Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz mexel #610 üzenetére

    Megy, mert tanítható. Ugyan az eredeti wetek play távirányítóm adó vagy vevő része elromlott (amúgy sem használtam volna soha, ezért nem foglalkoztam vele, nem ért volna meg egy postaköltséget), de az IR része működik, így a bekapcsolást megtudtam vele tanítani, szóval azt nem a remote.conf file-ban adtam meg. Ettől függetlenül persze kellett a remote.conf file, mivel LE 7.0.2 már nem ismeri alapból az Enigma2 távirányítót OE 6 még ismerte. Így először megtanítottam a rii távirányítónak az E2 távirányítót, majd ahhoz csináltam egy remote.conf filet.

    Nem egyedi eset egyébként, hogy bemondja az unalmast a Wetek play távja, sőt play2-nél is olvastam már ilyet, én a wetek helyében átgondolnám, hogy maradok-e a seneasy-nél, mert ugyan látom benne a logikát, hogy őket választották, hisz kimondottan távirányítókkal foglalkozó cég, de pl. a Rii vagy a Measy esetében még nem találkoztam ilyen jellegű meghibásodással pár hónap használat után.

    Rii i13-t irányítva kell használni, sajnos a jel nem "pattan le" a falról, tárgyakról, de pl. a többi készüléknél azért van bőven tűréshatár, de a Weteknél, eléggé rá kell irányítani a készülékre. Ennek feltételezem a legfőbb oka az, hogy belső USB-ben van az IR vevő, és még csak nem is átlátszó a box, legalább egy kis "ablakot" rakhattak volna a készülék elejére. Nem merem kivenni, mert írták wetek fórumon, hogy az eltávolítás meghibásodáshoz vezethet. (Ugyan nem fér a fejembe miként lehet ez a következménye, de hallgatok rájuk). Viszont lehet, hogy egy USB hosszabbítóval kivezetem azt a belső USB-t az előlapra, amiben az IR van, mert ez így kissé kényelmetlen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák