Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sagajr78 #497 üzenetére

    "Assault scouts? :DDD"

    Miért, nem azok? :DDD

    Pam-pam-pam, megy a kis Xeno, egyszer csak megjelenik mellette a Primaris Mariska, és BLAM! :Y

    "Egy 5 fős egység túlteljesíti közelharcban a teljes létszámú (10 fős) assault marine egységet és igazából ha lőni kezdenek azt sem fogja megköszönni az ellenfél."

    Én eddig 3 fős csomagokat láttam, meg kéne már néznem a 8th Edition szabálykönyvet.
    Az, hogy 5 fős Primaris Mariska Squad túlteljesít egy 10 fős Assault Marine egységet, azért attól is függ, hogy milyen ellenfél ellen. Swarm egységek ellen (kisebb 'nida és ork egységek) tök jók, ez nem vitás. De ha nehézfegyveres egység lő rájuk... Akkor 2 Wounds ide, eggyel nagyobb Toughness oda, a 10 modell több hasznot hoz, mint az 5...

    "Mondjuk a bajok igazából nem a kis suitokkal kezdődtek, hanem a Grey Knights sereg Dreadknight-ja indított el egy hülye hullámot (nem járműként hanem szörnyként kezelt gépezetek amik egyre csak szaporodtak, a fegyvereik meg sokasodtak), ami végül ide vezetett."

    Eleve én ott nyiszáltam volna el a torkát és egyéb lágy részeit a játékfejlesztőknek, amikor kitalálták, hogy kell valami gyalogos egység a Terminator-ok / Nobz / stb. fölé, már-már Drenya szintre. Squadban...

    Nem vicces, hogy egy elvben gyalogos egység (hogy most szörnynek tekintjük mellékes) lassan olyan erővel bír, mint egy Szupernehéz tank... :U

    "Ámbátor most már legalább a méretezés kezd normális lenni, mert ez az új dreadnaught hatalmas méretű a korábbihoz képest..."

    És.... megint ott vagyunk, hogy akkor hogy is állunk a méretek problémáival? Anno játéktechnikailag szépen körbe volt vezetve, hogy a Space Hulk játékban azért használtak Terminator-páncélos mariskákat, mert ők fértek még el kényelmesen a folyósokon. A Primarisok már így is csak lapjával tudnának közlekedni egy átlagos Birodalmi hadihajó folyosóján.

    Az új Drenyákat meg hogy szállítják majd? Teleport max... :U

    "Mondjuk a hátteret tekintve elég alapos fejlődés zajlott le a Birodalomban STC-n túl is. De ez ugye nem igazán derül ki az átlag érdeklődő számára, ha nem volt olyan szerencsés, hogy kezébe kerüljön a Adeptus Mechancus/techpap trilógia (Priests of Mars, Lords of Mars és a Gods of Mars, amiben elég sok érdekesség megtudható a tech szintről, a fejlődésről és a sztorija is meglepően jó)."

    Őszinte leszek - én kb. 1992-től 2000-2004 magasságáig tartom a Warhammer 40k világát koherensnek. A 325-ös hsz-ben volt egy összefoglalóm. Szigorúan szvsz, de ugye a Rogue Trader, első Space Hulk kiadás még inkább csak felvázolta a világot. A második kiadástól kezdődően ültek le egy asztalhoz, és gondolták végig hogy na, innentől így és így lesz.

    A Horus Heresy-vel kezdődően olyan csodálatosan álltak neki a saját világuk megreformálásának, hogy az addig megalkotott fluff-ot lendületből kiherélték, átöltöztették, beparfümözték, majd az orrunk alá dugták, hogy na, innentől ez canon fluff, ami eddig volt, az meg már nincs. Még 1x: nem ez az első ilyen eset, a Rogue Trader mai szemmel vállalhatatlan fércmunka pár jó ötlettel fűszerezve.

    Csakhogy amíg a Andy Chambers és Rick Priestley irányított, volt egy kerek egész. Ez az, ami az utóbbi cirka 10 évben szépen eltűnt. Korábban hoztam már a csodás példákat arra, hogy lett egy alapjában véve jó történet széttöredezett és ostoba, kérdőjelekkel teli ürülékzacskó. Ami számomra például szentségtörés, amit a Space Wolf-okkal műveltek, megvan a 2nd Edition Wh40k Space Wolf Codex-e, egy szó nem esik a "There is no wolves on Fenris" témakörről. Ezt egy hülye novellában kitalálta Graham McNeill, és azóta se tudnak vele mit kezdeni, de legalább a hajdan kemény Viking harcosok a negyven-egyedik évezredben fluff-ból csináltak egy részeges és káromkodós, böfögős fradi béközép szintű rémálmot az Űrfarkasokból.

    Na ez a bajom az STC mostani megítélésével is.

    Az original fluff szerint az STC volt az atyaúristen, és 10 000 év óta sem sikerült túlszárnyalni - sőt, inkább arra volt példa, hogy elvesztek belőle dolgok. Ezért ugyan olyan a statja egy 10 000 évvel ezelőtti Mark IV.-es Power Armour-nak, és egy Mark VIII.-asnak. Az egészet jól kitalálták, körülírták, kidolgozták.

    Bevallom nem olvastam az általad említett novellákat, de majd utánanézek nekik egyszer. A leírásod alapján arra tippelek, plusz a Cawl-féle történetszálból már most is látok annyit, hogy a korábbi STC mítoszt fél kézzel lerombolták... Komolyabban akkor fogok véleményt alkotni, ha utánanéztem / utánaolvastam a témának, de nem rajongok azért, hogy felrúgják a régi történetszálat, csakmertazért... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák