Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yxcv

    tag

    Sziasztok!

    Nekem licence-szel kapcsolatos kérdéseim lennének:
    Van egy laptop, amit úgy vettem, hogy win7 home premiumot is kaptam rá. Megnéztem a rendszer adatainál, milyen kóddal aktiválták, ami TELJESEN MÁS, mint a laptop alján, a matricán olvasható kód (***** ***** ***** ***** *****). A gépen egy olyan kóddal aktiválták a win7-et, amiben olvasható az OEM felirat is (***** OEM ******* *****). Azt tudom, hogy ez géphez kötött, tehát ezzel más gépen nem tudnék win7-et aktiválni (remélem, jól tudom).

    A kérdéseim a következők:
    - nekem ebből lesz-e bajom, ha valaha én újra teszem a win7-et? Azaz a gép alján, a matricán levő kódot fogom használni (amiért elvileg fizettem, amit a géphez kaptam), ami egyáltalán nem az, mint amivel a mostani win7 aktiválva lett.
    - miért nem azzal a kóddal lett aktiválva, amit a géppel együtt kaptam (amiért fizettem)?
    - az amivel most aktiválva van, az miért OEM-es, a matricán levőben miért nincs OEM? Ez azt jelenti, hogy az nem is OEM-es?
    - ha azt nézzük, az a win7, amiért fizettem, nincs is kihasználva, mert jelenleg egy másik, OEM-es kóddal van aktiválva, a matricást eddig nem használtam fel?

    Köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák