Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz mhn #705 üzenetére

    Hali!

    Beteszed a laptopba az XP cd-t, majd beállítod hogy arról bootoljon. Mikor elérsz abba az ablakba, ahol a partíciókat lehet kezelni ott beállítod, hogy mekkorák legyenek és kész.
    Nem tudom te hol próbáltad a hdd-t felosztani, de az xp telepítője tudtommal nem kérdezi hogy melyik legyen elsődleges stb..
    Az fdsk parancs azonban igen, de inkább hagyd az XP telepítőjére a vinyó felosztását.

    Igen az XP lapozófájlját valóban érdemes a leggyorsabb darabra pakolni (ez mindig a hdd abc sorrendben a legelső darabja, általában a c:).
    Sőt érdemes a lapozófájlt manuálisan beállítani, mert ha a Windows kezeli, akkor az jobban töredezettebbé teszi a vinyót.

    Ezt így lehet:
    Windows+Break, majd utánna a Speciális fül aztán Teljesítmény sor és ott a Beállításokra.
    Majd ismét a Speciális fül, majd a Virtuális memória résznél a Módosítás gombra.
    Itt válaszd ki a meghajtót, majd Egyedi módban adj meg két értéket.
    A Kezdeti méret és a Maximális méret dobozba egyforma számokat írjál. Így eréred azt, hogy a Windows egyben elkészíti a fájlt és azt fogja használni.
    Nem tudom, hogy mennyi ramod van, de én 1GB RAM mellé beállítottam 800MB VRAMot.

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Új hozzászólás Aktív témák