Hirdetés

Aktív témák

  • snemeth

    aktív tag

    válasz Soockit #173 üzenetére

    Azon kívül, ami ezeken az oldalakon le van írva, senki sem tudni fog újat mondani.

    PAP2T:

    két telefonkészülék/fax, mindegyikhez 1-1 szolgáltatót állíthatsz be

    SPA-3102:

    van benne router is
    1 hagyományos telefonvonal
    1 voip szolgáltató
    1 telefonkészülékkel kezelheted a kettőt

    De van még több típus is, mindegyik más variációban tudja ezeket a dolgokat.

    PAP2
    SPA-1001
    SPA-2100
    SPA-2102
    SPA-3000
    SPA-9000

    Bármilyen SIP szabványt használó szolgáltatóval használhatod.
    Így a VoipCheap és a többi Betamax oldal is megy vele. Mindegy, hogy melyiket választod, mindegyikkel fog menni. Azt kell eldöntened, hogy mire akarod használni. Kell-e, hogy két külön telefonkészülék legyen hozzá, hogy mindkét vonalat használhasd? Kell-e, hogy router funkciója is legyen, vagy van saját routered? Router mindenképpen kell, hiszen meg kell osztani a netet a géped és az ATA között.
    Annak nem sok értelme van, hogy ha telefonálni akarsz, akkor az ATA-ba dugod a netet, utána meg vissza a gépbe.

    Használhatod azokhoz a magyar szolgáltatókhoz is, amelyek 21-es körzetszámot adnak.
    (klip, megafone, 3c, stb...)
    Igaz, egyről sem hallottam, amelynek a száma mindenhonnan elérhető lenne (jelenleg).

    Nekem pl. SPA-1001 van. Két VOIP szolgáltatót kezel és egy telefonkészülékkel kezelheted mindkettőt. Mivel nincs vezetékes telefonunk, így nem is kellett olyan, ami vezetékes vonalat is kezel. Mivel routerem is van, így a router funkció is felesleges volt.
    De annak ellenére, hogy ez is ''csak'' két szolgáltatót kezel, a www.pbxes.com oldal segítségével szinte bármennyit lehet. Nekem pl. a Line1-re a VoipDiscount, a Line2-re a pbxes.com, illetve rajta keresztül 4 szolgáltató van beállítva.

    De ezekkel a Sipura/Linksys cuccokkal azt is meg lehet csinálni, hogy szolgáltatótól függetlenül is fel lehet egymást hívni a neten keresztül. Természetesen ingyen.

Aktív témák