Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz #99343872 #16825 üzenetére

    úgy, hogy a wifi esetében az elméleti maximális sebességeket adják meg, amik még laboratóriumi körülmények között sem feltétlenül teljesülnek, a gyakorlatban meg pláne nem! az n szabványos elméleti maximális 150 megabit/sec (ami valójában lite-n, mert a valós n 300-nál kezdődik) átviteli sebességű hálózat a gyakorlatban - valósan - hozzávetőlegesen jó, ha a harmadát tudja, tehát ~ 50 megabit/sec környékén!

    bnorbert989; az 54 megabit/sec elméleti maximális sebességű g szabványos wifi hálózat a gyakorlatban - ideális körülmények között - picivel több, mint 20 megabit/sec sebességet tud valósan! ellenben a megfelelő beállítások, illesztések...stb mellett fontos szerepet játszanak a környezeti tényezők; az eszközök közötti távolság, falak száma, nagyobb (fém)tárgyak...stb, amik hátrányosan befolyásol(hat)ják az átvitelt!
    a 4 megabit/sec sebességű átvitel inkább egy jó b szabványos átvitelnek felel meg, ahol 11 megabit/sec az elméleti maximális sebesség!

    [ Szerkesztve ]

  • Claude Leon

    senior tag

    válasz #99343872 #16825 üzenetére

    Kali hozzászólásához még hozzáfűzném, hogy ennyivel több adatot kell megutaztani, azon túl, hogy a légköri zavarok is valamennyit számítanak.

    -minden adatcsomaghoz jön még a kerete(az, hogy kezdődik, meg hova kell, hogy eljusson, némi adat a kisebb sérülések helyreállításához, némi titkosítási információ, meg hogy vége a csomagnak)
    -aztán vissza is kell jelezni, hogy célbaért és jöhet a következő, vagy jöhet megint ugyanaz, mert nem lehet kikódolni, persze ez lehet, hogy szimultán megy, akkor viszont könnyen összeütközésbe kerülhetnek a csomagok.
    -ha ütközés van, akkor az érintetteknek újra kell küldeni azt, ami ütközött.
    -emellett még a résztvevők nagy rendszerességgel körbekiabálnak, hogy "igen, itt vagyok még"
    -ahogy olvasgatom, a csomagot küldenék üzenet is megelőzi az hasznos adatok konténerét.
    -az időzítések még a b-s(11Mbit) definícióknak megfelelőek, kompatibilitási okokból.
    (keresd a backward compatibility-t)
    -van még ott más is, elvégre ez egy stabil kommunikáció kellen, hogy legyen.

    Persze, mondhatom, hogy legalább a wikipédia idevonatkozó oldalát érdemes elolvasni, mert sajnos ott is maximális és jellemző sebességről írnak a táblázatban, holott a jellemző helyett jellemzően tobábbítható hasznos adatsebesség kellene, hogy szerepeljen (azért az angolban hasznosabb molyolni de tartok tőle, hogy kevésbé igazodsz el a részletek között)

    Szóval, ha odahúzod az egered a jobb alsó sarokban terpeszkedő kicsi wifi ikon fölé, pontosan kiírja majd, hogy fizikailag hány megabiten sikerült a routerre kapcsolódni, mert azt senki sem jósolhatja előre meg, hogy ebbe mennyi hasznos adatot sikerül belezsúfolni.
    (szerintem 135 lesz max. de ha a routeren beikszelted a short GI-t akkor 150-ig mehet, ha tud)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák