Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Adott egy OEM WinXP Home HUN op.rendszer, melyhez USB porton keresztül van csatlakoztatva egy nyomtató, ez meg van osztva. Mint ismeretes, az XP Home egyszerre 5 hálózati kapcsolatot tud fogadni, magyarul egyszerre 5-nél több gépről nem lehet nyomtatni, vagyis a hálón a hatodik gép már nem tudja elérni az adott gépet, mert nincs elég hálózati erőforrása.
    Nekem valahogy meg kell oldanom, hogy több, mint 5 gép tudjon csatlakozni. Mivel nem egyszerre történne a nyomtatás (mert kb 20 percenként megy egy gépről egy nyomtatás kérelem), nekem az is jó megoldás lenne, ha a ''gazdagép'' bontaná az összes kapcsolatot, majd újraépítené kb. 5 percenként.
    A következő parancsokkal próbálkoztam a gazdagépen:

    a, net config server /autodisconnect:''idő mp-ben'', ha jól értelmezem, ez az üresjárati kapcsolatot bontja, tehát frissíti a kérelmeket - amely gépnek továbbra is kell a kapcsolat, azt fenntartja, az üresjárati kapcsolatokat eldobja, ezek felszabadulnak
    az értékét 1-re állítottam (percenként frissít), ez egyszer látszólag működött is, most azonban mégsem akar...

    b, net stop majd net start parancs - azt hittem, hogy így az összes kapcsolatot eldobja, majd ha kérelem érkezik, akkor kapcsolódik az adott gép, de nem jött be.

    Melyik szervizt kéne restartolni, vagy milyen parancsot kéne futtatni, hogy az aktuálisan csatlakoztatott gépeket ''ledobja'' magáról?
    Persze ha ez nyomtatás közben történik, akkor baj van, de mivel mondtam, hogy viszonylag ritkán történik nyomtatás, ezért ez a megoldás nekem jó is lenne.

    Persze van még 2 megoldás:
    1, más oprendszer, ami több kapcsolatot képes (win2k prof, winxp prof, win2k server, win2003)...de ezt el szeretném kerülni
    2, print szerver, de ez is pénzbe kerül :)

    Ötletek? (preferred for X-COM :)) )

Új hozzászólás Aktív témák