Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Comanche #159 üzenetére

    illegális éppen van benne, mert egy licenccel egy gépen egy példányban használhatod a Windows-t.

    amúgy a wpa.dbl-t ha átmásolod elvileg ugyanazt a hardware hash-t fogja érzékelni.

  • alien_

    őstag

    válasz Comanche #514 üzenetére

    Picit meg van rágva a processzor mag, de csak nagyítóval lehet levadászni a hibát:/ Viszont a sarkazás ellen szól, hogy előtte semmilyen hardware-es zaklatásnak nem volt kitéve a gép, mielőtt elromlott,és ettől eltekintve tökéletesen működik a gép. Szedtem le egy SpeedFan nevű progit, ami grafikonon is mutatja a hőmérsékleteket, meg loggolja is. Hideg indítás (32-37C), operászás meg töltögetés alatt is tartja ezt, ami pedig szép teljesítmény egy bartontól. De egy Winamp kereken 10C vel növeli meg a procit is, meg a tápot is, pedig task managerben nem jelzni, hogy dolgozna proci winampon. Minden plusz funkciót kikapcsoltam winampban, hátha valami azon belül gubancos, de ez sem vezetett eredményre. Egy játékkal teszteltem utána, Sin: Episodes, azzal stabilan 51C körül bírkózott. Teljesen jó állapotban a max hő úgy 45C szokott lenni. A rendszert tegnap raktam fel, erről előző oldalon találhatsz egy regényt :) A táp kifelé fűt szerencsére, de azért nem jó a cpu nak az a meleg ott:/ Semmit sem értek.. Hogy tud egyszerre teljesen jól hűteni, de néhány esetben kályha effektust produkálni a gépem? :(

    Most bezártam winampot, visszament pár perc alatt erre az értékre: Alaplap:35C Proci: 39C Táp: 38C , ami még normális is lenne, csak hát zene nélkül mit érek én...

    [Szerkesztve]

    Swarm is coming.

  • alien_

    őstag

    válasz Comanche #516 üzenetére

    Kézzel mérem általában én is, alapból nem használok ''háztetőt'', és az Everestet ellenőriztem a SpeedFannal:) Most készülök áttelepíteni az egész gépet egy másik házba, csak még egy réteg lakkal le kéne fújni, ebben már el van különítve táp, és akarok barkácsolni az oldal plexire egy ventit a proci fölé, bár a tuti megoldás talán egy víz hűtés lenne.. De ez még odébb van, mivel nyilván ez sem segítene sokat, max 2C -val jobb lesz talán, de sokkal előrébb nem lennék vele szerintem.

    A winamp indítása után 5 perc alatt éri el a 47,5C -t 37C-ről indulva, és körülbelül ugyanennyi idő kell a a visszahűléshez is, de ilyenkor már stabilan 39C, ez alá nem is nagyon megy. Ez normális? Tényleg csak a fizikai hűtésről szól ez az egész? Biztos hogy van valami logikus magyarázat... Lehet hogy ''fáradt'' hűtőzsírt használtam, és ezért rosszabban szigetel? Na de egy winamp-tól? Ez nekem magas:/
    Levegő, vagy vízhűtéseket csinálsz házilag? Egyébként köszönöm a segítséget!

    Swarm is coming.

  • alien_

    őstag

    válasz Comanche #523 üzenetére

    : ))))) Nagyon maszek megoldásaid vannak! A gpu hűtőként cpu hűtő nagy 5let:D Aktív ram hűtés..nem semmi! Hogyan fogattad a gpu -ra a coolert? Fordított venti a procinál zokszó nélkül megy? Valamit majd a 9800se-mre is kéne raknom lassan, mert a gyári hűtés haldoklik..

    A procimat másfél éve vettem újan, és utoljára tegnap zsíroztam újra, azóta megy úgy ahogy normálisan, előtte win install is mindig kiakadt. Úgy néz ki, nem úszom meg proci csere nélkül:( De vajon miért mindig együtt meglegszik, és majdnem mindig ugyanannyira az táp meg a cpu...? Lehet, hogy kéne vennem egy leselejtezett ruszki lehel hűtőt, és abban tartanom az egész gépet : )) Más 5letem nincs : ( Ha eljutok addig, holnap veszek zsírt, és átrakok egy 2,8 -as sempront, ahhoz mit szól, bár 99%, hogy a proci (vagy annak a hűtése) a baj. Tényleg bocs az offtopicért, de a winből indult a baj itt is..:/

    Komolyan? Pedig él ilyen a ph!-n is :D

    Swarm is coming.

Aktív témák