rá! Amikor a fedezék közelében van az esetek 90%-ban nyíl egyenesen maximális sebességgel halad, én meg küldöm is a csomagot. A kiszámítás meg nem gond Quake III-n nevelkedtem, a Rocket launcher pedig alap fegyver. A gépi ellenfelek gyakorlatilag mindegyike, a játékosoknak pedig a többsége a Health pack, Red Armor vagy az istenkirály Quad Damage felé rohan. Nem a játékosokat kell lőni a Rocket launcher fegyverrel, hanem a felvehető tárgyakat úgy, hogy közel egyszerre érjenek mondjuk a Quad Damage-hez. Igen a Quad Damage most a szikla közvetlen bejárata, és az ellenfelek többsége sem intelligensebb mint Bitterman, vagy Phobos nightmare fokozaton.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz jahrn #5071 üzenetére

    Akkor a héten nekem nem lesz meg vele a Tank Ász :D
    Gratulálok szép volt!

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz GrooveHero #6195 üzenetére

    Nekem is az egyik kedvencem. Sokat megyek vele mert az utolsó tank a sorban amivel lehet keresni. Lőszer baromi olcsó és tudja ugyanazt a pent mint a nagyok, (szerintem várható hogy a jövőben ennek a lőszernek az árát is megemelik 1000 ezüst fölé). A páncélzata brutális, messziről az orosz nagy tankok is pattannak (sokszor közelről is ;] ) az ágyú pontos és gyakorlatilag mindent átüt. Én szakaszban IS-3 tankokkal szoktam együtt menni vele és a kis sebzést leszámítva bőven egyenrangú (bizonyos helyzetekben meg sokkal jobb) a többi T8 tanknál. Nem is értem miért lett ez T7 tank...

    Van egy bevált taktikánk amiben nekem jut a főszerep :) El Halluf szélén a pofozkodóban megyek előre pajzsnak, persze tisztességes távolságban maradok a hely fordulópontjától. A hülye szög miatt (beforgatom, + az emelkedő szöge) csak minden 4-5 találat jön át a páncélon meg az IS-7 től is! Ahhoz, hogy a tornyot is tudja lőni az ellenfél neki jobban ki kell jönni ami tuti bukta mert egyből 3-4 ágyú lövi. Ennek ellenére 1x mindenki megpróbálja a tornyomat meglőni (ami minden esetben sikerül is) amihez annyira kijön, hogy megkapja a maga 800 - 900 HP-s pofonját (a 2db IS-3 lövi ami 2x 350-400HP körül + az én 200HP sebzésem) az eredmény az, hogy többet nem jön elő. Az esetek többségében nem is lőnek rám ez után még akkor sem ha látszik a 200 -as front páncélzatom széle (ami az említett hülye szög miatt gyakorlatilag csak nagy mázlival lőhető át). A csata szokásos menete ettől a ponttól kezdve változó. Ha az ellenfél nem IQ bajnok akkor még 1x próbálkozik és fedezék lesz a roncsából. Ha átlagos vagy a feletti játékos akkor vár, nem pazarolja a méregdrága lőszert és mivel mi sem megyünk feljebb ezen az oldalon egy kelleme 6-7 perces relax veszi kezdetét. Innentől általában az arty szokta itt eldönteni ezt a csatát. Ha a mi csapatunk az ügyesebb akkor az arty úgy helyezkedik, hogy be tudja lőni az ekkor már a falra tapadt ellenséget. Ha az ellenfél az ügyesebb akkor átjön az ő arty tankjuk a pálya ezen felére és minket tart tűz alatt.
    A taktika 2-3 bátor ellenfélig működik akik beáldozzák magukat nekem ugyanis közel annyi HP-m van mint a szakaszban levő IS-3 tankoknak, és a torony minden nehézség nélkül átlőhető.

    Próbáltunk cserélni is de az IS-3 nak sajnos pont rossz szögben van a front páncélzata és ebben a szögben a 120-as páncél gyakorlatilag minden lövést átenged. Viszont a Tigris P ezen a helyen ezzel a taktikával jól használható.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Angel1981 #6210 üzenetére

    Ha az AT-15A TD-re gondoltál akkor el kell keserítselek, egy nagyon vacak tank. Hagyományosan lassú (sőt rettentően lassú) és gyakorlatilag még a kezdő NooB-ok is átlövik, mert minden marha minden tanknak a közepét lövi. Ennek a szerencsétlennek meg pont a közepe, vagyis az ágyú környéke a második leggyengébb része. Gyakorlatilag mindenki ott lövi. Ha meg legalább átlagos játékos, akkor meg megkerüli hogy ne is tudjon visszalőni, és ez a manőver a legtöbb tankkal könnyedén sikerül is annyira lassan fordul.
    Kevés pénzt lehet vele keresni, mert TD és azoknak a negatív szorzó miatt nevesebb jár. (Ha lehet hinni a szóbeszédnek akkor ez változni fog)

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz atis123 #6234 üzenetére

    Én a Tiger P tankot használom. Mivel jelenleg csak T7 tankom van a többieknek meg T8-T9 így a sima Tiger eleve kiesett a lehetőségek közül. A Tiger P sokkal keményebb, szakaszba jobban használható mert engem a nagyobb tier csatákba szokott dobni (a szakasztársak miatt) amit a sima Tiger nem bírna. Lassabbnak lassabb de tier 8-10 csaták már nem olyan pörgősek, ha oda kerülsz akkor látni fogod, hogy a csaták menete jóval lassabb van idő mindenre, odaérni a fontosabb helyekre, megtervezni (átgondolni) az útvonalat.
    Ha gyorsabb tempó kell akkor a sima Tiger is lassú lesz, válasz inkább egy jó med tankot. Nagy ágyú a magasabb csatákba is sebez a lomha nagy tankok között meg olyan gyors vagy hogy F1 pilótát kell raknod a tank sofőrjének hogy a sok lassan araszoló betonkockát kerülgetni tudd :D
    Ha viszont Tiger II a cél akkor nincs mese ezt kell választani. Meg kell tanulni minden pályán hol a fedezék, ha szakaszban vagy akkor egy kicsit könnyebb de alapvetően sokkal küzdelmesebb játszani a Tiger tankkal mint a Tiger P-vel. Az előbbinél nem fér bele egy hibás döntés, a Tiger P esetében igen. Legalább is az én tapasztalatom az, hogy mindig kapok második esélyt (mert nem ütött át) és bár jóval ritkábban de előfordul egy harmadik esély is.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Antonius1978 #6259 üzenetére

    A másképpen megyek fel. A kanyar bejáratával gyakorlatilag merőlegesen, tehát nem a hegy oldalához simulva azt követve. És azért lövi a bal oldali vezetőnyílást mert egyrészt megörül neki, másrészt ez sokkal hamarabb látszik mint a torony ami azért egy kicsit hátrébb van, ráadásul ekkor még csak a torony bal szélét látja a parancsnoki kupola meg részben takarva van mivel egy kb. 30 fokos emelkedőn vagyok, másrészt ott van az ágyú csöve mint zavaró tényező. :)
    Nem fog jobban kijönni, hogy rálásson a toronyra, mert itt +2 pixellel jobban többet mutatsz magadból már lőnek is :D A torony meg még legalább 10 pixel múlva lesz látható...
    Egy gyakorló csatára ma este 20:00 után ráérek, az én wot-os nevem is ugyanaz mit a PH-s :K

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    Antonius1978 forumtársal mentünk 2 csatát szakaszban. Mind a 2 csatát hoztuk, az elsőt kicsit elóvatoskodtam, de a másodikban megmutatta a Tiger P, hogy meg tud fordítani egy vesztes csatát! Még egyszer köszönöm nekik a jó játékot, és remélem lesz még alkalom egy kis tigrisfog villantásra ;)

