Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makrodom

    csendes tag

    Sziasztok!
    Remélem jó helyre teszem fel a kérdésemet!
    Szóval van egy HP650-es laptopom, ezen van gyári licenszelt Win 7 Ultimate, és ez mellé szeretnék feltenni egy XP-t. A Win7 telepítő DVD-m nincs meg...
    Van egy toshiba hard disc, 300GB, készítettem egy külön partíciót az XP-nek: C partíció - WIN7(110GB), D partíció - ADAT(160GB), G partíció - XP-nek előlátva(30GB). A G partíció formázva lett NTFS-re, és eddig adattárolásra használtam, viszont most szeretnék rá telepíteni Win XP-t.
    Mikor beteszem a Win XP telepítő CD-t, és arról bootolok, kijön a már sok helyen említett kékhalál, miszerint a WIN7 nem engedi az XP betöltődését. Ekkor jobban utánna olvastam, és a megoldás ugyebár az,h BIOS-ban ki kell kapcsolni az AHCI módot. Viszont ahogy olvasgattam azt is írták sok helyen,h lehet akkor tönkre megy az egész boot rendszer, mivel gyárilag Win7-re van konfigurálva...
    Jól értelmeztem az olvasottakat? Mi a véleményetek? Vágjak bele?

    Szükséges az XP, mert sok programom csak XP alatt fut rendesen. Eddig XP mode-ot, használtam, de elég macerás és eléggé belassítja a gépet.

    Üdv!

    makrodom

  • makrodom

    csendes tag

    válasz LonGleY #33818 üzenetére

    Köszi a választ!
    VirtualBox-al hasonló eredményt érek el, mint VirtualPC-vel valósítottam meg, ahogyan már említettem elég macerás a folyamat. A programok főleg PLC programok (Simatic STEP7, TIA Portal, SE Electrical...), a STEP7-et nem is lehet telepíteni, ha nem találja a WinXP-t.
    Az érdekelne,h valamilyen problémám adódhat-e az említett telepítésből, vagy nyugodtan belevághatok-e?

    Üdv!

    makrodom

  • makrodom

    csendes tag

    Hello!
    Kb egy hete tettem fel már egy kérdést, de konkrét választ nem kaptam...

    "Sziasztok!
    Remélem jó helyre teszem fel a kérdésemet!
    Szóval van egy HP650-es laptopom, ezen van gyári licenszelt Win 7 Ultimate, és ez mellé szeretnék feltenni egy XP-t. A Win7 telepítő DVD-m nincs meg...
    Van egy toshiba hard disc, 300GB, készítettem egy külön partíciót az XP-nek: C partíció - WIN7(110GB), D partíció - ADAT(160GB), G partíció - XP-nek előlátva(30GB). A G partíció formázva lett NTFS-re, és eddig adattárolásra használtam, viszont most szeretnék rá telepíteni Win XP-t.
    Mikor beteszem a Win XP telepítő CD-t, és arról bootolok, kijön a már sok helyen említett kékhalál, miszerint a WIN7 nem engedi az XP betöltődését. Ekkor jobban utánna olvastam, és a megoldás ugyebár az,h BIOS-ban ki kell kapcsolni az AHCI módot. Viszont ahogy olvasgattam azt is írták sok helyen,h lehet akkor tönkre megy az egész boot rendszer, mivel gyárilag Win7-re van konfigurálva...
    Jól értelmeztem az olvasottakat? Mi a véleményetek? Vágjak bele?
    Szükséges az XP, mert sok programom csak XP alatt fut rendesen. Eddig XP mode-ot, használtam, de elég macerás és eléggé belassítja a gépet.
    Üdv!"

    Nos belevághatok-e a telepítésbe, és akkor hogyan?, vagy gondom származhat belőle? Mit javasoltok?

    Üdv!

    makrodom

  • makrodom

    csendes tag

    válasz LonGleY #34061 üzenetére

    "(#33818) LonGleY válasza makrodom (#33815) 2013-12-10 15:31:34

    XP-t már semmi mellé nem érdemes felrakni. Használj VirtualBox-ot, ha ilyen perverziód van. Különben mi lehet ez a sok program?"

    "(#33834) makrodom válasza LonGleY (#33818) 2013-12-11 07:10:06
    Köszi a választ!
    VirtualBox-al hasonló eredményt érek el, mint VirtualPC-vel valósítottam meg, ahogyan már említettem elég macerás a folyamat. A programok főleg PLC programok (Simatic STEP7, TIA Portal, SE Electrical...), a STEP7-et nem is lehet telepíteni, ha nem találja a WinXP-t.
    Az érdekelne,h valamilyen problémám adódhat-e az említett telepítésből, vagy nyugodtan belevághatok-e?
    Üdv!
    makrodom"

    Nekem szükséges felrakni az XP-t. Szóval érdekelne,h származhat-e belőle probléma vagy nyugodtan vágjak-e bele?

    makrodom

  • makrodom

    csendes tag

    válasz qqcqqc #34065 üzenetére

    Köszi a gyors válaszokat!
    Amennyiben berakok egy win7 telepítőt, formázom azt a partíciót amin a win7 van, aztán kiveszem a win7 telepítőt, és berakom a winXP telepítőt, ekkor fel bírom rakni az XP-t majd utána a win7-et? vagy amennyiben formázom a HDD-t akkor is csak win7 mehet fel újra? Vagy ez a folyamat elvégezhető, veszélymentesen?

    Pl. a sématervezőmet nem engedi feltelepülni... sima XP-re pedig simán felmegy...

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    makrodom

Új hozzászólás Aktív témák