Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cornelius

    tag

    válasz Peet #1 üzenetére

    Szerintem is a legjobb megoldás, ha legyalulod a régi XP-t és a partíció formázással felrakod ismét az egészet. Ha nincs elég helyed a mentésekre másik partíción, akkor kérj kölcsön egy vincsit. Hidd el nekem, megéri egy kicsit kínlódni az újra installal, mert utána sokkal stabilabb lesz a rendszered.
    Én már háromszor raktam fel az XP-t 5 hónap alatt. Minden alkalommal jobb és jobb lesz a rendszer. Tudom mire kell odafigyelni és azt is tudom, hogy milyen szoftvereket kell először felinstallálni, hogy az ilyen férgek okozta hibákat megelőzzük.

    Én például ebben a sorrendben rakom fel a dolgaimat:
    1. XP install (CD-ről)
    2. Service Pack 1 (Interneten keresztül)
    3. Esetleges hardvare dirverek. (Némelyik driver csak SP1 alatt hajlandó elindulni)
    4. Sygate Personal Firewall
    5. F-Secure Antivirus
    6. Lavasoft Ad-aware standard

    Ezután jöhetnek az olyanok mint az Office és egyebek.
    Persze fontos, hogy amíg ezt a procedúrát végig nem játszuk, csakis megbízható oldalakat keressünk fel, illetve töltsünk be az IE-be, mert ha már előzőleg felkerül egy kis féreg, akkor azt nehéz utólag kiszűrni.

    A 4+5+6. pont így együtt elégséges védelmet nyújt szerintem mindenkinek a vírusok, pop-up -ok és egyéb kéretlen betolakodók ellen. Védve van a registryd is minden véletlen/akaratlan módosítástól és ráadásul az Internet Explorered sem tojik be.

Aktív témák