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    "A tankok specifikációinál mindig törekednek a történelemhűségre, a játékmenetnél nem."
    Valaki meg tudná nekem mondani mit keres a Valentine II tankon az-az ágyú? Amit az oroszok kaptak azon 57-мм ágyú volt. Létezett még 40-мм ágyúval és 75-мм ágyúval szerelt verzió. De hogy honnan jött ez a 45 mm ágyú az számomra rejtély.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    A minden tank kilőhető történetre egy remek saját példa. Hetzer ami a legtöbb kezdő és átlagos játékosnak mumusa. Félnek tőle és megy a siránkozás, hogy kilőhetetlen. Hát kérem még egy T2 Light tankkal is ki tudtam lőni a héten ami tier II besorolású az ágyúja csak 30mm páncélt üt át, és mid összesen 12 HP sebzéssel rendelkezik. Így 22 találat kellett egy egészséges Hetzer elpusztításához :C
    Ha nekem sikerült ezzel a kis sz**** akkor szerintem a nagyobb tier tankokkal mindenkinek sikerülni fog. Nem kell sokat vacakolni vele rá kell rontani, leláncolni és addig ütni amíg mozog...

    Hajrá, nem meghátrálni ha meglátjátok, nem elbizonytalanodni, nem rettegni tőle, és főleg nem szemtől szemben leállni vele kakaskodni, mert abból csak baj lesz...

    [ Szerkesztve ]

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz vhw #6482 üzenetére

    Köszönöm az ismertetőt. Már csak azt nem értem a játékban miért nem azt írják, hogy én egy szovjet 45-ös csővel szerelt Valentine prototípust vezetek.
    Amúgy szánalom 1db orosz prototípust berakni a játékba úgy, hogy az orosz hadsereg több mint 3000 Valentine tankot vásárolt és használt. Én mostantól hiányolom az orosz ágon a Valentine tankot amit az orosz hadsereg széles körben használt és igenis helye van a wot-ban is.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Djuree #7015 üzenetére

    Háááát te tudod. Nekem a Tiger P tankkal különösebb probléma nélkül sikerült (rajta volt a halál listámon) kilőnöm. Igaz kis ágyú volt rajta, és mire oda értem hozzá 2 lövést leadott rám, a másodikat a toronyba kaptam ami át is ütött. Én a láncát lőttem ami olyan brutális felület, hogy nehéz nem eltalálni :D . Őrült tempóval mellé értem (mint egy reumás csiga) és éppen megjavították az emberei a lánctalpat mire a hátába kerültem és kapott még 1 lánc lövést. Ettől a pillanattól minden második lövés a láncot érte, hogy nem mozogjon. Képzelheted micsoda hosszú szenvedést okoztam egy ekkora dögnek révén csak 200-220 HP-t veszek le minden seggbelövéskor. Mondtam is a szakasztársaknak, hogy hozzá ne merjenek érni mert ez az prédám és nem szerencsés dolog egy tigrist zavarni amikor éppen az áldozatát marcangolja :D

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Mottie #7034 üzenetére

    Hát nem sűrűn :D Hetek óta készülök egeret etetni a tigrissel, de sajnos nagyon ritka. Ha olyan csatába kerülök ahol van akkor meg elérhetetlenül messze van, és kilövi más (sajnos sokan vadásszák ez a tankot). Eddig 1 alkalom adódott, hogy rá tudtam lőni de mind a 2 lövés lepattant, 160-180 méterre volt tőlem és már vagy 4 tank lőtte minden irányból. A szakasz rajtam kívül 2db IS-3 tankból áll és ritkán kerülünk tier 10 csatába. Remélem leszek olyan mázlista, hogy a közelben leszek mikor egy ilyen nagy tank a haláltusáját vívja és én is beleharaphatok egyet kettőt...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz jano_77 #7392 üzenetére

    Támogatom az ötletet, nekem is közel 30 tankom van és örülnék valamiféle csoportosítási lehetőségnek. Tier szerinti nagyon jó lenne...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    World of Tanks 2050 Arany és 1 hónap Prémium kódot vennék, privát üzenetben lehet zaklatni...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    Sziasztok!
    Néhány kérdés amire eddig nem kaptam választ!
    105 leFH18B2 prém arty. Most fél áron van, gondolkozom rajta de valami a wg ezzel is variálna. Kérdés, hogy mit milyen irányba? Lesz erre is valami visszavásárlási akció mint a SP-re?
    Wespe lesz? Nem lesz? Ha igen melyik tier? Ha nem lesz akkor mi fog történni ha a garázsomban áll egy ilyen tank?

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz L4mie #8736 üzenetére

    The changes for the T26E4 SuperPershing will not arrive in time for the 8.6 Update, but when we've finished tinkering it'll once again become available. Which update that will occur in has yet to be determined. Most of the changes will center around altering the armor angles of the frontal plates, and an exact list of the changes will be provided in a future article. Owners of the T26E4 SuperPershing, who purchased the vehicle prior to the changes, will have the opportunity to sell it for the full retail price in Gold (7,200).

    Aki úgy érzi, hogy a WG átverte (negatív irányba változik a tank) az visszakapja a T26E4 SuperPershing árát (7200 Gold). Kérdés tehát ha valaki már megvette a 105 leFH18B2 tankot és jogosan gondolja azt, hogy a WG nyaljon el egy fagyit mivel a tier 4 tankja ezentúl tier 5 szintű lesz. Persze a tankon csak a besorolás változik más nem ami igen nagy ki*** azokkal szemben akik pont ezért fizettek. Tehát vajon vissza jár-e az 1500 Gold a 105 leFH18B2 tulajoknak, ha eladják a tankjukat...

    Bejelentés

    [ Szerkesztve ]

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz káen #8742 üzenetére

    Owners of the T26E4 SuperPershing, who purchased the vehicle prior to the changes, will have the opportunity to sell it for the full retail price in Gold (7,200).

    T26E4 SuperPershing tulajok úgy tűnik visszakapják (ontosabban visszavásárolják tőlük)

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Angel1981 #8747 üzenetére

    Az AMX 105 besorolása viszont marad tier 4. Nem látom értelmét a 105 leFH18B2 tank tier 5 besorolásának. Hacsak mást nem változtatnak rajta. Ezért kérdeztem az első hozzászólásomban azt ki mit tud erről a tankról mi változik...

    P.S: Önmagában csak a tier változtatásnak mi értelme van, ha sem az MM sem a stat nem változik?

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Pete55555 #9083 üzenetére

    Én egy fontos dolog miatt választottam a KV-1 tankot a T1 tankkal szemben. A T1 sokkal nagyobb célpont! Olyan magas, hogy a kövek, fedezékek nem takarják, a sivatagi pályák igazi rémálom. A noob kemper bajnokok pedig már messziről inkább a T1-et lövik mint a KV-t. ami előny, mert egy KV-1 jól el tud bújni a T1 mögött :K
    Egy bombatölcsérben a KV-1 jól elvan csak a torony látszik, a T1 meg belehuppan és a frontpáncéljának pont a leggyengébb része még bőven kilátszik :O

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    A tegnapi napom katasztrófa volt, 25 csatát mentem és csak 1x sikerült győzelemmel zárni a csatát. Bárhova mentem a top tier tankok között volt minimum 1-2 arty :Y
    Tier 8 tankkal indítottam, a végén már kínomban T1 Cunningham tankkal mentem 2 kört hátha. Mind a 2 körben tier 2 csatába rakott, és mind a 2 körben volt 3 arty, és mind a kétszer Renault FT 75 BS szedett ki 1 lövéssel. Ami nem is csoda mivel nekem csak 10mm páncélzatom van és csak 115 Hp-m. Nem gond ezután legalább az első 20-30 csatát is végig fogják ****** a most kezdő játékosok, és mire szintet lépnének már törölni is fogják az egész ***** a ********* a gépükről.
    Gondoltam ha ilyen sokan tolják az artykat hát akkor én is beszállok 1-2 csata erejéig kigurultam a garázsból a G.W. Panther tankommal és már az első 2 perc után tudtam döbbenetesen sz***** lett az egyik kedvenc tankom. A nagyobb töltésidővel együtt tudnék élni, a nagyobb szórásképpel is, de ennek a tanknak pont az a lényege, hogy forog a tornya! Eddig a szóráskép csak akkor ugrott szét teljesen ha a tank is mozdult. Ha csak a torony fordult akkor csak kis mértékben ugrott szét a szórásképet jelölő célkereszt. Most gyakorlatilag mindegy, hogy csak a tornyot forgatom, vagy az egész tankot a szóráskép ugyanakkorára ugrik :Y

    P.S: Elvették a gold lőszeremet, (nem figyeltem oda és valóban aranyért vettem, nem állítottam át ezüstre figyelmetlenség miatt) és a WG nem aranyban térítette vissza hanem ezüstben WTF?

