Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Fire/SOUL/CD #11213 üzenetére

    1. Azzal egyetértek, hogy kellene egy hivatalos eszköz ami ezt megoldja, vagy ha nem adnak ki ilyet, akkor hivatalos helyről lelehetne tölteni ingyen. Igazából az lenne a legjobb, ha azonosítás után lehetne csak letölteni. Csak a mihez tartás végett, a Microsoft oldalán ha igényel valaki új telepítő médiát, meg kell adnia a termékkulcsát és ez így rendben is van. A dolgot csak úgy kellene tovább fejleszteni, hogy azonosítást követően legyen az illetőnek egy profilja, felhasználói neve és jelszava, és választhasson, hogy megrendeli a médiát zsetonért, vagy letölti. Utóbbi esetben pedig lehetne ingyenes, és korlátlan számban letölthető. Persze a dolog úgy néz ki, hogy ez álom, és az is marad még évekig :(

    Megkockáztatom, hogy a Windows Vista és a Windows 7 ebből a szempontból visszalépés volt a Windows XP-hez képest, mert ott bárki egyszerűen összefésülhette a service packokat, és nem kellett vele semmit sem kínlódni, hamar megvolt. Ha már nem tették lehetővé a letöltést, legalább ezt a funkciót ne vették volna el a júzerektől. Anno még Bill Gates is beszélt az összefésülésről...

    A Vista idején csodáltam is, hogy ezt így meglépték, az meg még jobban elképesztett, hogy a Windows 7 -nél is ugyanaz lett a helyzet mint a Vista esetében volt. Ráadásul még csak az sincs, hogy majd a Windows 8 esetében másra számíthatnánk.

    Az ISO-s dologhoz pedig annyit, hogy a Windows 7 ebből a szempontból nagyobb szívás mint a Vista volt, mert a Vista esetében mindenki Ultimate mediát kapott, csak a kulcs döntötte el, hogy milyen verziód van. Windows 7 -nél pedig már eleve - mint ahogyan az volt XP-nél is - csak azt a médiát kapod, amelyiket megvetted.

    2. Anno vágtam, ezt a támogatási dolgot jobban, de megmondom őszintén,én azért voltam tévedésben, mert én elég sokat érintkezek velük írásban és régebben szóban is, ha sokszor installáltam a Windows OEM-et akkor természetesen beaktiválták nekem, ha kérdésem volt akár írásban akár szóban minden készségesen válaszoltak, így aztán az általad belinkelt információról, hogy OEM esetében egyébként nem járna támogatás teljes mértékben meg is feledkeztem :) Tehát ott a pont :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák