Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz envagyok #650 üzenetére

    Feldobtam a 7.0.3-at, nálam tökéletes

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • mexel

    veterán

    válasz envagyok #650 üzenetére

    Köszi a segítséget! Sajna tényleg nem volt oka a halálnak. Elindítottam a kütyüt recovery módban, ott csináltam egy vipe cache-t. Újraindítottam, majd csináltam egy rendszer alapra állítást. Ezt meg is csinálta, újraindult a Kodi. Ekkor kérte szokás szerint hogy állítsak be wifit stb. Csak végigokéztam, nem akartam semmit beállítani, majd kikapcs. Kihúztam a powert, beraktam az sd-t és indítottam a reset gomb nyomvatartásával. Azóta nincs kép. Már el sem indult a 7.0.3 telepítés, tehát nem az tette tönkre. A táp nekem is eszembe jutott egyébként, de nem az a hiba jelenleg, más táppal is próbáltam.
    Kihúzni HDMI-t és bármi egyebet soha nem szoktam, régi rossz beidegződés. Még a routerbe sem dugok kábelt kikapcs nélkül, semmi ilyet nem teszek, nagyon régen szállt már el így alaplapom és másnál is láttam hibákat amikor javítani kellett, ez alap nálam, néha már paranoiásnak is tűnök sokak szemében. Ezeket mindig betartom.
    Kipróbáltam av kábellel is de ott sincs kép. De ha valami történne kellene villogni a ledeknek, de nem csinál semmit, csak világít a nagy, a kettő kicsi meg sem nyikkan.
    Uart adapterem nincsen, de soros port gondom eddig nem volt, volt itt egy lapotopom amin van, de az nincs itt jelenleg ( sőt egy nagyon régi még van is, tegnap ráleltem) , és millió kábel és csati, csak most helyhiány miatt máshol van nagy részük mert utóbbi időben nem kellettek. Ráadásul az ilyen parancssoros mókázásban nem vagyok jó. :( De semmit nem értem volna vele ha nincs meg a gyári wetek kábelem, mert 2,5-ös jackem sincs ami feláldozható.
    Pedig lenne itt kb 3/4 éve egy7" os kijelzős dual mini pc-m amin elszállt a biosnál valami, azt kellene újraéleszteni de nem tudtam még megcsinálni, oda is jó lehetne talán. Nagyon sokat kellene ahhoz is olvasgatnom hogy haladjak vele de nincs rá időm
    Mindegy, hamarosan indulok a wetek kábelért, nem tudom mi sül ki belőle. Holnapra kellene vinnem a weteket egy havernak, nagyon vár rá. Fura a dolog, eddig atomstabil volt pedig minden létező rendszert rátettem már próbára. Volt hogy elszállt egy-két telepítés mert valami nem volt jó, de simán vissza tudtam eddig állítani.

  • Celtis

    veterán

    válasz mexel #646 üzenetére

    Nem használtam soha a kábelt, ki sem volt csomagolva. Nem is tudtam, hogy van, csak most, hogy belenéztem a dobozba.

  • Celtis

    veterán

    válasz zell01 #647 üzenetére

    Amikor a mappelés gombot megnyomod, akkor feljön egy ablak, ahol különböző dolgokat be lehet pipálni, pl. hogy a kódolt csatornákat mappelje-e.

  • Celtis

    veterán

    válasz Mike88 #648 üzenetére

    A csatornaszerkesztő programom csak a 4.0-ás Tvheadend adatbázissal boldogul. 4.2-ben megint módosítottak, és arra már nem volt érkezésem, hogy megcsináljam. Egyébként is a gyári GUI egyre jobb, egyre kevésbé van szükség külső szerkesztőre.

    Viszont feltétlenül tudom ajánlani a 4.2-es béták telepítését, az LE 7.0.x-ben az LE repóból letölthető TVH helyett. Innen lehet leszedni őket. A minap tettem fel a 2414-et. Hibátlan, de a korábbiak is jók voltak. Ezeknek a bétáknak a stabilitása ég és föld a 4-es TVH-hoz képest.

    A felrakás előtt közel 3 hónapos uptime-ja volt, míg a hivatalos 4-es TVH-t 10 percen belül ki tudtam nyírni bármikor.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #655 üzenetére

    Értem, ezt nem tudtam, mivel nem használom.
    Szerintem is abszolút jól használható akár csatornarendezésre is a Tvheadend, de azért még mindig nem az a csatornarendező, ahol megfogom azt' a helyére húzom.
    A "kiadott", repoból telepíthető 4.2-nél stabilabbnak találod az általad említett beta verziót? Nem szoktam kikapcsolni a boxot, néha előfordul, hogy másnap első "tuner indításnál" szóval ha több órát (5-8) nem nézek TV-t rajta s indítanék egy csatornát, akkor hibát dob a TVH. Ekkor átkapcsolok egy másik csatornára s akkor elindul. Igazából annyira nem zavart még ez a dolog, hogy utánanézzek, mi okozza a hibát, az is lehet, hogy az oscam, még nem próbáltam kódolatlan csatornával indítani.

  • envagyok

    veterán

    válasz mexel #652 üzenetére

    A rescue file-t kitömörítve az img file-t próbáltad más szoftverrel más microsd-re is felírni?
    pl win32diskimager?
    Vagy lehet rossz a microsd érintkezője, vagy a foglalaté.
    Sokszor volt velem olyan, hogy nem ment a microsd, mert meg kellett törölgetni az érintkezőket.
    Mondjuk fura, hogy a recovery-t is odavágta.
    Ez valami nagyon hardver hiba lehet.
    Vagy a védelmi rendszer, a sim kártya nem oké, és az tiltja meg a futást.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • Celtis

    veterán

    válasz Mike88 #656 üzenetére

    Pontosan milyen verziót telepít a repóból? Arra gondolok, mait a Tvheadend webGUI about oldalon kiír.

    Az ilyen nem akar elindulni dolgokat sajnos a kliens is okozhat. Az LE 7.90..x bétákban a TVH kliens is frissebb.

  • mexel

    veterán

    válasz envagyok #657 üzenetére

    Több kártyával és kb 3 féle progival próbáltam írni. Most már kábelen a gép de valami nem jó a putty-al.
    Csak ezt kapom:
    Retry count exceeded; starting again
    phy auto link failed
    phy auto link failed
    phy auto link failed
    phy auto link failed
    BOOTP broadcast 1
    phy auto link failed

    és így tovább

    Sajnos találtam egy topikot ahol éppen ezt a hibát próbálták a wetek supporttal megoldani de nem sikerült nekik sem. :(

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    Bocs hogy ide beírom de talán van aki érti ezt amit a putty log kiadott.
    Ebből indultam el.

    Ez a Putty log. Elvileg már lefut ameddig kell, de miután bemásoltam amit írtak, és újraindítom semmi sem történik:

    =~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~= PuTTY log 2017.01.17 13:39:26 =~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=
    EEEE I3000000032940xf3001103 03;77520EEEE I400000004294_M6_BL1_3431 >2534313
    TE : 652393
    BT : 14:37:19 Jan 29 2015

    CPU clock is 1200MHz

    wait pll-0x03 target is 0204 now it is 0x00000203

    DDR clock is 516MHz with Low Power & 2T mode

    DDR training :
    DX0DLLCR:40000000
    DX0DQTR:ffffffff
    DX0DQSTR:3db05001
    DX1DLLCR:40000000
    DX1DQTR:ffffffff
    DX1DQSTR:3db05001
    DX2DLLCR:40000000
    DX2DQTR:ffffffff
    DX2DQSTR:3db05001
    DX3DLLCR:40000000
    DX3DQTR:ffffffff
    DX3DQSTR:3db05001
    Stage 00 Result 00000000
    Stage 01 Result 00000000
    Stage 02 Result 00000000
    Stage 03 Result 00000000

    DDR init use : 42463 us

    HHH
    CLK81=199Mhz
    ucl decompress
    decompress finished
    0x12345678
    Boot from ext dev
    TE : 1827168

    System Started

    U-boot(wetek@) (Jan 29 2015 - 14:37:08)

    aml_rtc_init
    aml rtc init first time!
    clr h-ram
    DRAM: 1 GiB
    relocation Offset is: 105e0000
    MMC: [mmc_register] add mmc dev_num=0, port=1, if_type=6
    [mmc_register] add mmc dev_num=1, port=2, if_type=6
    SDIO Port B: 0, SDIO Port C: 1
    NAND: Amlogic nand flash uboot driver, Version U1.06.020 (c) 2010 Amlogic Inc.
    SPI BOOT : continue i 0
    No NAND device found!!!
    NAND device id: 2c 44 44 4b a9 0
    NAND device: Manufacturer ID: 0x2c, Chip ID: 0x2c (Micron D revision NAND 4GiB MT29F32G08CBADA)
    1 NAND chips detected
    #####aml_nand_init, with RB pins and chip->chip_delay:20
    bus_cycle=5, bus_timing=6, start_cycle=6, end_cycle=7,system=5.0ns
    oob size is not enough for selected bch mode: NAND_BCH60_1K_MODE force bch to mode: NAND_BCH40_1K_MODE
    aml_chip->oob_fill_cnt =168,aml_chip->oob_size =744,bch_bytes =70
    multi plane error for selected plane mode: NAND_TWO_PLANE_MODE force plane to : NAND_SINGLE_PLANE_MODE
    aml_nand_init:oobmul =1,chip->ecc.layout->oobfree[0].length=16,aml_chip->oob_size=744
    aml nand env valid addr: 58000 ,status =0
    key start_blk=2040,end_blk=2047,aml_nand_key_init:684
    aml nand key valid addr: ff010000
    aml nand key valid addr: ff210000
    aml nand key valid addr: ff410000
    aml nand key valid addr: ff610000
    CONFIG_KEYSIZE=0x10000; KEYSIZE=0xfffc; bbt=0x1330; default_keyironment_size=0xeccc
    i=0,register --- nand_key
    NAND bbt detect Bad block at 0
    NAND bbt detect factory Bad block at b400000
    NAND bbt detect factory Bad block at b600000
    Creating 5 MTD partitions on "nandnormal":
    0x000000800000-0x000001000000 : "logo"
    0x000001000000-0x000001800000 : "recovery"
    0x000001800000-0x000011c00000 : "system"
    NAND bbt detect factory Bad block at b400000
    NAND bbt detect factory Bad block at b600000
    0x000011c00000-0x000021c00000 : "cache"
    0x000021c00000-0x0000ff000000 : "data"
    nandnormal initialized ok
    detect mx chiprevD :1 and nand_type: 40
    nand_curr_device =1
    SPI BOOT,spi_env_relocate_spec : env_relocate_spec 53
    SF: Detected MX25L3205D with page size 256, total 4 MiB

    SPI NOR Flash NO write protect!!!, So I will enable it...
    In: serial
    Out: serial
    Err: serial
    register usb cfg[0][1] = 9fe85ad0
    Net: Meson_Ethernet
    init suspend firmware done. (ret:0)
    Hit Enter key to stop autoboot -- : 5  4  3  2  1 tstc enter

    exit abortboot: 1
    wetek#mmcinfo

    sdio_detect return 1
    [mmc_init] SDIO Port B:0, if_type=7, initialized OK!
    Device: SDIO Port B
    Manufacturer ID: 0
    OEM: 0
    Name: Tran Speed: 40000000
    Rd Block Len: 512
    SD version 1.10
    High Capacity: No
    Capacity: 1017643008
    Boot Part Size: 0
    Bus Width: 4-bit
    wetek#fatload mmc 0 0x82000000 u-boot.bin

    reading u-boot.bin

    343652 bytes read
    wetek#sf probe 2

    SF: Detected MX25L3205D with page size 256, total 4 MiB

    SPI NOR Flash have write protect!!!
    4096 KiB MX25L3205D at 0:2 is now current device
    wetek#sf erase 0 60000

    [SF]erase 0x60000B at offset 0x0
    wetek#

    [ Szerkesztve ]

  • Celtis

    veterán

    válasz Mike88 #660 üzenetére

    Ja, hogy már ilyen újak vannak a repóban?
    Akárhogy is, az említett legutolsót bátran ajánlom.

  • mexel

    veterán

    Na kipróbáltam egy másik verziót is, recovery már van. És bootloop is :) De ennek is örülök, innen csak lesz valami :)

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    Na öröm és bódottá :DDD
    Már megy a 7.0.3 be is van állítva. Előbb rá kellett volna jöjjek hogy adnak a készülékhez kábelt, kb egy 3/4 napot spóroltam volna magamnak.
    Köszönöm a segítségeket. Talán ha valaki így jár annak segítség lehet amit linkeltem, talán ennyi előnye van.

  • rsf

    senior tag

    válasz Celtis #655 üzenetére

    A Play2-re felrakhatók a sima Play beta TVH buildok?
    Köszi.

    “Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

  • envagyok

    veterán

    válasz Celtis #666 üzenetére

    Attól függ
    Ha aarch64-es libreelec van a play2-n, akkor 64 bites kell(ene)

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • megarambo

    tag

    Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de nálam 7.0.3. nagyon fagyós. 2db w.play-t használok. Frissítés óta naponta többször fagy mindkettő. Már mindkettőt újra kellett húznom (szerencsére volt mentésem), mert többször is csak az áramtalanítás segített, amit meg előbb utóbb -ahogy régen is- követett a "to prevent automatic repair attempt...... " -es hibaüzenet. (A log fileokban meg gyakorlatilag semmi értelmes nincs, hogy legalább tudnám mitől fagy)

  • Mike88

    senior tag

    válasz megarambo #668 üzenetére

    Nálam is ugyanez történt, igaz elég volt 1 fagyás ahhoz, hogy összeomoljon. Visszatettem a 7.0.2-t, majd ha kijön a 8.0, akkor frissítek. Egyébként volt, hogy hagytam, hogy lefusson a javítás. Nincs értelme, sztem 3-4 órát biztos, hogy igénybe vett.
    Ideje lenne egy friss rendszert újra belaknom, majd egy backup-ot csinálnom, mert 6.0 óta hurcolom a backup-ot, amin persze történt azóta jó pár módosítás. Az is lehet, hogy ez okozza az instabilitást, bár nem tudom, hogy ez lehetséges-e, lehet-e hibatényező.

  • envagyok

    veterán

    válasz megarambo #668 üzenetére

    Nekem 3-4 napja van fent, de nem fagy 7/24-ben

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • megarambo

    tag

    válasz Mike88 #669 üzenetére

    Szerintem nem függ össze szorosan, bár okozhatja. Nekem az egyik teljesen új, tiszta telepítés volt. Inkább kiegészítő függőnek látom. (pl. E+, OS illetve epg frissítés közben.) De visszateszem én is az 0.2-eset.

  • zell01

    csendes tag

    Jelentem, egy hét szenvedés és folyamatos anyázás után sikerült viszonylag használatkészre beüzemelni a Play 2-őt.... a LibreELEC-WeTek_Play_2.arm-8.0-rb-beta1i.img.gz továbbra is egész stabil, eddig kb kétszer fagyott ki összesen, de egész okos volt, és magától újrabootolta a Kodit, nem kellett felkelni és kihúzni az áramból... :D viszont ugye a wetek-es fórum alapján én a TVH 4.0-át használom (mert hogy ott aszondták hogy az stabilabb mint a 4.2, feltéve ha nem akarok UHD-t nézni...) viszont hiába állítottam az egész Thor-t meg a muxokat, sőt még külön a csatornákat is ISO-8859-2-re, meg hiába kapcsoltam be a gravi-s EPG-t, még mindig előfordul, hogy random mód bizonyos csatornáknál helytelenül jeleníti meg az ékezetes karaktereket, illetve gyanúm szerint nem is húzza le olyankor a gravis verziót.. meg előfordul ha úgy tartja kedve, abszolút nem is mutatja semelyik csatorna EPG-jét...
    Észrevettem, hogy a rendszer gyorsasága még a skin-en is múlik... most épp az Amber fut... nem tudom az Aeon Nox-on kívül ki mit ajánlana?
    Olykor nem indít el 1-2 csatornát.... bár gondolom az inkább oscam probléma... A PVR sem tökéletes valamiért...
    Valaki tudna segíteni hogy esetleg a régi Skystar 2 távkapcsát esetleg be lehet-e tanítani? Vagy érdemes mindenképp beszerezni ilyen Rii i8-at (annak nem kopognak a gombjai?)?
    És már csak annyit kérdeznék ha váltok TVH 4.2-re akkor az felismeri a már konfigurált csatorna listámat? vagy újra kell scan-elni meg minden macera? (feltételezem át kell másolni a channel.config file-okat)
    Köszi ismét!!!

  • Mike88

    senior tag

    válasz zell01 #673 üzenetére

    Erős a gyanúm, hogy egyetlen egy csatornádon sincs gravi-s EPG. Nálam valamiért nem jött össze a dolog, hogy az OTA EPG és a gravi-s egyszerre működjön, így az OTA ki is van kapcsolva. Hiába töltött be a gravi-s, azt felülírta az OTA EPG.
    Ilyen EPG betöltési probléma nálam utoljára 6.0 OE-vel volt, LE 7.0-val csak újraindítás után fordul elő néha, akkor sem mindig, s az első csatorna indítása után betölti az EPG-t.
    Ha esetleg nem töltené be s idegesít a dolog, akkor 6.0-nál azt csináltam, hogy a Rendszerben, az Elő TV - műsorújság fülön az adat törlését választva gyak. kikényszerítettem, hogy újra lekérje az EPG-t.
    Aeon noxon kívül nem sok olyan skin van, ami ad a PVR részre is látványban, tervezésben, pl. logók méretarányossága stb, egy valamire való info bar, ami szinte egyiknél sincs meg, info gombra vagy bill. I gombra kapsz now-next infót s akár aktuális tartalom leírását, de csatornaváltáskor nem, egy TV boxnál pedig az a megszokott, ha rákapcsolsz egy csatornára, akkor látod mi megy éppen, mikor lesz vége, mi következik utána. Xperience1080-at használtam egy darabig, de kiderült, hogy iszonyatosan fagy, lassul stb.
    565. hozzászólástól kezd el olvasni a fórumot, ne csak azt, amit én írtam, mert abban van némi elírás is, szóval olvasd végig, amíg erről szól a téma. A ki-be kapcsolást nem fogod tudni megoldani vele. i8 kattog, ahogy a többi is.

    Ezt a dolgot, hogy 4.0 stabilabb a 4.2-nél kimondottan play2 esetében írták? Hogy 4.0-ról hogy váltottam 4.2-re, arra őszintén szólva egyáltalán nem emlékszem, OE-ról LE-re váltással egyidejűleg csináltam, de biztos, hogy nem kerestem le újra a csatornákat, majd valaki más válaszol...

    Vigyázz a skin próbálgatásokkal, mert tök sok fölösleges addont is telepít s akár beállításokat is módosít 1-1 skin telepítése, ami később tud káoszt okozni, most épp nálam is van valami infó ablak a sorozatoknál, amit nem tudok beazonosítani, hogy mi a bánat lehet, így nem tudom törölni sem.

  • Celtis

    veterán

    válasz zell01 #673 üzenetére

    Hidd el nekem, hogy a 4.2es (4.1.xxx) TVH fényévekkel stabilabb. Amit legutóbb írtam, azt nyugodtam felrakhatod. Mondom, ha nekiveselkedtem percek alatt ki tudtam nyírni a régit, de ha egy nap alatt nem indult újra, akkor már pezsgőt bontottam. A második kliens, amitől összefossa magát.

    Az EPG-t meg be kell konfigurálni. a TvH webgui-ban látnod kell a csatornáknál, hogy mi az EPG forrás. A Gravi EPG nagyon megbízható. Egy kivétel volt, amikor a forrás változása miatt korrupt EPG fájlt gyártott le, amibe a TVH üzemszerűen bele is halt, folyamatos újraindulás. Nyitottam rá ticketet, de még nem javították ki. Nyugi, ez ugyanúgy rossz lehet a 4.0-ban is.

  • zell01

    csendes tag

    válasz Mike88 #674 üzenetére

    Nálam tuti működik a gravi, mert még a csatornákhoz behúzza az ikonokat is,meg most felraktam a Celtis által javasolt TVH 4.2 friss verziót, és most nagyjából hibátlan az EPG is, csak engem zavar, hogy már lassan minden második csatornához a "HD" lógót rakja (nem tudom, amúgy melyik szolgáltatónál elérhető ennyi HD csatorna?? :D ), meg nem is átlátszó a háttér... aztán töltöttem már le különféle picon csomagokat, van külön a teljes Thor műholdra (ugye itt számokkal jelölik az ikonokat, és transponderenként van minden csatornára külön), meg ugye van picons.eu-n az a nagyon fullos csomag, amiben szerinem minden létező ikon megtalálható (itt meg ugye nevén van nevezve a csatorna). A lényeg hogy én bemásolgattam külön az egyik verziót majd külön a másikat is a storage/picons/tvh/ mappába ugye a kodiban is beállítottam ezt a lehetőséget, meg a tvh kezelőfelületén is megadtam hogy storage/picons/tvh/%C.png meg állítgattam már ott minden létező opciót és a csatorna listán ő hozzárendeli a csatornákhoz az elvileg megfelelőt pl AMC (1_0_1_7864_2C4_600_E080000_0_0_0.png), vagyis nem pontosan, mert valamiért a tvh felületén az E080000 részét a számsornak E060000-nek írja, és ugye végeredményben a tv-n nem mutatja az ikonokat. És valamiért a névvel ellátott piconokkal sem boldogul... Amúgy meg a kodin belül ugye én egyesével hozzá tudom rendelni csak az meg évekig tart beállítgatni... :/ Ez miért lehet?

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz zell01 #676 üzenetére

    Valószínű, hogy csak téged zavar, mert szerintem mindannyian saját picon packot használunk.

    Az E08... és E06.... különbség abból adódik, hogy nálad 1W van beállítva, aki csinálta a piconokat, annál meg 0.8W volt beállítva vagy fordítva.
    Ennyi HD csatorna pl. a Tarr kft-nél van (kábeles szolgáltató). Ezért mondtam, hogy adok picon packot, abban ugyanúgy E06... van a fájl névben.
    Ezt is valszeg itt-ott módosítanod kellene, pótolnod kellene, de legalább a nagyja megvan (ugye) :D

    Kodin belül egyesével hozzárendelni, az elég nyakatekert megoldás.

    Épp egy rendszer tisztítás kellős közepén vagyok. Időszerű volt most már, mert annyi szemét halmozódott fel, telepített, majd törölt kiegészítőkből/skinből, hogy kell egy olyan backup-ot készítenem, amiben valóban csak a szükséges dolgok vannak benne. De ha végeztem vele, akkor adok linket a picon packhoz.

  • Mike88

    senior tag

    válasz zell01 #676 üzenetére

    [link]

    Ezek átlátszó logo-k.
    Nálam az elérési út az alapértelmezett.
    A Channel icon name scheme-nél Service name picons van beállítva
    Picon name sheme-nél pedig Standard.

  • zell01

    csendes tag

    válasz Mike88 #678 üzenetére

    köszi a piconokat, néhány csatorna kivételével ez már működik... azt a néhányat meg már helyre tudom rakni kodin belül.... :)

  • zell01

    csendes tag

    válasz zell01 #679 üzenetére

    apropó, most kártyáról fut a rendszer (sandisk ultra)... a bootolást leszámítva gyorsabb vagy, stabilabb a rendszer nandról? meg át tudom én egy az egyben varázsolni az én bekonfigurált renszeremet úgy hogy ne kelljen különösebb konfigurálást végrehajtani (tegyük fel átmásolgatom ftp-ben a cfg fileokat)? vagy ilyenkor az egész clean install meg minden megy előről?

  • Mike88

    senior tag

    válasz zell01 #680 üzenetére

    Libreelec config-ban (elvileg a Rendszer almenüjében találod, ha ott nem, akkor az alkalmazásokban, vagy rákeresel a kiegészítőkben) csinálj egy rendszer mentést, aztán a friss rendszeren meg majd indítasz egy visszaállítást.
    Csak azt tudom mondani, hogy nálam(!) jelentősen gyorsabb lett a rendszer, de én egy régi 4GB-os, feltehetőleg eléggé lassú kártyával próbálkoztam a legelején.

    [ Szerkesztve ]

  • zell01

    csendes tag

    válasz Mike88 #681 üzenetére

    mi van akkor ha azt mondja nekem a libreelec, hogy nincs elég hely a biztonsági mentéshez, pedig az sd kártyán is van 1,6g meg a külső hdd-n végtelen giga kb... :D ?

  • zell01

    csendes tag

    ja, meg valamiért én akárhogy konfigurálom a tvh-ban a karakter kódolást, tehetem én az egész műholdat, vagy külön a muxot vagy a csatornát ISO-8859-2-re, a két napos gravi epg-t követően tök szarul mutatja továbbra is az ékezetes karaktereket.
    amúgy meg véletlen ugyanazt a számot adtam két csatornának, és azóta bármit csinálok az egyik csatornára "ráragadt" a másik csatorna gravis epg-je... de tényleg bármit csinálhatok...(átszámoztam a csatornát, 10ezerszer próbáltam manuálisan ki kapcsolni a jövevény csatorna epg forrását, hiába kapcsolgatom ki-be az automata epg forrást, már újra telepítettem a tvh-t is...) és nem akarja ezt a beállítást módosítani, sőt néztem hogy nem engedi másik csatornához sem már új epg forrást hozzárendelni... mintha le lenne "lock"olva a beállítás...

  • Mike88

    senior tag

    válasz zell01 #682 üzenetére

    És hová próbáltad menteni? Én külső (USB-s) tárolóra szoktam menteni, a belső memórián nekem sem lenne elegendő hely.
    Egy mentésnek egyébként a tartalma a .config, a .kodi és a .cache mappa egy storage mappán belül.
    Én úgy gondolom, hogyha ezeket mented hálózaton keresztül, akkor az gyak. ua. mintha LE alatt csinálnál egy mentést, de majd a többiek megerősítenek vagy cáfolnak ebben.
    Ha csak és kizárólag a csatornalista kell, ill. esetleg a OScam és annak beállításai, akkor az is elég ha mented a:
    /storage/.kodi/userdata/addon data/service.tvheadend (tvheadend42, ha 4.2-t használsz)
    /sorage/.kodi/userdata/addon_data/service.softcam.oscam
    mappákat, új rendszeren TVH szerver és oscam telepítésével kezdesz majd eztán ezt a két mappát bemásolod a fent leírt útvonalra.

    EPG beállítással valami nagyon nincs rendben, ha jól lenne beállítva, akkor most is tudnál új csatornánál EPG forrást beállítani és meglévőnél módosítani. Kiadtad egyáltalán a futási jogot?
    2 napos a gr*vi EPG, amit a 2. nap után látsz az nyilván az OTA EPG, ami a csatorna mellé van fűzve, így aztán ha azelőtt is volt karakterkódolási probléma, akkor a gr*vi-s persze, hogy nem oldotta meg ezt a dolgot, az helyes, az OTA továbbra is helytelen. Karakterkódolási probléma pl. a d*gis csatornáknál szokott előfordulni, ennél kell az általad említett ISO-8859-2 beállítani. U*C-s csatornáknál nem szükséges semmit sem beállítani, ott helyesnek kell lennie a karaktereknek.
    Ha van olyan csatorna, ahol helytelen a karakter, de ebből van másik forrásod is, akár rosszabb minőségben, akár kódoltan, tök mindegy, akkor a 4.2-ben azt is megteheted, hogy onnan szeded le hozzá az EPG-t. Ezt az EPG újrafelhasználási oszlopban tudod beállítani. Azért írom ezt, mert feltételezem csak 1-2 csatornával küszködsz.
    Én egyébként a karakterkódolást egy teljes tp-re állítottam be, nem 1-1 csatornára, de úgy sem mindig működött jól a dolog. Teljes tp-re, a muxok fülön tudsz beállítani a szerkesztéssel.

    Az epg attól még megmarad, hogy te a TVH-et törlöd, én feltételezem a boxon az EPG beállításainál be van kapcsolva a gyorsítótárazás. Ha be van kapcsolva, kapcsold ki, indítsd újra, majd ugyanitt csinálj egy adat törlését.

  • Celtis

    veterán

    válasz Mike88 #684 üzenetére

    Nálam UPC-nél is kellett karakterkódolást állítani, hogy minden jól működjön. Lásd: #450

    Teljesen egyetértek, hogy ha karakterkódolási problémák vannak, akkor nem fut az xml-es EPG. Egyébként a TVH újrarakása, de csak az addon frissítése is törli a gravis-s szkriptet. Nem is értem hogyan gondolták, hogy az addon bin mappájában kell lennie.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #685 üzenetére

    Ja igen, hát hogyne, erre nem is gondoltam, hogy a TVH törlése után esetleg nem másolta be ismét a scriptet.

  • Celtis

    veterán

    válasz Mike88 #686 üzenetére

    Bemásol, TVH újraindít, és ha jól emlékszem engedélyezni is kell újra a grabbert. A többi konfig szerencsére megmarad.

  • mexel

    veterán

    Nekem is vissza kellett raknom a 7.0.2 LE-t, valahogy a 7.0.3 nem úgy működött ahogy kellett volna, persze lehet itt volt a hiba. Voltak fagyások, a megosztás nem sikerült úgy mint a 7.0.2-vel, és mintha néha akadozóbb-lassabb lett volna de ezt lehet hogy csak belebeszélem a dologba.
    Csak azért írom, ha valaki kérdezné hogy felrakja -e nekem ez az észrevételem. :)

  • zell01

    csendes tag

    grrr....miért van az hogy a TVH elutasítja a szolgáltatás hozzárendelését? Elmaradt néhány csatorna a listámról... és a szolgáltatások között ott van, viszont a csatornák közé sehogy sem akar átvándorolni... akárhogy próbálom ez a köcsög folyton elutasítja... :/ :D

  • Celtis

    veterán

    válasz zell01 #689 üzenetére

    Mi az, hogy "elutasítja"?
    Amúgy meg mit ír a \Userdata\addon_data\service.tvheadend42\service.log fájl? Csak a legvégét olvasd.

    (Userdata\addon_data\service.multimedia.tvheadend a folder, ha régi TVH-d van)

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #690 üzenetére

    Azt, hogy miután hozzárendelte, a szolgáltatás hozzárendelő ablak ill. fül szokott megjelenni. Itt 3 sor van. Hozzárendelt, elutasított, sikertelen, mellette számmal jelölve, hogy a hozzárendelt csatornák közül melyikből hány darab van. Gondolom én az elutasított sorban áll az 1-es. Nekem sem volt ez meg így, hozzárendeltem egy csatornát, hogy rájöjjek, hol látható ilyesmi.
    Ez akkor van, ha nincs kipipálva a "titkosított szolgáltatások összerendelése" ami sztem inkább hozzárendelése akar lenni, félrefordítás. No de hát ezt már említetted te is, hogy hozzárendelésnél ennek kipipálva kell lennie.

    zell01! Jutottál valamire EPG ügyben meg backup ügyben? 4.0 TVH-et használod még, vagy 4.2-t, maradtál a 8.0 beta-nál? Tök jó lenne egyébként, ha reagálnál a segítő próbálkozásra, azért csak akarnám tudni, hogy volt-e értelme a dolognak vagy sem.

  • Celtis

    veterán

    válasz Mike88 #691 üzenetére

    Akkor meg is válaszoltad, hogy mi a valószínű hiba ok.

    Nem is tudtam, hogy át lehet állítani a GUI-t magyarra. Most gyorsan kipróbáltam. Hát nem csoda, hogy kezelési problémáitok vannak...

  • zell01

    csendes tag

    válasz Mike88 #691 üzenetére

    (L:/dl/upc/2017-01/28/143633_nqg83sf0kmopitz2_screenshot_2017-01-28_08_58_13.png)[kép](/L) Bocsi, csak most jutottam oda hogy válaszoljak...
    Na átállítottam most én is angolra, az valóban közérthetőbb :)
    Igen, sikerült végül a NAND-ra átpakolás, valóban kevés volt a hely az SD kártyán, csak nem értem hogy ilyenkor miért nem engedi a külső HDD-re,amin nagyon sok hely van... maradt a 8.0 beta...(még mindig viszonylag stabil és gyorsnak mondható). de váltottam a TVH 4.1.2401-re, valamiért az újabb beta verzióra folyamat azt jelezte hogy frissítsem...
    na és a lényeg hogy ugye van pl a Film Cafe amiből véletlen a román verziót map-eltem le eredetileg, meg van még 1-2 csatorna ami kimaradt, azokat szeretném most elővarázsolni. Úgy csinálom, hogy a Configuration/Services alatt a Map selected services menüben kipipálgatom a hiányzó csatornákat, és ugye a map encrypted services mindig be van kapcsolva... a többit ugye tudom mit jelent. (csatoltam képeket) Próbáltam már együtt mindet, de külön egyesével is... már azt is csináltam hogy a "lemapelt" csatornalistából kitöröltem ami helyett kellenének emezek, de a végeredmény mindig ugyanaz, az Ignored sorban mutatja hogy 3 vagy 1...és ugye nem változik semmi... a box-on nem fut a tv... de ha jól gondolom attól ezt meg kellene hogy csinálja...
    köszi ismét

    [ Szerkesztve ]

  • Celtis

    veterán

    Használja valamelyikőtök úgy a csatorna hozzárendelést, hogy több DVB szolgáltatás is ugyanahhoz a csatornához van rendelve?
    Van értelme, használható? Hogya máködik egyáltalán, nem lesz lassabb a csatornaváltás?

  • zell01

    csendes tag

    válasz Celtis #694 üzenetére

    ez most mind egy friss újraindítás, és mapping próbálkozás logja:
    017-01-28 09:47:30.002 [ INFO] main: Log started
    2017-01-28 09:47:30.009 [ INFO] http: Starting HTTP server 0.0.0.0:9981
    2017-01-28 09:47:30.009 [ INFO] htsp: Starting HTSP server 0.0.0.0:9982
    2017-01-28 09:47:30.009 [ ERROR] satips: use --satip_bindaddr parameter to select the local IP for SAT>IP
    2017-01-28 09:47:30.009 [ ERROR] satips: using Google lookup (might block the task until timeout)
    2017-01-28 09:47:30.031 [ INFO] config: loaded
    2017-01-28 09:47:30.031 [ INFO] config: scanfile (re)initialization with path <none>
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,910', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,901', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,23.5E,12070000,H,27500000,31', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,23.5E,12070000,H,27500000,911', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S2,23.5E,12187000,H,27500000,921', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,921', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,900', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,23.5E,12070000,H,27500000,901', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S2,23.5E,12187000,H,27500000,950', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,911', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,920', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,950', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,23.5E,12070000,H,27500000,30', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:31.513 [ INFO] scanfile: DVB-S - loaded 1 regions with 112 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: DVB-T - loaded 43 regions with 1106 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: DVB-C - loaded 17 regions with 56 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: ATSC-T - loaded 2 regions with 9 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: ATSC-C - loaded 1 regions with 5 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: ISDB-T - loaded 2 regions with 1297 networks
    2017-01-28 09:47:32.420 [ INFO] linuxdvb: adapter added /dev/dvb/adapter0
    2017-01-28 09:47:32.623 [ INFO] dvr: Creating new configuration ''
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] capmt: CA client 1 active
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] descrambler: adding CAID 2600 as constant crypto-word (BISS)
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module eit created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module uk_freesat created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module uk_freeview created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module viasat_baltic created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module Bulsatcom_39E created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module psip created
    2017-01-28 09:47:32.629 [ INFO] capmt: CA client 1: mode 5 connected to 127.0.0.1:9000 (single)
    2017-01-28 09:47:32.629 [ INFO] capmt: CA client 1: Connected to server 'OSCam v1.20-unstable_svn, build r (aarch64-libreelec-linux-gnueabi)' (protocol version 2)
    2017-01-28 09:47:32.643 [ INFO] epggrab: module opentv-ausat created
    2017-01-28 09:47:32.644 [ INFO] epggrab: module opentv-skyuk created
    2017-01-28 09:47:32.646 [ INFO] epggrab: module opentv-skynz created
    2017-01-28 09:47:32.647 [ INFO] epggrab: module opentv-skyit created
    2017-01-28 09:47:32.650 [ INFO] epggrab: module pyepg created
    2017-01-28 09:47:32.651 [ INFO] epggrab: module xmltv created
    2017-01-28 09:47:32.655 [ INFO] spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file"
    2017-01-28 09:47:32.668 [ INFO] epggrab: module /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file created
    2017-01-28 09:47:32.670 [ INFO] spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi"
    2017-01-28 09:47:32.680 [ INFO] epggrab: module /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi created
    2017-01-28 09:47:32.761 [ INFO] epgdb: gzip format detected, inflating (ratio 16.3% deflated size 2282417)
    2017-01-28 09:47:32.903 [ INFO] epgdb: parsing 14023451 bytes
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: loaded v2
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: config 1
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: brands 0
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: seasons 468
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: episodes 15936
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: broadcasts 15935
    2017-01-28 09:47:33.690 [ NOTICE] START: HTS Tvheadend version 4.1.2401 ~ LibreELEC Tvh-addon v8.1.108 started, running as PID:2777 UID:0 GID:39, CWD:/ CNF:/storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42
    2017-01-28 09:47:33.698 [ INFO] htsp: Got connection from 127.0.0.1
    2017-01-28 09:47:33.698 [ INFO] htsp: 127.0.0.1: Welcomed client software: Kodi Media Center (HTSPv25)
    2017-01-28 09:47:33.705 [ INFO] htsp: 127.0.0.1 [ Kodi Media Center ]: Identified as user ''
    2017-01-28 09:47:33.735 [ INFO] mpegts: 10716H in DVB-S Network - tuning on Availink AVL6211+AV2011 DVB-S/S2 : DVB-S #0
    2017-01-28 09:47:34.185 [ INFO] subscription: 0001: "epggrab" subscribing to mux "10716H", weight: 4, adapter: "Availink AVL6211+AV2011 DVB-S/S2 : DVB-S #0", network: "DVB-S Network", service: "Raw PID Subscription"
    2017-01-28 09:47:35.075 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2715 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.076 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2716 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.077 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2718 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.078 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2719 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.079 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2724 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.080 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2791 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.081 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2770 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.082 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2797 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.083 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2776 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.084 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2764 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.085 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2796 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.086 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2793 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.087 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2757 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.088 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2787 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.089 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2795 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.089 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2760 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.090 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2768 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.091 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2756 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.092 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2789 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.093 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2779 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.094 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2759 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.095 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2778 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.096 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2769 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.097 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2792 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.098 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2741 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.099 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2750 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.100 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2761 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.101 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2771 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.102 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2794 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.103 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2749 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.104 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2777 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.105 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2767 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.106 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2758 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.108 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2762 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.109 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2763 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.111 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2739 -- 404
    2017-01-28 09:49:32.000 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: grab /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi
    2017-01-28 09:49:32.004 [ INFO] spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi"
    2017-01-28 09:49:32.625 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: grab took 1 seconds
    2017-01-28 09:49:32.960 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: parse took 0 seconds
    2017-01-28 09:49:32.960 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: channels tot= 150 new= 0 mod= 0
    2017-01-28 09:49:32.960 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: brands tot= 0 new= 0 mod= 0
    2017-01-28 09:49:32.961 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: seasons tot= 0 new= 0 mod= 0
    2017-01-28 09:49:32.961 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: episodes tot= 5346 new= 0 mod= 0
    2017-01-28 09:49:32.961 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: broadcasts tot= 5346 new= 301 mod= 301
    2017-01-28 09:49:32.961 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file: grab /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file
    2017-01-28 09:49:32.965 [ INFO] spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file"
    2017-01-28 09:49:33.256 [ ERROR] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file: htsmsg_xml_deserialize error Unknown label referense: "& Hunting Channel (HD)</option>
    2017-01-28 09:49:33.256 [WARNING] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file: grab returned no data

  • zell01

    csendes tag

    válasz zell01 #696 üzenetére

    én úgy nézem, hogy nem is log-olja a mapping próbálkozást...

  • Celtis

    veterán

    válasz zell01 #697 üzenetére

    Ja, nincs benne semmi.

    Jobb alul van az a dupla felfelé mutató nyíl, azt ha megnyomod feljön a log ablak. Annak a jobb felső sarkában van egy fogaskerék ami debug módot kapcsol. Azt nyomd meg, hagyd nyitva a log ablakot mappelj. Nézd meg mi jelenik meg a log ablakban.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #692 üzenetére

    :D Háááát, újmagyarul van az egyszer biztos. Szerintem totál vakfordítás, azért ilyen, de mivel én nem használok régóta TVH-et, így megtudtam szokni.

    zell01! Az első képen a csatorna neve előtt az a --- annak nem kéne ott lenni. Az a baj, hogy nem tudom néven nevezni a gyereket. Talán majd Celtis megtudja mondani miért van ez. A szolgáltatásokban szereplő csatornák között nálam is sok esetben van olyan, csatorna, ami mellett az Automatic check oszlopban az áll, hogy Missing in PAT/SDT. A legtöbb esetben ezeknél service név sincs, de van olyan, ahol van service név is, no ezeket én sem tudom hozzáadni a listához, de ezekből a csatornákból is megtalálható a service listában olyan, ami hozzáadható(!), emellett az áll, hogy auto check enabled. Szóval ugyanarról a tp-ről, ugyanazzal a service névvel, több csatorna is szerepel a Service fülön látható listában, csak valamelyiknél az áll, hogy missing in PAT/SDT, valamelyiknél meg az, hogy auto check enabled.
    Nem lehet, hogy ilyet próbálsz hozzáadni?
    Rendezd service név szerint a listát, majd úgy keresd meg a Film cafe-t, gyanítom, hogy 2-nél több verzió lesz. Az első oszlopban ott a lejátszás "gomb", játszd le, s abból kiderül, hogy melyik a magyar. (persze a boxon ne legyen "megnyitva" csatorna)

    Egyszer kerestem, hogy mégis mi az oka ennek, mert biztos, hogy valami helytelen beállítás, de hamar feladtam, mert igazából engem nem zavar, úgy is látom ez alapján mi adható hozzá, és belenézek a műsorba, ha nem vagyok biztos benne.

  • mexel

    veterán

    Én a tunerhez a VDR-t használtam mindig, sokkal de sokkal egyszerűbb a beállítás, gyakorlatilag automatikus a csatornakeresés mint egy STB-n. Aki nem akar mókolni sokat csak tv-zni annak ajánlom. Működik az EPG is, lehet csatornát szerkeszteni és kész is :)

Új hozzászólás Aktív témák