Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoi

    senior tag

    válasz Johnny Cage #1229 üzenetére

    Ott a pont...
    Még annyival egészíteném ki hogy célszerű a diszk elejére /felére tenni a swap partíciót, ott a legkevesebb a fej mozgás.

    A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

  • ssolitude

    őstag

    válasz Johnny Cage #1229 üzenetére

    Erről annak idején már folyt egy vita, akkor a FAT32 mellett döntöttem.(Megmondom őszintén, felületesek az információim a FAT és az NTFS eltéréseiről, hiszek a hozzáértőknek.) Ettől függetlenül nem áll semmiből NTFS-re formázni, meg is fogom tenni, és megfigyelem, van -e különbség.
    A mérete akkor lett 2G-ben meghatározva, amikor még 1GB RAM volt. Kétségtelen, hogy nem mértem lapozófájl használatot, az általad írt eljárás ésszerűnek tűnik, ezt is kipróbálom.
    A méret egyébként fix, nem a rendszer állítja, nem töredezett.
    A helye a második(tehát nem amin az XP van) vinyón van, mégpedig a lemez elején.
    (Ha a Vista használja, akkor viszont a ''saját'' lemezének az elején van. Erről is azt hallottam, hogy ha egy vinyó van, akkor a pagefile legyen a C előtti partíción.)
    Csak így offba: leginkább azért van ekkora pagefile, mert volt egy játék anno, ami iszonyú mennyiségű RAM-ot(meg más egyebet is) kívánt volna, és a játszhatóságot nagyban elősegítette a nagyméretű lapozófájl.Az 1GB fizikai RAM mellé sokan 4-6 giga lapozófájlt használtak.Hogy milyen sikerrel, azt nem tudom, nálam érezhetően gyorsított a rendszeren.

    [Szerkesztve]

    ''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Új hozzászólás Aktív témák