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz csapee #10244 üzenetére

    Az 1000 körüli érték a noobmeter szerint átlagos (engem is ide sorol) de szerintem bőven a gáz kategória. Az 1400 - 1500 felett már szerintem lehet vele számolni, ennek kellene lenni az átlagosnak. A mi kategóriánk (1000) még a tank elejét tolja ki az utca sarkán, csak az első bekapott seggbe lövés után néz rá a térképre, hogy mi a **** és bizony csak az első - második szemből érkező találat után sikerül megtalálni a helyes beforgatási szöget. Viszont már nagy vonalakban tudjuk (1000) melyik pályán melyik tankkal merre érdemes menni, automatikusan töltjük be a prémium lőszert ha meglátjuk a célkeresztben a nehezen leküzdhető tankokat, és megvan már az a 40-60db tank amit szeretünk lőni meg az is, hogy ezeken a tankokon hova szeretünk lőni.
    Ezek a pozitívumok elegek az 1000 körüli wn6-7 hez, de bőven kevés még az átlagos szinthez is. És igaz ez úgy is, hogy van már egy rakat TOP GUN medálunk, meg néhány tankunk amivel elértük a tank ászt mert ezeket csak igen szerencsés helyzetben sikerült összehozni úgy, hogy megfelelően jött ki a lépés. Sikerült szakaszban mennem 1-2 igen jó játékossal, és mondhatom fényévekkel le vagyok maradva, egy top gun vesztes csatában is simán megvan, és úgy hogy, tier 7 tankkal a 6-7 kill mellett 3000 - 4000 sebzés érték áll! Meg nem csak akkor jön össze ha top tier tankkal van a csatában...
    Sajnos igazán pro játékossal még nem sikerült szakaszban menni, de szerintem lépést sem tudnék tartani vele.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Kean_Sorbo #10948 üzenetére

    Szó szerint ez az én véleményem is. Vasárnapig küzdöttem hátha rájövök, hogy hogyan is kellene használni, de feladtam. A garázsomban marad a következő javításig, hátha történik valami, ha nem akkor eladom a többivel együtt...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Enzolord #10962 üzenetére

    Ez így van! Azzal egészíteném ki, hogy ne kövesd el az én hibámat. Először a sima Tiger tankot fejleszd, használd és azzal tanulj meg játszani. Ha megy akkor jöhet a Tiger P. Én sajnos fordítva csináltam (sajnos nem hallgattam a tapasztalt játékosokra) és amikor a síma Tiger tankkal játszottam mindig a Tiger P stílusát akartam játszani, aminek minden az lett a következménye, hogy esetben hatalmas lángok csaptak ki a tankomból. Egyszerűen nem tudtam megbarátkozni a sima Tiger tankkal, de muszáj volt mert sok-sok csata, és még több tűzoltás után sikerült elérni a Tiger II tankot. Igen nagy örömmel adtam túl rajta, a Tiger P meg még a mai napig megvan, és ha már végképp nem bírom elviselni a sok idiótát, előveszem és összegyűjtök vele 2000-3000 lehetséges sebzést. BIA is megvan már vele, a pontosság, az átütés, és a tűzgyorsaság bőven kárpótol a lassúságért, és az orosz ágon jellemző nagy sebzés hiányáért.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz atis123 #11482 üzenetére

    Fényévekkel jobb a Tiger II mint a sima Tiger. Amikor átültem az igazi megváltás volt. A front páncél beforgatva a tier 8 egyik legjobbja. Ha még alap a torony akkor kötelező azt lőni, ha már a keményebb akkor nincs mese oldalába kell kerülni. A torony kupoláját mint gyenge pontot orosz tankokkal nem is próbálom, mert nagyrészt fölé megy a skuló én meg papír vagyok, ami nem jó. Amcsi, brit, vagy német tankkal nagyobbak az esélyek (pontos vagy gyorsan lő sokat) ha a Tiger II noob játékos és csak áll mint az a **** a lakodalomban akkor kupola, gépágyú, leküzdhető szemből is viszonylag könnyedén. Ha a Tiger II legalább közép szintű akkor mozog, ebben az esetben a gyenge pontokat nem lehet eltalálni, szemből szerintem így esélytelen. A lényeg mozogni kell a Tiger II tankkal és akkor van egy betonbunkered, ami ugyan nem feltörhetetlen, de tier 8-9 szinten komolyan meg kell vele küzdeni. A másik ami az ellenfeleknek komoly probléma az ágyú. Átütéssel, pontossággal a Tiger tankoknak eddig sem volt problémájuk, viszont most már komoly sebzés is párosul mindehhez. A bonusz pedig, hogy a lövegkitérítés is végre eléri a többi tankét!
    Szerintem a Tiger II a Tier 8 nehéz tankok királya, persze ez csak az én véleményem...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz vhw #11496 üzenetére

    Hmmm szerintem tehetünk egy próbát. Az IS-6 tankodnak ha nem töltöd be a prémium lőszert akkor 175 mm az átütése. A tornyot így nem ütöd át mivel az 185 mm, a kupolát igen de mivel mozgok, nagy eséllyel fölé fog menni. A front páncél átütéséhez ami ugye 150 mm és döntve van + be is forgatom legalább 200 mm kell, ha ügyes vagyok (ideális mértékben forgatom) vagy van némi távolság is közöttünk akkor még a 200 mm átütés is kevés. (Tiger 8.8 ágyú csak prémiummal tud átlőni) egyetlen esélyed a géppuska nyílás de azt nagyon nehéz lesz eltalálnod mivel a tank mozogni fog!
    A tapasztalat az, hogy az orosz tier 6-8 tankok szemből csak igen-igen ritkán sebeznek meg. A csatáim nagy részében hozza a Tiger P "szerzett lehetséges sebzés" értékét ami átlag 2000-3500 között szokott lenni. A játék stílusom is nagyon hasonló a 2 tankkal, ha Top Tier vagyok.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Remus389 #11501 üzenetére

    Ez igaz, jó tank. A probléma, hogy én nem tudtam vele játszani, mivel előbb volt Tiger P tankom, és amikor a sima Tiger tankkal játszottam mindig a Tiger P stílusát akartam játszani. Ami persze nem a tank hibája hanem az enyém. Lásd régebbi hozzászólásom.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz vhw #11506 üzenetére

    Minden irányban + forgatom is (riszálás) :K
    Sőt, bónuszként az alap tornyot rakom fel, hogy lásd azért azt sem egyszerű átlőni szemből ha nem pont rád nézek, hanem melléd. Látni fogod a tornyon csak keveset kell mozdítanom és csak arra a röpke időre amíg megkapod a 300 + pofont.

    P.S: Azzal remélem mindenki tisztában van, hogy az autoaim nem a gyenge pontokra céloz!

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Enzolord #15077 üzenetére

    Type 58 tank abszolút szeretem kategória, és a med ágról az IS-2 felé mennék tovább :K
    A med ág tovább sajnos tragédia, a light még elmegy, de az is nagyon küzdelmes lesz.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Reaper #19389 üzenetére

    Szoktam is nagyokat nézni, hogy a su-152 (trollgun) tankom elé egysejtűek, meg szobanövények kerülnek. A kedvencem, hogy elém sétál, durr lánctalp lehullik alig marad élete, gyors javítás, fedezék. Kifújja magát, relaxál egy keveset (lehet iszik is a nagy ijedségre) és 1 perc múlva kinéz a fedezékéből, hogy ott vagyok e még. KO. A haverja meg kitalálja, hogy bosszút áll és ugyanazon az utcán ugyanarról ugyanúgy jön be ahogy az előző egysejtű és persze ő is ugyanúgy megkapja a maga pofonját, maximális sebzés KO.
    A másik a light tankkal rohan, meghal típus. Meglátja a su-152 tankomat és húú de jóóó TD felkiáltással el kezd felém rohanni, persze nyíl egyenesen persze meghal az első lövéstől, és a csata hátra lévő részében méltatlankodik, hogy 1 lövéssel kiszedtem.
    A harmadik a három agysejtű típus. Megy a light tankjával, és az első célpontnál megáll és elkezdi lőni. A napokban volt egy igen kitartó ellenfelem 28 lövést adott le a Pz.Kpfw. 38 (t) tankjával a KV-1 tankomra szemből 240-250 méterről. Persze 0 sebzéssel, de nem értem ha már belém lőtt 6-8 lövedéket mindenféle eredmény nélkül akkor miben bízik? Abban ha belém lő még húszat akkor egyszer sikerülni fog?

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz zsolthee #20357 üzenetére

    Az IS egy rémálom. Kipróbáltam nem nekem való tank így bele sem fogtam abba az ágba. A nagy ágyú rémálom, gyakorlatilag bármiről képes pattani (random) még közelről is! Távolra gyalázat a pontossága, még a nagy (nagyon nagy) tankokat is igazi kihívás eltalálni 300 méter felett. A töltési idő pedig katasztrófális. Az ellenfelek többsége tisztában van vele, hogy nagyon sokáig tölt, főleg sarokharcnál alig várják, hogy ellődd magad aztán már rád is rontanak. A heavy tankok 2 tisztességes találatot is bevisznek mire betölt a medek 3 amiből ez egyik találat biztosan rádgyujtja a tankot, a light meg ennyi idő alatt gyakorlatilag szétlövi a segged. Van egy tankod ami papír, pontatlan, lassan tölt és minden lövés egy igazi orosz rulett, hogy átüt-e vagy sem. Viszont tényleg gyors a maga nemében, de ezek után már ki akar elsőnek odaérni bárhová is?
    A 100mm lövegnek az egyetlen előnye, hogy nem mernek rádrontani, mert annak a lövegnek nem tudják a töltési idejét...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Söptöröttö #20628 üzenetére

    + a tranzakciós illeték (adó) :W

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz #95904256 #20706 üzenetére

    Én is küzdök vele, valahol 4000 HP körül kell lőni vele hogy meglegyen :(

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz dfsz34 #20850 üzenetére

    Hmmm. Az ilyen KV-1S huszárokat szeretem a T-150 tankom csöve előtt látni ;) Az első lövés az ágyú lövegpajzsára megy közvetlen az ágyú tövébe, -320 HP + a löveg olyan pontatlan lesz, hogy még 50 méterről sem fog eltalálni semmit. A második lövés szokott a meglepetés lenni mert gyorsabban töltök :D
    Nekem is van KV-1S (garázsomban) nem vagyok oda érte, gyakori a modul sérülés random-ban tud bármiről pattanni, amitől a falra mászom (szó szerint bármiről a T5 páncélja nincs light tank oldaláról is) és ami a legdurvább, városi harcnál a kiugrom kapáslövés vissza során az esetek 25 százalékában nincs találat! Hogy a viharba nem tudja a kancsal lövészem eltalálni az ellenséges tankot még 50 méterre sem??? A legújabb feature amit mostanában csinál ez a tank, hogy ellenség 100-120m mondom ez már az a határ, hogy eltalálom, de semmi. A lövedék eltűnik!!!

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Bad Pritt #21764 üzenetére

    Szerintem célzásgyorsítót, van annak rendes front páncélja (meg a segge is egész védett). Az oldalára kell vigyázni, mert azt bármelyik tier II - III tank belövi.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Angel1981 #22495 üzenetére

    Szerintem meg az egyik legrosszabb heavy amit eddig használtam. Eddig a T1 heavy volt számomra a legborzalmasabb T5 heavy de ennél a Churchill I tanknál még az is fényévekkel jobb. Ha az ember heavy ágat választ azt azért teszi, mert menne az első / második vonalba harcolni. Ha TD játék fekszik nekem akkor nem választok heavy-t miért tenném remek T5 TD-k vannak miért választanék egy Churchill I tankot TD játékmódra? A legtöbb heavy szerethető valamiért a KV1 a szemből gyakorlatilag átlőhetetlen torony miatt és az ágyúja is elég stabilan osztja a pofonokat. Még a T1 heavy is szerethető annak ellenére, hogy igen nagy célpont és T5-ben a többség gyakorlatilag rommá lövi, de van egy olyan ágyú rajta ami ontja a halált (2000HP körüli demage percenkét nem tréfa dolog) ráadásnak olyan lövegkitéréssel, hogy a domborzat nem okoz gondot neki. A BDR meg akkora pofont ad, hogy nem felejted el egykönnyen. És a Churchill I ? A tornyát átlövik amit gyakorlatilag nem lehet elrejteni. Lassú, sőt döbbenetesen lassú minden kis emelkedő komoly küzdelmet jelent, lassan is fordul ami baj mert az oldala még a tier 4 light tankoknak sem kihívás. Az ágyú még el tudná adni a koncepciót, ha lehetne használni, de nem lehet mert a löveg kitérítés csak -4%. Idegtépő egy dombos terepen olyan pozíciót találni ahonnan legalább célba lehet venni az ellenséget ami a döbbenetes tempónk miatt elérni sem egyszerű.
    Marad tehát az, hogy mi vagyunk a noob base camper. Egy a zászlóhoz közeli bokorban (a tempó miatt nem szabad messze menni) gubbasztjuk végig a csatát, és várjuk hogy a csapat megnyerje nekünk a csatát. Ha nem nyeri meg akkor jó eséllyel egyszerre 2-3 tank fog ránk rontani ami garantált bukta, mivel a csata végére sárga - zöld - lila játékosok maradnak akik szemből a tornyunkat, oldalunkat, hátsónkat fogják szitává lőni...

    [ Szerkesztve ]

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz nyunyu #22540 üzenetére

    T1 heavy tankal meglett a tank ász, nem is olyan katasztrófa a statom vele, de mint mondtam azt a tankot a remek ágyú (jó átütés/sebzés, remek töltési idő) adja el. Ez a pont ami szerethetővé teszi, és kompenzálja a hátrányait. Ahogyan a többi T5 heavy tanknak is van valami ami kompenzál amitől szerethető, sajnos a Churchill I tanknak még nem találtam meg mi lenne az, és úgy gondolom hogy nincs is neki ezért tartom én a legrosszabb tier 5 heavy tanknak.

    A kedvenc tier 5 TD a stug III (szerintem a játékosok nagy részének az) a rajta lévő ágyú egy sebész szikéjével vetekszik. A SU-85 nagyon támaszkodik a csapatra második vonalban kell követni a fő haderőt, álcafestés + álca képesség mindenképpen kell. Ezzel a tankkal értem el a legnagyobb sikeremet 2170 HP-s sebzést osztottam ki, ami a tankom életerejének több mint a hatszorosa :Y

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz K6000 #22544 üzenetére

    Előkerestem a SU-85 tank ász képemet:

    Tier 6 csatában szereztem (tier 5 tankkal) és csekély 1729 HP-s sebzést osztottam ki vele :C

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz L4mie #22548 üzenetére

    Add el gyorsan :D (csak vicc volt)
    1 tanácsom van kerüld el a sárga- zöld- lila játékosokat messzire! Én is az AT-2 tankokra hajtok, minél előbb ki kell lőni mert a sok egysejtű teljesen be van tojva tőle. Kifejezetten vadászom a teljes AT ágra, számomra könnyű célpontok, és ha látja a sok piros csapattárs, hogy pikk-pakk kilőhető egyből bátrabb lesz és a csata menete ez után kedvező fordulatot szokott venni.
    Vannak betarthatatlan tanácsaim, vigyázz a parancsnoki kupolára, soha ne mutasd az oldalad senkinek, stb, de sajnos ezzel a tankkal kivitelezhetetlen. Álcaháló akkor kell ha a bokorlakó módot választod, ha kihasználod a front páncélt és együtt mozogsz a heavy tankokkal akkor felesleges. Töltésgyorsító viszont kötelező mert kicsiket sebez a drága. Ha dombos a pálya akkor emelkedőn írj be a csapatodnak egy push szót, az értelmesebbje veszi a lapot és fel fognak tolni, így nem maradsz le semmiről.

    Szerintem venti + töltésgyorsító + fogalmam sincs

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Midway #22552 üzenetére

    Free Xp-ből fejlesztettem ki a hét végén a 7 napos prémium miatt, így minden kimaradt azon az ágon. A német - orosz - kínai vonalat viszem. (klasszikus felállás) Így nagy a kontraszt, és minden csatában azt éreztem, hogy "ekkora egy fos talicskát" :D

    [ Szerkesztve ]

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

Új hozzászólás Aktív témák