Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    Kedves májsztrók!
    A kérdésem szerintem operációs rendszer verzió független a Winfos környezetben; de azért biztos, ami biztos ide írom be, mivel konkrétan Win7 (64 pro) alatt merült fel az igény, melyet a következőkben kifejtek.

    Adott egy (vagy több - mindegy) szoftver, ami egy bizonyos júzer profilban nem hajlandó elindulni valami miatt (speciel a visual c környezet egy dll-jére (msvcr90.dll) panaszkodik és leáll), azonban ugyanazon a gépen, ugyanazon az oprendszeren egy másik user profilban viszont simán indul (nyilván az user-hez köthető registry beállítások milliói közt van valami amit emitt szeret, amott nem, node ki a jóisten mazsolázza azt ki...), így hát ez egyelőre egy instant megoldás a problémára, átlépés másik profilba és simán megy a progi. (triviális köröket lefutottam visual c teljes reinstall, update, adott szoftver frissítés, különböző régebbi verziókkal próbálgatás, dll-ekkel mojolgatás blablabla stb stb - mellesleg valaha korábban ez a progi már ment, tehát gyanítható, hogy pont egy frissítés vágta haza) Csakhogy a kedves júzer ugyebár a másik profilt, mint már bejáratott főprofilt használná továbbra is, teljesen érthetően és vágyja azt, mergintcsak akceptálhatóan, hogy ne kelljen még plusz fárasztó idegesítő fölös műveleteket végeznie, átlépnie egy másik profilba, hogy indíthassa alkalomadtán eme szoftvert, hanem ahogy azt megszokta és méltán elvárja, egy kattintással egy parancsikonra, kényelmesen gyorsan júzerbarát módon érje el ezt..
    Én botor azt böffentettem ki buta számon, hogy szerintem ez megoldható, hogy egy parancsikont csinálunk, megfelelően felparaméterezünk egy command line (mittudom én, explorer.exe /valami) és menni fog az szépen... Namost ráfaragtam, mert a megrendelő szavamon fogott és követeli hogy oldjam meg, neki így vagy úgy, mindegy hogy, hogy kibogarászom a hibás bejegyzést a regisztriből vagy csinálok egy ilyen cmd szkriptet vagy megtalálom a jó dll-verziót, vagy akármi, de induljon neki a program egy kattintásra...

    Namost én meg vakarózom, mert a regisztris út nem nagyon járható, nem találom a hibát benne... Ezért merészeltem az itteni professzionális félistenmesterekhez fordulni, hátha tudtok megoldást nekem erre... előre is köszi... nyugodtan tessék hülyézni, lámázni, lealázni kioktatni.. elismerem, igen-igen-igen, láma vagyok, hülye vagyok buta vagyok.... minden vagyok amit csak akartok, :D csak oldjuk meg könyörgöm ezt mielőbb, mert ha sokat bénázok ezzel, félő hogy elveszítek egy komoly ügyfelet... :Y

Új hozzászólás Aktív témák