Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PumpkinSeed

    addikt

    válasz elodman #24657 üzenetére

    Nem akarok beleszólni a beszélgetésetekbe, de vírusvédelem miatt nem érdemes virtualizálni.

    1. Nagyon visszafogja a gépet és egyszerűen nem éri meg az, hogy pár vírus miatt most napokat várjunk a munkamenetünk befejezésére.

    2. Vírus védelem ellen még régebben kitalálták a két particiós megoldást. Egyiken a rendszer másikon az adatok.

    3. A virtualizáció esetlegesen nagyobb (kisebb irodai, vagy annál nagyobb) hálózatoknál ajánlott csinálni, ami által a felhasználókat bezárjuk a maguk kis user space - be, ezáltal nem tehetnek kárt a tényleges rendszerbe.

    4. Azért, hogybiztonság miatt otthon saját user space-t alakítsunk ki virtualizációból, felesleges megcsinálni, mert első pont + időigényesebb a kezelése elérése. Most képzeld el egy ismerősöd Teamvieweren akar csatlakozni, mert problémád volt a gépeddel, de nem tud mert a virtuális gép számára logikailag nagyon nehezen elérhető.

    5. Saját véleményem az, hogy csak legvégső esetben használd ezt. :)

    "Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

  • vlevi

    nagyúr

    válasz elodman #24657 üzenetére

    XP mód csak Win7 prof-ban van és a másik, hogy emlékeim szerint pont, hogy hardveres virtualizációt támogató proci kell neki. Ezen kívül az XP mód nem jelent egy teljesen elkülönített gépet, csak egy XP-re nagyon hasonító futtatási környezet.
    Szóval marad a virtualbox. Vagy a VMware. A Player ebből is ingyenes, és nekem, ez én gépemen, az énáltalam használt OS-ekkel mintha az utóbbi időben jobban működne, mint a virtualbox.
    De sebességben nem lesz egy bajnok, ezt azért jó előre tudni. Hardveres virtualizáció nélkül pedig végképp nem. Csak akkor érdemes használni, ha
    - valamilyen progi végképp nem fut
    - a userek állandóan összegányolják a gépet, és nem akarod a sajátodat újratelepíteni állandóan
    - vagy pedig, mint nálunk a cégnél, a rengeteg ügyfél VPN kapcsolat felépítése megoldhatatlan feladat egyetlen harderen, mert egymással össze nem egyeztethető hardverek, titkosító szoftverek, satöbbik kellenek 1-1 kapcsolat felépítéséhez. RÁadásul egyszerre többet is szeretnénk használni. Ilyenkor egy fizikai vason futhat 8-10 virtuál gép, távoli asztal bejelentkezéssel, és arra lépek fel, amelyikre épp szükségem van.

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz elodman #24657 üzenetére

    Úgy értettem, hogy a virtuális gépet akarod megvédeni a vírusoktól, de most már egyértelműbb, mit szeretnél. Az emulátorokat, amit lehet, futtass a fizikai gépen, WinUAE, DoxBox fut remekül Win7x64-en is, így jóval gyorsabbak. A virtuális gép pl. arra jó, hogy a rendszerre potenciálisan veszélyes, és jó eséllyel vírust tartalmazó programot ott teszdeld, esetleg használd. A NAT ilyenkor azt jelenti, hogy úgy működik a fizikai gép, a virtuális számára, mintha router lenne, ő lesz az átjáró, oszt neki saját tartományú IP-t, stb., és kívülről csak az a kapcsolat juthat be, amit külön engedélyezel (portforward), egyébként elérhetetlen a virtuális gép kívülről.
    Az XP mód, emulátorokra pont nem jó, lassú, csak 1 mag..., nem javaslom, VirtualBox, vagy WMware, változó, hogy mire melyik a jobb.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák