Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz dejaris #28817 üzenetére

    Szerintem te nagyon félreértetted, amit mondtak.

    Adott egy 20 GB-s SSD. Annak X %alékát eleve ajánlott üresen hagyni, hogy az SSD elektronikája tudja folyamatosan optimalizálni az SSD memória celláinak élettartamát. Azon felül, a Win8nak telepítéskor, kell egyszer annyi hely, mint amennyi memóriád van, meg még kell egyszer kb annyi, mint amennyi a memóriád 7/8ada. Ez pl nálam alapból 7,5 GB összesen.
    Ezen kívül még kell hely a WinSXS mappának (pl Windows Update pakol ide), ami most nálam, egy hónapos rendszernél már közel 10GB. És ez még nőni fog. Vannak olyanok, akiknek ez a mappa 25GB körül van kb fél év használatával. Ezt a mappát nem tudod áthelyezni másik partícióra És ne felejtsük ki, magának a Windows 8nak is kell hely... A virtuális memóriával és a hibernációhoz használt fájlal tudsz trükközni, ki tudod kapcsolni, de a telepítés folyamatában nem mondhatod azt a windowsnak, hogy ezt máshova fogom átrakni. Én általában, Win7 óta nem is próbálkozom 20-30 GB méretű partícióval. 50 GB és még az is necces, ha esetleg fel akarok rakni valami terjedelmesebb játékot. Pl a Windows 8 mellett nekem ezen a partíción még egy WoT van, de a WoT teszt szerver kliense már nem fér oda mellé.
    Ha vetted azt az SSD-t, akkor rosszul képzelted el az igényeid (illetve a hosszabb távú szükségleteket). Ha kaptad, akkor meg...
    Add el, ez a legjobb, vagy tegyél rá más rendszert. Pl OSXet, vagy használd játékokhoz, hogy arra telepíted, és onnan futtatod, vagy olyan alkalmazásokat telepíts rá, amik igényelik az SSD-k képességeit. (Photoshop és hasonszőrű társai pl.)

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Új hozzászólás Aktív témák