Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • birno

    addikt

    Sziasztok!

    Adott egy Xp Professional, nem hajlandó elindulni, eljut a kék hátterű képernyőig, de maga az üdvözlő üzenet már nem jön be, csak a Windows Xp logó, egér mozgatható, ha egy CD-t berakok megjelenik az egér mellett a forgó cd ikon vagyis reagál rá, de csak nem jön be az asztal.

    Előzményei, hogy Linuxot használok már egy ideje, ott vettem észre, hogy nem tudom mountolni.
    Testdisk-el egy "repair ntfs boot sector" után már lehetett csatolni, ekkor Winternals ERD Commander-t indítottam, csatolva a Win partíciót, ott az Eseménynaplóban nyavajgott, hogy sérült az NTFS, futtassak chkdsk-t, megvolt, de csak nem jó.
    Ment a telepítő cd javító konzolából egy fixboot, fixmbr is, "map arc" paranccsal megnéztem, hogy ő hogyan látja hol helyezkedik el partíció ügyileg és stimmel-e a boot.ini-ben tároltal, az is jó.
    Ezek után eseménynaplóban már csak annyi van, hogy "az eseménynapló szolgáltatás elindult", hibaüzenet nuku, de ugyanott megáll ahol legelőször.
    Ja és csökkentett módban sem jó(parancssorral sem), legutolsó helyes konfiggal, meg sehogy sem.
    ERD Commander simán csatolja és látja a partíciót, Linux szintén.
    Felhívtam a Microsoft Supportot, "hát, ha csökkentettben sem indul akkor reinstall". :DD
    Ennyit róluk...

    Esetleg valami ötlet, hogy mi a jó franc baja van?
    Ha már ennyit szenvedtem vele nem akarom egy sima reinstallal megoldani.

Új hozzászólás Aktív témák