Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz BullZeye #148 üzenetére

    Újabb infómorzsa pötyögtetés, csak szolidan, csak hogy más ne szenvedjen vele, mint én.

    Történt, hogy szeretem a statikus IP-t (dyndns és külső elérés miatt kötelező) ezért beállítottam, működött majdnem minden, de WebUi és hálózat valamiért brutál lassú volt, hálózat néha csatlakozott, néha nem, szóval instabil volt, azt hittem kábel hiba, de hamar kiderült nem. Másolás gyors volt továbbra is, 44-50 megabájt/s megvolt, viszont ilyen 30 másodpercig másolt, 10 másodpercig szünet, és ez qrwa frusztráló volt.

    Gondoltam FW-t frissítek, de WEB UI-ban mindenhol azt írta, hogy NO INTERNET ACCESS, FW frissítés emiatt nem is ment, itt azért leizzadtam már, stressz, amikor az ember nem gondolkozik túl hatékonyan. Már azon voltam hívom WD-t, hogy wtf is that.... :)

    Lényeg a lényeg, router-ben nem voltam elég körültekintő, és IP & MAC Binding-nél volt a statikus IP-re beállított WD My Cloud, és 1 kattal kötöttem (BOUND). Hát mint kiderült ez hülyeség volt, mert az isten tudja miért, de MÁSIK MAC címet használt volna utána (kb 2 karakter különbözött). Ezt persze csak 30 perc után véletlenül vettem észre az egyik beállításnál WEBUI-ban, szóval átírtam routerben, és láss csodát, megint gyors, mint az első My Cloud.

    A fura, hogy ha használt egy MAC címet, amit router kiírt, és Boundoltam, akkor utána hogy a fenébe ment minden, ha végül egy másik MAC cím kellett hozzá, na meg ha 1 ethernet van benne, hogy használhat 2 macet.

    No sebaj, Figyeljetek oda a MAC címre.

Új hozzászólás Aktív témák