Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tonya20a

    újonc

    Sziasztok!

    Segítség kéne VPN témában. Vettem egy Amazon Alexa képes Soundbart. Ezt viszont csak a támogatott országokban lehet regisztrálni, hogy menjen is rajta az Alexa, addig a “your country is not supported” felirat van. A megoldás (ha nem akarom fizikailag kivinni a cuccot az országból) az, hogy a hálózatot kell másnak mutatni (preferáltan USA, de AU, DE, stb. is működik egyébként). Ha a regisztráció megvan, akkor már legálisan “vissz lehet költözni” vele Magyarországra.

    A kérdésem: Digi internetem van (meg Voda mobilnetem) meg hálózatom (Digi router, Assus AP-k). Hogyan tudnám ezt a hálózatot “áthazudni” az USA-ba egy regisztráció erejéig. Felmerült bennem, hogy a notebookomon felmegyek a wifi-re, indítok windowsban VPN-t és kimegyek USA-ba, notebook LAN portjába bedugom az eszközt és így regisztrálom (elvileg lehet, bár adni kéne neki IP címet, tehát gondolom valami DHCP servert is futtatni kéne meg ilyenek, tehát elég bonyolultan hangzik, tekintve, hogy semmilyen setup felület nincsen hozzá szinte).

    Minden esetre soha nem csináltam még ilyet, érdekelne, hogy milyen ötletek vannak.

    A cuccon állítólag linux fut, de eléggé befoltozták, mert nem jutok rajta terminálhoz, azon nyilván könnyen át lehetne állítani a locationt, de USB portoton csatlakoztatva a Service portjához sajna a gép nem ismeri fel, valami spéci meghajtó kellhet hozzá, mert amiket próbáltam azokkal nem vált elérhetővé... Nyilván az AP-kat átállítottam időzonában USA-ba, Digi routeren nem találtam ilyen beállítási lehetőséget (nincs benne óra, vagy el van maszkolva a magamfajta “user” elől), tehát ezeken már túl vagyunk.

    Előre is köszi,

    T.

  • tonya20a

    újonc

    válasz Formaster #1186 üzenetére

    Remek. Végül ez lett a megoldás, nem piszkáltam a halozatomat. Leszedtem a cyberghostot, feltettem egy régi iPhone-ra, annak megosztottam a netjet, arra mentem fel a soundbarral, amit direkt IP-n elertem és így tudtam aktiválni. Mindent beállítottam, aztán visszaraktam az otthoni wifire és láss csodát minden úgy lett, ahogy kell, tehát most magyarázhatok Alexanak mit játszon meg ilyenek... Csodás!

    Köszi,

    Toni

Új hozzászólás Aktív témák