Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bollokcs80

    Korrektor

    válasz mulli86 #48559 üzenetére

    Sziasztok!

    Milyen "n-es" routert/AP-t javasolnátok ahhoz, hogy egy kb 100 m2-es lakásban egy 100 Mbit-es Telekom netet lehessen szórni a lehető legjobb sebességgel? A T. által adott router kb. 40-50 Mbit-et tud maximum.

    Például ez?

    Két számítógépet és három okostelefont kellene kiszolgálni.

    [ Szerkesztve ]

    B.Cs.

  • And

    veterán

    válasz mulli86 #48559 üzenetére

    "Ez azért érdekes, mert gyakorlatilag ugyanezt kell csinálni a wifi-s repeater módban, csak ott még előtte klónozza a SSID és MAC címet és nem kábellel köti össze."
    Ettől függetlenül eléggé alapvető eltérések vannak a két megoldás működésében:
    - WDS wifi-hálózat: ez annyit tesz, hogy a résztvevő routerek (a számuk kettőnél több is lehet) logikailag egyetlen nagy hálózatot alkotnak, kommunikálnak wifi-n, tehát tudnak egymás jelenlétéről, ugyanazon a csatornán működnek. A felcsatlakozó kliensnek lényegében mindegy, hogy fizikailag épp melyik WDS-AP-re csatlakozik, ugyanazok a beállítások érvényesülnek. Esetenként a WDS-AP-k közötti szakadásmentes váltást is biztosítani tudja a hálózat, vagyis tényleg úgy funkcionál, mintha egyetlen nagy lefedettségű AP-d lenne. Az egyetlen hátrány a jelismétlésből adódik, ha épp nem az első (a netet megosztó) routerre kapcsolódsz, az wifi-link átvitele csökkenni fog, mint mindenféle repeater használatakor.
    - A fő routertől kábelen vezetett távoli AP-k: ezek mindegyike egyedi / különálló wifi-hálózatot hoz létre akkor is, ha ugyanazt az SSID-t és wifi-kulcsot állítod be rajtuk. Ebből következik, hogy wifi-n 'nem tudnak' egymás létezéséről, képesek zavarni a másik forgalmát, ezért is kell eltérő, jó távoli csatornákra állítva elszeparálni azokat. Végülis a lefedettségben ugyanazt tudják nyújtani, mint a WDS-be kapcsolt routerek / AP-k, de a háló nem egységes mivolta okán egy barangoló kliens kénytelen az egyik AP-ről le, a másikra felkapcsolódni, ami szakadással jár. Ellenben a jelismétlésből fakadó linksebesség-csökkenés itt nem játszik, hiszen az wifi-adatcsomagok csak a kliens és az aktuális AP között haladnak, azután már végig kábeles a kapcsolat az internet felé.

Új hozzászólás Aktív témák