Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a1200

    aktív tag

    Mindhármótoknak (jakos73, Psichonaut, brd) köszi a választ, ez érdekes lesz. Még kérdeznék tőletek ezt-azt.

    1-- Milyen beépített tűzfal+vírusirtó van a 8-ban? Név, verzió, tudásuk, infók? Hol van a HDD-n, elérési út?

    1b-- Az alaplappal kapott 2007-es NIS-t használtam eddig XP-hez, 90 napos, amikor lejárt, nem csináltam semmit, csak a phishing protection kapcsolt ki, más nem, így is működött a többi része, a live update is működött mindig, ezekből nem volt gondom. Az a baj, hogy ezt most nem tudom megcsinálni.

    2-- XP nem ismert fel, nem telepített fel magától semmit, ezért volt furcsa. Sosem használtam se Vistát, se W7-et. A W7 2009-ben jelent meg, ez előtt létezett már az alaplaptípusom.
    Hol vannak a HDD-n a feltett hang, stb. driverek, elérési út?
    Honnan lehet megtudni, hogy mit honnan töltött le? Hogy megnézhessem.
    Nálam nem volt gond a hanggal, bár még csak Winampot használok. Most tanulom a rendszert.

    3-- Az E2180 2 GHz CPU gyengének számít a megírt lappal, RAM-mal?

    3b- 1000%, hogy 32 bites W8-on minden úgy működne, vagy jobban, mint XP-n? Lásd 1-es pont.

    5-- Ezt egyelőre hanyagolom, mert valahogy lett olyan csempe, hogy Asztal, így csak rá kell nyomni erre.
    Az viszont érdekes, hogy csak a csempés részből működött jól a 30 frissítés, az asztalossal nem, mindig 0%-ot mutatott 5 perc után is. Miért?

    6-- A képbeállításokkal nem akarok órákig szívni, mert akkor sem lesz olyan, mint emitt. 1 fekete pont a Ms-nak.

    7-- Ja igen, asszem Chrome-ra is van 64 bites. Vicc ez az egész. 4 normális böngésző van, és csak Mozillára nincs 64-es.
    Azért akarok 64 bites rendszert, és lehetőleg minden programot is 64 bitesen használni, mert ez a jövő, és így gyorsabbaknak is kéne lenniük a programoknak.
    A 32 bites dolgok elavultak. Az XP is régen elavult (2001-es OS!), előbb-utóbb úgyis váltanom kell W8-ra, W9-re. Ha most nem, akkor 2-3 év múlva.
    Asszem az XP támogatását idén fogják leállítani, utána nem lesz több havi frissítés.
    Most nem is láttam olyan új alaplapot semelyik bolt oldalán, ami csak max. 4 GB RAM-ot támogatna. Min. 8 van mindenütt.

    7b-- Már a többszálúsítással kéne foglalkozniuk a Mozillásoknak!

    7c-- Egyáltalán milyen komolyabb programok vannak 64 bitre???

    8-- A 3-4 GB-os RAM korlát eltűnésén kívül mik az előnyei a 64 bites W8-nak?

    9-- Akkor erre az alaplapra + RAM-ra nem sok értelme van a 64-esnek.
    Mi a különbség a 32-es és a 64-es W8 között?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák