Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz Gyuri27 #70769 üzenetére

    Egyébként én csak itt szembesülök ezekkel, az általam szerelt gépeken valahogy eddig mindig összejött a dolog. Egyszer kétszer volt gond a frissítéssel, ezen kívül inkább userral találkoztam. Nem tagadom, hogy néha rossz, olykor pedig még rosszabb a statisztika, de akkor én a szerencsésebb halmazból merítek - biztos valami érzék. :D

    Egy béta rolling release pedig ilyen. Elég egy apróság, és az egész build kideríthetetlen okból megborul - azért ez nem csak az MS rákfenéje.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • Geth

    addikt

    válasz Gyuri27 #70769 üzenetére

    Nálam pl ha minden stock (semmi drivert, meghajtót bármit nem rakok fel) akkor is működik a rendszer.
    Nálad igen, de ez egy példa. Szerintem messze nem csak én találkoztam olyan géppel, amin a Win7 feküdne meg driver nélkül (például egy NVMe driver nélkül fel se tudod rakni egy ilyennel szerelt gépre).
    Ez van, nem ismerhet minden eszközt, ahhoz túl sok van, és folyamatosan változik az értékkészlet.

    Elvileg a 10 újabb, jobb stb-stb és annyira nem képes, hogy ha valamit nem ismer, nincs driver dobjon hozzá egy szabványos alap driver oszt csók.
    Ööö, ha nem ismeri, akkor pontosan honnan tudja, hogy mi a hozzávaló "szabvány driver"?
    Én érzek egy kis ellentmondást.

    Szerintem a szituáció semmivel se másabb, mint anno. Ha valamit nem ismer a rendszer, meg kell keresni a hozzá való drivert. Nincs benne az alaptelepítésben minden, és nincs fent az Update-n sem minden.
    Ha nem szerezhető be driver valahogyan (netről, neadjisten driver cédéről), akkor nagyjából cseszheted az adott rendszeren (most mindegy, hogy az Win7 vagy Win10). És bizony idővel a kiesett hardverek köre bővül, mert nem lesz aki pótolja, én is és biztosan más is találkozott már ilyennel (volt olyan hardverem, amihez driverből Win7 32-bit volt a max, se újabb Win verzión, se 64-biten nem lehetett használni).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák