Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Warlock_42

    senior tag


    Tegnap úgy döntöttem váltok 98-ról 2000-re. Végignéztem a topicokat, de sehol nem volt ilyen általános kérdések topic.

    1. Merre van az automatikus lejátszás kikapcsolása? Sehogy sem találom.
    2. A hálózat beállításoknál találkoztam egy-két fogalommmal amit nem igazán
    ismerek: DNS elő és utótagok mit jelentenek?
    3. És a WINS ? Jól tudom, hogy DNS-szerűség Lan-okhoz?
    4. Az xp-hez hasonló ''kémkedő'' funkciók vannak? Mivel lehet őket leszedni?
    5. Van valami tweaker/berhelő program hozzá ?
    6. ADSL 40k vonalam van, 36k letöltési sebességet jelez (és 98 alatt is annyi volt).
    Azt mondták, hogy xp alatt ez felmenne 40k-ra. 2000 alatt miért nem?
    7. Honnan tudom meg hányas service pack van fennt? 5.00.2195-öt ír verzióra.
    8. ''Szolgáltató és vezérlő alkalmazás'' ez micsoda? Ha nem engedem ki a tűzfalon nem megy a Net. Mondjuk innét már sejtem, de mégis pontosan mi ez?
    9. A monitor frissítés bug az miben merül ki? Annyi, hogy nem ismeri fel jól a
    monitort? Powerstrippel gyártottam neki inf-et és most viszi a 100Hz-t. Kíváncsi vagyok majd valamilyen game alatt nem-e vált vissza.
    10. Nekiálltam a videókártyámat tesztelgetni, a következő eredmények születtek:

    Win98 + nemtommilyen régi driver: 9525 3DMark
    2000 + gyári MSI driver: 8890 3DMark
    2000 + Forceware driver: 8749 3DMark
    2000, Forceware + újabb VIA SP: 8821 3DMark
    2000 + Omega driver: 9182 3DMark

    Így már nem olyan rossz, de hová lett az a 400 pont? Elvitte a cica, vagy a Win2000?

    Egyelőre ennyi, majd még gondolkodok.

    bonus:

    Valaki nem tud egy linket ahol a különböző win verziókról van egy (reklámmentes) összesítés? Olyan kellene, ebből és ebből milyen verziókat adtak ki...

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

  • Warlock_42

    senior tag


    Köszönöm az eddigieket.

    Wins - tudom hogy nem kell, csak kíváncsi vagyok, hogy mi az...
    DNS utótag: 98 alatt ilyesmi volt kitöltve, hogy gazda meg tartomány. Ez lenne az?
    Letöltési sebességről még körbekérdezek.
    Az autoplay-t továbbra sem találom. Az eszközkezelőben olyan van csak, hogy digitális zenei cd engedélyezése meg hangerő
    Sajnos a pack sincs meg, csak verziószám.

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

  • Warlock_42

    senior tag

    válasz lesaux #9 üzenetére


    Azaz, akkor nincs fennt semmi. Nem gond, hogyha rá lesz telepítve miután már mindent feltettem (tudom, hogy nem egészséges). Ha gond akkor valószínúleg hagyom egyelőre. MSconfig-ot megnéztem, köszi. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy mi az a rengeteg szolgáltatás amit elindít. Nincs erről valahol valami jó leírás?

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

  • Warlock_42

    senior tag

    válasz lesaux #11 üzenetére


    Ez az, nagyszerű. Kíváncsi vagyok ha elkezdem kilövögetni azokat amik nem kellenek (pl: Telnet) mit lép rá.

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

Új hozzászólás Aktív témák